Birçok insan film izlemeyi çok sever. Her insanın izlemeyi sevdiği tür, birbirinden farklı olabilir. İnsanlar bu türlere yönelik filmler izlerken belirledikleri türlerde yer alan filmlerin en iyilerinin ne olduğunu merak eder. Çünkü biliyoruz ki film seçmeye çalışmak oldukça zordur. Çünkü insan film seçerken oldukça kararsız olur. Bu konuda yardımcı olan yazılar da insanların ilgisini çeker.

Biz de sizlere bu yazımızda en iyi mafya filmlerini derledik. Bu liste sayesinde film bulma konusunda herhangi bir zorluk yaşamayacak, en iyi gangster filmlerinden birini seçip izleyeceksiniz. Şimdi sizlere en iyi ganster filmleri konusunda hazırlamış olduğumuz listeyi sunalım.

Bahsedeceğimiz filmler, mafya dünyasını oldukça iyi yansıttığı için çok fazla sevilmekte. Bu filmlerden birçoğu da Oscar ödülüne sahiptir. Oldukça sevilen ve pek çok ünlü oyuncunun yer aldığı bu filmleri mutlaka izlemelisiniz. Bazı kişilerin bildiği ve izlediği filmler şu şekildedir:

1- Baba 1-2-3 (1972) IMDb: 9.2

Bu filmi duymayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Çünkü ganster filmlerinin babası olarak görülen bu film, 3 seri halinde. The Godfater, 1940-50 yıllarında Amerika’da geçmektedir. İtalyan kökenli olan ve Amerika’ya ailesi ile birlikte göçen ve BABA olarak tanınan Don Corlone, bulunduğu konuma gelebilmek adına pek çok kişi ile savaş vermiş ve sonunda başarılı olmuştur. Müziği ile de dillerde olan bu film, oldukça iyi bir yapımdır.  Pek çok insanın muhakkak izlemiş olduğu bu filmi henüz izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeden izlemeli ve bu muhteşem filmin izleyenlerinden biri olma onuruna erişmelisiniz.

2- Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9

Bu filmde tüm zamanların en iyi oyuncularından biri yer alıyor: Pulp Fiction. Bu filmde pek çok farklı hikâye bulunmakta ve bu hikâyelerin birbiri ile bir bağlantısı bulunmakta. Pek çok ünlü oyuncunun yer aldığı bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

3- Tanrı Kent (2002) IMDb: 8.7

Brezilya ve Fransa yapımı olan ve 2002 yılında vizyona girmiş olan Tanrı Kent, son yılların en iyi ganster filmlerinden bir tanesi olmaktadır. Bölgede yaşayan küçük ve genç insanların suç  örgütleri ile dolu yaşantısının konu edinildiği bu film de izlemeniz gereken filmler arasındadır.

İLGİLİ MAKALE  En iyi Netflix filmleri ve dizileri. İzlemeye doyamayacaksınız

4- Sıkı Dostlar (1990) IMDb: 8.7

6 dalda Oscar adayı gösterilmiş olan ve ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin yönetmenliğinde çekilen bu film, gerçek hikâyeden uyarlanmıştır. Filmde yer alan Henry Hill adında bir ganster, iki arkadaşıyla beraber bir soyguna kalkışmaktadır.

5- Köstebek (2006) IMDb: 8.5

En iyi ganster filmlerinden bir tanesi olan Köstebek, 2006 yılında vizyona girmiştir. Oldukça ilginç bir konuya sahip olan bu film, aldığı puanın hakkını vermektedir. Bu sebeple en iyi ganster filmlerinden bir tanesi olan bu filmi zaman kaybetmeden izlemelisiniz.

6- Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.4

Ünlü yönetmen Ouantin Tarantino’nun çektiği ve oynadığı film, sinemada yeni bir tarzın getirilmesine öncülük etmiş bulunmaktadır. Bu filmde, büyük bir elmas mağazasının soyulması adına Joe Cabot bir ekip hazırlar ve bu ekipte kendi oğlu da vardır. Soygunun bütün detayları gözden geçirilir fakat istenilen sonuç elde edilemez. Elleri silahlı olan bu insanlar, en sonunda birbirlerinden şüphe edecek duruma gelmiştir.

7- Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3

Yüksek bir puana sahip olan ve en iyi ganster filmlerinden bir tanesi olan bu film, Al Paçino’nun en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. 1983 yılında vizyona girmiştir ve o günden itibaren her daim izlenmiştir. Her sahnesinden ayrı bir zevk alacağınız bu filmi mutlaka izlemelisiniz.