Romantik bulunan günaydın mesajları; sevgililer arasında, evli olmasına rağmen uzak kalan çiftler arasında ve sevgili olunmadan hemen önceki aşamadaki taraflar arasında alınan ve atılan mesajlardır. Romantik günaydın mesajlarının en büyük yararları; sevgi bağının daha net göz önüne serilmesini sağlama, hissedilen duyguların artmasına yardımcı olma, ilişki taraflarının daha fazla kenetlenmesini sağlamak, gibi yararlardır.

Romantik günaydın mesajlarının hazırlanması ve karşı tarafa iletilmesi için bazı püf noktaları bilmek, mesaj içeriğinin daha çok sevgi hissettirmesine ve karşı tarafı daha mutlu etmesine yardımcı olacaktır. Bu mesajların; neye göre yazılması gerektiği, mesaj örneklerinin neler olduğuna, sevgiliye veya eşlere nasıl romantik günaydın mesajı olarak yazılması gerektiği belirlenmelidir.

Romantik günaydın mesajları

Romantik günaydın mesajları

Romantik Günaydın Mesajları Neye Göre Yazılır?

Romantik günaydın mesajlarının yazılmasında baz alınan, ilişki taraflarına özel olan veya hemen hemen her çift arasında kullanılan sözcükler ve duygu durumları olabilir.

Bu nedenle, romantik olması istenen günaydın mesajları yazılmadan önce zihin içerisinde:

 • Hangi sevgi sözcüklerinin karşı taraf için uygun olduğuna ve kullanıldığı yerde sevgiyi daha çok yansıtacağına karar kılınır. Örnek olarak, karşı tarafın; ela gözlü veya gözleri güzel bulunan biri olması durumunda güzel gözlüm, gamzesi olması halinde gamzelim veya her ilişki içerisinde kullanımı olan sevgilim veya aşkım gibi hitaplar belirlenir.
 • Günaydın mesajı hazırlanırken, karşı taraf için o an hissedilen aktarılması, samimiyeti ve duygu yoğunluğunu artıracaktır. Örnek olarak; seni çok özledim, seni yine çok seviyorum, gibi o an baskın gelen hislerin kafada belirlenmesi gerekir.
 • Temenni ve güzel dileklerin belirlenmesi gerekir.

Bu şekilde baz alınacak etkenler, günaydın mesajlarını çok daha romantik kılacaktır.

Romantik Günaydın Mesajlarına Örnekler

Hissettiği duyguları özetlemekte zorluk çeken insanlar, hazır bulunan ve romantik olan günaydın mesajlarını sevdikleri insanlara atabilirler.

Bu durumda, romantik günaydın mesajı içeriğine en uygun örnekler şöyledir:

 • Her günün ayrı bir güzelliği olsun, güne gülerek başla sevgilim. Günaydın.
 • Güzelliğin gibi gününde aydın olsun günaydın aşkım sana günaydın sadece sana..
 • Günaydın sevgilim. Gözlerimi açar açmaz aklıma gelmen, benim bu mesajı sana yazmama sebep oldu. Sahi nasıl oluyor da her gece hayalinle uyuyup, her sabah varlığının huzuruyla uyanıyorum? Güneş bugün daha güzel ve daha parlak, bu aydınlık sana olan aşkımdan mı bilemiyorum. Tek bildiğim, seni çok seviyorum. Günaydın hayatıma anlam katanım.
 • Günlerimin ışığı Gecelerimin Yıldızısın Sabahlarımın Güneşi Gecelerimin Ay’ısın Sabahlarımın Günaydını gecelerimin Dumanısın Bebeğim Günaydın.
 • Mutlulukların aşkımızla bütünleştiği, üzüntülerin kıyılarımıza ulaşmadığı, aşkın en güzel halinin bize yakıştığı güzel bir güne merhaba diyelim mi sevgilim?
 • Her sabah seni düşünerek uyanmak beni yoruyor artık. Sahi, evin yok mu senin de sürekli aklımdasın? Gülümsediğini hisseder gibi olmak beni çok mutlu ediyor, her zaman gözlerin ışıldayarak sevin gamzelim. Günaydın.
 • Nasıl ki çiçekler sever doğayı, nasıl ki dünya sever evreni, nasıl ki gökyüzü sever yıldızları… İşte ben de seni bu devasa şekilde öyle severim. Sen benim canımsın! Ruhumun sahibi, huzurumun sebebisin. Günaydın biriciğim.
 • Güzelliğin Bir rüya gibi, gözlerin bir rüyanın en muhteşem eseri bugün seninle rüyalarımı süsledin, Seninle Güne Merhaba Dedim Günaydın Sevgilim.
 • Güzel gözlüm, sabah oldu. Gözlerini görmeden aydınlanması zor günlerimin ama yine de oldu. Seni özlediğimi, sevdiğimi ve seni hep seveceğimi asla unutma. Günaydın sevgilime.
 • Sabah olsun diye herkes güneşin doğmasını beklerken, zavallı güneş de senin uyanmanı bekliyor! Günaydın gün ışığım, biricik aşkım!
 • Rüyalarımın sahibi sensin. Uykumdan uyanınca adın yankılanır odamda. Sabah güneşi usulca doğarken, bu mesajı yolluyorum sana… Günaydın sevgilim.
 • En tatlı hayallerimi süsleyen sevgilim, günaydın.
 • Öpücüklerle uyandırmak isterdim seni, yanımda olsan sarardım o nazik tenini, seviyorum seni sabahım sensin benim tek ilacım günaydın aşkım.
 • Sensiz doğsa da güneş odama, biliyorum kalbimiz bir ayrı olsak da… Şimdi yanında olamasam da, Güneş’e bak sana gülüyorum usulca… Günaydın sevgili…
 • Aç güzel gözlerini, rüyadan sonra ilk beni gör, her şeyden önce al bu tatlı buse sanadır, günaydın sana meleğim.
 • Başımı yastığa koyduğumda tek dileğim oluyor seni görmek rüyamda ve bu gecenin sabahında da seni gördüm rüyamda, günaydınlar olsun sana biricik sevgilim.
İLGİLİ MAKALE  Instagram için güzel sözler listesi

Şeklindeki örnekler, hazır ve romantik olan günaydın mesajlarından birkaç tanesidir. Bu mesajların doğrudan kopyalanması ve karşı tarafa atılması sağlanabilir.

Romantik günaydın mesajları

Romantik günaydın mesajları

Romantik Günaydın Mesajları Nereden İletilmelidir?

Romantik günaydın mesajlarının iletilmesi şart olan tek bir platform yoktur. İlişki içerisindeki tarafların sıklıkla kullandığı, mesajlaşma araçları olan mecralardan mesajların atılması sağlanabilir. Ancak, mesajların içeriğinde; fotoğraf olması, mesaj uzunluğunun fazla olması nedeniyle SMS olarak atılamaması sorunlarıyla karşı karşıya kalınabilir.

Böyle sorunlarda WhatsApp mesajlarının atılması, mesajın daha romantik kılınmasını sağlar. Ancak kısa mesajların olması ve kullanılan mesajlaşma alanının SMS kısmı olması halinde, telefonun mesajlar kısmında mesajın atılması sağlanır.

Romantik Günaydın Mesajları Püf Noktaları

Her işlemin bir püf noktası vardır ve bu durum romantik günaydın mesajları için de geçerlidir. Sevilen kişinin, mesajı atan kişi tarafından aktarılan her hissi en fazla yaşaması için bazı püf noktalara uyulmalıdır. Bu püf noktaların ilki, eğer imkan varsa fotoğraf atılarak romantik bir günaydın mesajının hazırlanmasıdır.

Kişinin kendi fotoğrafı veya günaydın mesajını yollayacak olduğu kişiyle olan bir fotoğrafının altına yazılacak olan mesaj, anıların ve özlemin ortaya çıkarılmasıyla daha fazla tesir edecektir. Bu nedenle, anlık olarak çekilen, mesaj içeriğinin ‘günaydın’ olması nedeniyle uykulu olunan bir fotoğraf kullanılabilir.

Buna ek olarak, hareketli simgeler ve yüz ifadeleri kullanılarak da mesajlara hareket katılabilir. Görsel olan mesajların, hislerin daha fazla kabarmasına yardımcı olması nedeniyle kullanılması en önemli püf noktalardandır.

Romantik Günaydın Mesajları Ne Zaman Atılmalıdır?

Romantik günaydın mesajlarının karşı tarafa iletilme zamanı, aşağı yukarı karşı tarafın ne zaman uyandığı bilindiğinde belirlenmelidir. Çünkü karşı tarafın; telefonunun sessizde olmaması nedeniyle istemediği bir saatte uyanması, hazırlanırken veya telaş aşamalarında olduğu bir vakitte mesajı görme ihtimali de vardır.

Ancak mesajın tam olarak romantik duyguları yaşatması için, uykudan uyanıldığında ve rahat olunduğu aralıkta görülmesi gerekir. Eğer karşı tarafın telefonu sessizde olduğu biliniyorsa, karşı taraf uyurken de mesaj atılması problem değildir.

Ama diğer ihtimallerde, uyanmadan sonraki beş ile on dakika sonraki zamanda mesajların atılması gerekir. Ülke genelindeki mesai saatleri ve çalışma koşulları düşünüldüğü zaman bu mesajların, sabah yedi ile yine sabah on bir arasında atılması gerektiği söylenebilir.

İLGİLİ MAKALE  Anlamlı günaydın mesajları; arkadaşlarınıza, sevgilinize yazabileceğiniz kısa ama etkili günaydın mesajları

Romantik Günaydın Mesajları Ne Sıklıkta Atılmalıdır?

Her işte ölçü ve doz oldukça önemlidir. Bu durum, romantik günaydın mesajlarının atılma sıklığı için de kesin olarak geçerlidir. Çünkü bu mesajların sık atılması; bir süreden sonra bıkkınlık duyulmasına, söylenene sözlerin tekrara bağlamasına ve aktarılan hislerin artık klasik bulunmasına neden olacaktır.

Bu şekilde belirtilen etkiler, mesajı alan kişi tarafından hoş bulunmamaya ve hatta cepte olunması sorununu başlatmaya kadar ilerleyebilir. Benzer olarak, çok uzun zaman aralıklarından sonra atılan romantik günaydın mesajları da; hislerin azaldığı düşüncesine kapılmaya, istemsiz olarak uzaklaşmaya ve verilen sevgiye karşılık alınamadığına inanmaya neden olabilir. Bu bağlamda, romantik olan günaydın mesajlarının atılma sıklığı haftada bir olacaktır.