Kaya ve Aylin Erçel’in ilk çocukları olarak dünyaya gelen Hande Erçel 24 Kasım 1993 yılında doğdu. Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya gelen güzel oyuncu eğitiminin büyük bir kısmını doğduğu il ve ilçede aldı. Hande Erçel’in gamze adında bir de kız kardeşi bulunuyor. Oyuncu ve model olarak tanınan güzel oyuncu bir dönem Güneşin Kızları dizisinde rol alabilmek için bir haftada beş kilo verdi ve dikkatleri üstüne çekti.

Hande Erçel Üniversite Yılları

Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini İstanbul’da alan Hande Erçel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne kayıt yaptırdı. Hala Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin aktif öğrencisidir. Üniversite yılları yani 2012 yılında Azerbaycan’da yapılan bir güzellik yarışmasına da katılmış ve bu yarışmada ikinci olmuştur.

Hande Erçel Dizi Hayatına Girişi

Katıldığı güzellik yarışmasında ikincilik derecesi ile daha da dikkatleri üzerinde toplayan Hande Erçel aynı yıl ilk dizi deneyimini yaşadı. İki sezon ATV ekranlarında yayınlanan Tatar Ramazan dizisinde yardımcı oyuncu rolü alarak oyunculuğunu gösterdi. 2013 yılında Çalıkuşu dizisinde Zahide rolünde oynayan Hande Erçel 2014 yılında beş bölümlük çekilen Çılgın Dershane Üniversitede dizisinde Meryem ismi ile rol aldı. Bu dizilere de yardımcı oyuncu olarak güzel oyuncu 2014 yılında TRT1’de yayınlanan Hayat Ağacı dizisinde de yardımcı rolde oynamıştır.

Hande Erçel Başrol Oyunculuğu

2012 yılından 2015 yılına kadar dört dizide yardımcı rolde oynayan Hande Erçel gösterdiği performans ve güzel fiziği ile 2015 yılında ilk başrol oyunculuğu deneyimi yaşamıştır. 2015 yılında Kanal D ekranlarında oynayan ve iki sezon süren Güneşin Kızları dizisinde altı başrol oyuncusundan biriydi. Bu dizi ile şöhret basamaklarını hızlı adımlar ile çıkan başarılı oyuncu 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile adından sıkça söz ettirdi.

Toplamda iki sezon Show TV ekranlarında yayınlanan dizide Burak Deniz ile başrolü paylaştı. 2017 yılında Star TV’de yayınlanan Siyah İnci, 2019 yılında TRT 1’de yayınlanan Azize dizilerinde de başrolde oynamıştır. Son olarak FOX TV’de yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisinde 2020 yılından beri başrol oyucusu olarak devam ediyor.

İLGİLİ MAKALE  Senay Dede kimdir?

Hande Erçel Sinema Oyunculuğu

Hande Erçel kısa bir süre içerisinde dizi hayatında oldukça fazla bir etki bıraktı. Bu etkiyi saf güzelliği, mükemmel fiziği ve usta oyunculuğu ile elde etti. Sık sık aşk dedikoduları ile de gündeme gelen güzel oyuncu 2020 yılında ilk sinema oyunculuğu performansı sergiledi. Hasan Fethi’nin yönetmenliğinde Kimiya Hatun rolü ile Mest-i aşk filminde başrol oynamıştır. Türk İran yapımı olan film Türkçe ve Farsça olarak iki dilde izleyicilerle buluştu. Hande Erçel bu filmde başrolü Boran Kuzum, Bensu Soral, Selma Ergeç, Burak Tozkoparan ve İbrahim Çelikkol ile paylaşmıştır.

Hande Erçel Reklam Filmleri

Hande Erçel sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra reklam oyunculuğu da yapıyor. Kusursuz diş ve güzelliği ile diş macunu ve kozmetik eşyaları gibi birçok markanın yüzü oldu ve olmaya da devam ediyor. 2016 yılında dünyanın en büyük kozmetik şirketi olan Fransız L’Oreal Paris firmasının Türkiye reklamlarında oynamıştır

2017 yılında giyim firması olan Defacto reklamlarında rol alan güzel oyuncu 2020 yılında Nucturne giyim firmasının reklam yüzü oldu. 2021 yılında ise diş macunu firması olan Signal’in reklam yüzü olan Hande Erçel aynı yıl Kansersiz Yaşam Derneğinde iyi niyet elçisi olarak reklam filmlerinde oynamıştır.

Hande Erçel'in boyu kaç santim?

Hande Erçel’in boyu kaç santim?

Hande Erçel Dergi Çekimleri

Her başarılı oyuncu gibi Hande Erçel de birçok dergi çekiminde rol almış ve birçok kez kapak fotoğrafı olmuştur.

Bunlardan bazıları şunlardır;

 • 2016 yılı BeStyle Dergisi
 • 2017 yılı InStyle Dergisi
 • 2017 yılı Elele Dergisi
 • 2017 yılı Originel Magazin Dergisi
 • 2017 yılı Loffıcıel Dergisi
 • 2019 yılı InStyle Dergisi
 • 2019 yılı Elele Dergisi
 • 2019 yılı Marie Claire Dergisi
 • 2020 yılı MAG Dergisi
 • 2021 yılı HELLO Dergisi
 • 2021 yılı VOGUE Dergisi

Hande Erçel başarılı profili ile bu yerli ve yabancı dergilerde kapak olmayı başarmıştır.

Hande Erçel Kazandığı Ödüller

Hande Erçel sinema ve modellik dalında birçok ödüle de layık görülmüştür. Bunların ilki 2012 yılında Miss Civilization Of Turkey ve yine aynı yıl Miss Civilization Of World ödülleridir. Daha sonraki yıllarda Güneşin Kızları dizisi ile Pantene Yıldızı Parlayanlar, en başarılı kadın dizi oyuncusu ve en iyi çıkış yapan kadın oyuncu gibi ödülleri kazanmıştır. Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile 2017 yılında yedi dalda ödüle layık görülen başarılı kadın oyuncu biri altın kelebek toplamda 16 kez ödül almıştır.

Hande Erçel'in boyu kaç santim?

Hande Erçel’in boyu kaç santim?

Hande Erçel Boyu ve Kilosu

1.75 boyunda olan Hande Erçel kilosu sık sık değişiyor. 28 yaşındaki güzel oyuncu 55 kilo ağırlığındadır. Genellikle topuklu model ayakkabı tercihi yapan Hande Erçel İstanbul’da kız kardeşi ile birlikte yaşıyor ve katıldığı projelere göre kilosunu koruyor.

İLGİLİ MAKALE  Şirin Payzın kimdir?

Seyredin: Hande Erçel’in Boyu Kaç Cm ? Hande Erçel Boyu Sen Çal Kapımı Eda Boyu | Ünlülerin Boyları Bölüm 6