Sohbetler edildi, kahveler içildi ve şimdi sıra kahve falına geldi. Herkesin kahve falı bakan bir arkadaşı mutlaka vardır ve bu arkadaşlar diğerlerimiz için anlamsız görünen telvelerden birer hayat hikayesi çıkarabilirler. Fakat bunu nasıl yaptıklarını anlamak diğerlerimiz için zorlayıcı bir durumdur. Çünkü bizler baktığımızda yalnızca telve görsek de onlar için her telve noktasının anlamı farklı bir hal almaktadır.

Kahve falına nasıl bakılır?

Öncelikle hepimizin bildiği gibi kahveler içildikten sonra kahve fincanları tabakları ile ağzı kapatılarak bekletilir. Fincan soğuyana kadar bu bekleme süresi devam eder ve fincanın soğuması ile birlikte kahve fincanı açılarak fal başlar. Burada ilk dikkat etmeniz gereken şey, kahve fincanının sapını aşağı doğru tutarak fincan içine bakmaktır. Bu şekilde fincanda çıkan iyi düşünceler sağda, kötü düşünceler ise solda kalacaktır. Bu şekilde tuttuğunuz zaman hızlı bir şekilde anlayabilir ve fala bakmaya başlayabilirsiniz. Kahve fincanını bu şekilde tuttuktan sonra ise telvede çıkan şekillerin anlamlarını bilmeli ve bu şekilde yorumlamalısınız. İşte kahve telvesinde gördüklerimizin anlamları:

Fincan dibinde biriken telve

Eğer fal bakarken fincan dibince bolca telve birikintisi göze çarpıyorsa, bu falına baktığınız kişinin bir iç sıkıntısı olduğuna işaret etmektedir. Bu durum kişinin iç dünyası ile ilgilidir. Eğer fincanın dibi temiz ise bu durum da kişinin iç huzuruna işaret etmektedir. Eğer ki fincanı açtığınızda telve dipten dışarı doğru hareket ediyorsa, kişinin yakın zamanda rahatlayacağını söyleyebilirsiniz.

Ağız kısmına yakın şekiller

Kahve fincanının dip kısmına daha yakın çıkan şekiller daha uzak zamanı, ağır kısmına yakın olanlar ise daha yakın zamanı simgeler. eğer gördüğünüz şekiller fincanın ağız kısmına yakınsa, bu durum kişinin yaşayacağı olayların kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini ve hayatına etki edeceğini göstermektedir

Kahve falında şekillerin anlamları

Kahve falı bakarken gördüğümüz her şeklin kendi içerisinde bir anlamı vardır. Bu anlamları bilerek kahve fallarına daha kolay bakabilirsiniz. İşte kahve falında görülen şekillerin anlamları:

  • At: Kahve aflında at görmek her zaman hayırlı işlerin gerçekleşeceğinin habercisi olarak yorumlanır. At murattır deyiminin anlamındaki murat her zaman saadet olmayabilir, bu durumda kişinin iş hayatında ya da sosyal yaşantısında da ortaya çıkabilir.
  • KediKahve falında kedi görülmesi iki anlam taşımaktadır. Kişi yaptığı bir iyiliğin karşılığını alamayacak ve kötü bir durum ile karşı karıya kalacak yorumu ise daha çok ortaya çıkan yorumdur. bunun yanında, bazen kahve falında görülen kedi dışarıdan gelecek beklenmedik bir iyiliğe de işarettir.
  • Fil: Kahve falında fil şekli görülmesi yenlik ve yükseliş anlamları taşır. Sağlam bir yükselişin kişiyi beklediğine işarettir. Bu yükseliş genel olarak ise iş hayatında ortaya çıkar.
  • Deve: Kahve aflında deve görülmesi maddiyata işaret etmektedir. Devenin boyutuna göre gelecek paranın miktarı artmaktadır.
  • Tavşan: Kahve falında tavşan görülen kişilerin iç dünyası için her zaman daha duygusal yorumu yapılır. Tavşan görülmesi sonucunda kişinin zorlu ve stresli bir süreçten geçeceği düşünülür. Kişinin bu dönemde çevresine daha çok dikkat etmesi gerektiği söylenir.
  • Ördek: Kahve falında ördek çıkması kişinin yakın zamanda şanslı bir döneme gireceğini göstermektedir. Bu dönemde yapılan planlar gerçekleşecektir. Ancak aynı zamanda sabırlı bir bekleyişi de gerektirir.
  • Bebek: Bebek görmek kahve falında kişinin güzel haberler alacağını simgeler. aynı zamanda eğer falına bakılan kişinin böyle bir şüphesi varsa, bebek haberi direkt olarak bebek simgesi ile çıkar.
  • Zeytin: Zeytin ve zeytin dalı bilindiği gibi barışı simgeler. Kahve falında zeytine benzer siyah bir nokta görülmesi de kişinin eskiden yakın olduğu kişi ile yeniden barışacağını göstermektedir.
  • Olta: Kahve telvesinde olta görülmesi hayat anlamında bir değişime işaret etmektedir. Yakın zamanda alacağınız bir haber ya da karar ile birlikte hayatınızın değişeceğini göstermektedir.
  • Yüzük: Kahve telvesinde yüzük simgesi görüyorsanız bu geleceğinizin parlak olduğun göstermektedir. Yüzük her zaman için aydınlık günlerin habercisidir.