Sabah güne uyandığımız anda aldığımız nefes bile karakter ve kişiliğimizin oluşumunda oldukça önemli bir etkendir. Günlük yaşam içerisinde edindiğimiz tercihler, zevklerimiz kişiliğimize dair pek çok çıkarımda bulunulmasını sağlarken bu tercihler bizim varoluşumuzu tetiklemektedir. Saç rengimiz, yürüyüşümüz, kıyafet tercihimiz, içtiğimiz kahve, yediğimiz çikolataya varıncaya kadar farklı kişiliklerde olduğumuzu söylemek mümkünken bu farklılıkları yorumlamak da mümkün. Örneğin gün içerisinde mutlaka 1 kare tükettiğimiz çikolata, karakter oluşumumuzu derinden etkileyen bir unsur olurken, çikolatada seçtiğimiz tercih kişiliğimize dair tüm sırların ortaya çıkmasına vesile oluyor. Peki siz sütlü, bitter, beyaz çikolata üçlüsünden hangisini tercih ediyorsunuz?

Çikolata tercihiniz kişiliğinizi ele veriyor

Hemen hemen herkes çikolataya karşı büyük bir sevgi beslerken, her gün mutlaka 1 kare tüketmeye özen gösteriyor. Kahvenin yanında ya da kan şekeri düşünce devreye giren çikolatalarda yaptığımız tercihler kişiliğimize dair çıkarımlarda bulunulmasını sağlıyor. Çikolata tercihlerinde siz hangi çikolatayı seviyorsunuz. İşte çikolatanıza göre yansıyan kişiliğiniz…

Bitter çikolata

Bitter çikolata, diğer çikolatalara göre çok daha az bir kesimin dikkatini çeken bir çeşittir. Bitter çikolatayı tercih ettiyseniz, baskın ve otoriter yapını bu tercihde de gösterdiğinizi gözlemleyebiliyoruz. Otoriter ve baskın bir yapıda olman sayesinde büyük bir iş bitirici özelliğinde bulunuyor. Arkadaşların arasında işkolik olarak nitelendiriliyorsun. Bu durum esasında seni germiyor aksine mutlu oluyorsun çünkü sevdiğin ve emek verdiğin konuları en iyi şekilde yapmak istemen senin DNA da olan bir durumdur. Bu düşünce yapını istesen de değiştiremezsin. Sosyal hayatta da başarılı olduğunu söylemek mümkün, takım çalışmasına ve bir sonuca giden eylemlerin içerisinde bulunmaktan keyif alıyorsun. Sert bir mizacının olmasının yanı sıra, girdiğin insanlara pozitif enerji de aşılıyorsun. Çevrede aranılan ve sevilen bir kansın. Hayatındaki insanlara değer vermeyi seviyorsun, değer görmediğin anda bir kalemde silebilme gücün de var. Kısacası hayatını elinde yaşayabilen nadir insanlardansın.

Sütlü çikolata

Sütlü çikolatayı tercih eden kişileri çok daha ılımlı ve uzlaşmayı seven insanlar olarak tanımlayabiliriz. Sessiz, sakin ve neşeli insanlar olan sütlü çikolata severler, insan ilişkilerine fazlaca önem veririler ve insan ilişkilerinde de bir hayli başarıdırlar. Oldukça pozitif olan sütlü severler, takım çalışmalarında da epey başarılısınız. Geçmişe dair biz özlemin var. Esasın bu geniş bir özlem, nostaljik yaşamayı seviyorsun. Eskilerin çok daha kıymetli olduğu bilincindesin. Gözlem yeteneğinin güçlü olması, senin diğer insanlardan farklı olmana neden oluyor. Plan yapmak sana göre bir eylem değil ve plandan ziyade daha sofistike yaşamak benliğini tamamlayan unsurlar arasında yer alıyor. İlgi çekmeyi seven bir yapın da var. Gözler önünde olmak seni geren bir durum değil aksine bu durumdan çok daha keyif alan bir yapın var.

İLGİLİ MAKALE  Tüm tatlıları unutun, çikolatalı katmerin müptelası olacaksınız (Kaynak: izlehaber.com)

Beyaz çikolata

Diğer çikolata türlerine göre çok daha öznel bir seven yapısı olan beyaz çikolata için yaratıcı bir kişiliğin olduğunu söylemek çok daha doğru olacaktır. Yaratıcı olman dolayısıyla sanatın bir dalıyla uğraşmayı seviyorsun ve sanatla uğraşmaktan keyif alıyor. Bu durum senin kaliteli hissetmene yardımcı oluyor. Hayal kurmayı seven ve hayal gücü yüksek bir insansın. Sosyal çevrende epey kalabalık, sosyal çevrede aktif olmayı da ayrıca seviyorsun. Kararlarında değişiklikler yapmayı seven de bir havan var. Bu kararsızlığını çevrende biliyor ve sana bir bakıma bu şekilde davranıyor. Hassas konuları olan bir yapın var ve bu hassas konuların senin kırmızı çizgilerin. Kırmızı çizgilerini insanlara göstermeyi sevmiyorsun, arkadaşlarını sevsen de sadece kendine güvenmeyi tercih ediyorsun.