Kişilik testleri, pek çok kişinin yapmaktan son derece büyük bir keyif aldıkları testlerdir. Favori sayı kişilik testi de bu testler arasında en çok sevilenlerden biri. Psikologların yapmış oldukları kapsamlı testler sonucunda, insanların favori sayıları kişilik özellikleri bakımından oldukça önemli bir kriterdir. İşte, yapılan detaylı incelemeler sonucunda en sevdiğiniz sayıya göre kişilik özellikleriniz.

En sevdiğin sayıya göre nasıl birisin?

1 numaralı kişilik 

Eğer favori sayınız 1 ise, liderlik özelliklerine sahip bağımsız bir karaktersiniz. Hırsınız sayesinde sorunları kolaylıkla çözecek mantıklı yollar buluyorsunuz ve lider özelliğiniz nedeniyle her zaman öne çıkıyorsunuz. Bundan da büyük bir keyif alıyorsunuz. İlişkilerinizde son derece mantıklı ve ne istediğini bilen biri olduğunuz için her zaman çekici bulunuyorsunuz.

2 numaralı kişilik

Eğer favori sayınız 2 ise, duygusal ve sezgileri güçlü bir bireysiniz. Duygusal davrandığınız için her zaman doğru kararlar veremeseniz de eninde sonunda hislerinizle doğruya ulaşabiliyorsunuz. Utangaç ve mükemmeliyetçi tavrınız birleştiğinde ise işler biraz karmaşık bir hal alabiliyor. İyi kalbiniz ve güçlü sezgileriniz ile çevrenizdeki herkese ışık saçıyorsunuz. İlişkilerinizde daha mantıklı davranmaya özen göstermelisiniz.

3 numaralı kişilik

Eğer favori sayınız 3 ise, popüler ve çekici bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Adeta sosyal bir kelebek olduğunuzdan çevrenizdeki kişiler tarafından değer görüp popüler bir kişilik olabiliyorsunuz. İyi bir iletişim becerisine sahip olduğunuz için herkesle kolaylıkla iletişim kurabiliyorsunuz. Vizyonlu ve sanata eğilimli birisi olduğunuz için de sanatla alakalı konularda başarılı olup pek çok kişinin taktirini kazanmanız işten bile değil.

4 numaralı kişilik 

Eğer favori sayınız 4 ise, güvenilir ve samimi bir bireysiniz. Aileniz ve sevdiğiniz diğer kişiler tarafından son derece sevilen ve güven duyulan birisiniz. İnatçı ve rekabetçi ruhunuz bazen sizi zor bir insan kılıyor olabilir. Cesaretiniz sayesinde mükemmeliyetçi kişiliğinizin gerekliliklerini kolayca hayat geçirebiliyorsunuz. Azminiz de işin içine girdiğinde başaramayacağınız hiçbir şey yok demektir.

5 numaralı kişilik

Eğer favori sayınız 5 ise, yüksek enerjili bir kişiliğe sahipsiniz. Hareketi ve risk almayı seven kişiliğiniz nedeniyle ani planlar yapıp ani kararlar alabiliyorsunuz. Çabuk sıkılan bir yapınız olduğundan ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuzdan hayatınızdaki her şey kalıcı olamayabiliyor. Değişken ve enerjik yapınız nedeniyle herkesle aynı frekansa girmeniz zor olabiliyor.

İLGİLİ MAKALE  Göz rengine göre 'kişilik testi'. Hangi renk göz hangi özelliklere sahip?

6 numaralı kişilik 

Eğer favori sayınız 6 ise, son derece nazik ve espritüel bir kişiliğe sahipsinizdir. Espritüel tavrınız nedeniyle bazı şeyleri ciddiye almayan bir birey olarak lanse edilseniz de aslında insan ilişkilerini son derece önemseyen birisisiniz. Ahlaki özellikleriniz ile idealist kişiliğiniz birleşince çok yardımsever bir birey oluyorsunuz. Lükse de son derece düşkünsünüz.

7 numaralı kişilik

Eğer favori sayınız 7 ise, sakin yapılı bir kişisiniz. Bilgiye aşık bir insan olduğunuzdan oldukça meraklısınız da. İlişkilerinizde çok sadık bir birey olduğunuzdan genellikle sorunlar sizin etkiniz olmadan çıkıyor. Hem pratik hem de deneyimlere açık biri olduğunuz aşikar. Deneyimlediğiniz şeyleri başkaları ile paylaşmaktan da hoşlanıyorsunuz.

8 numaralı kişilik 

Eğer favori sayınız 8 ise, son derece güçlü ve istikrarlı bir bireysiniz. Sezgileri güçlü ve egolu birisi olduğunuz için insanlar sizi bencil bir birey olarak çözümleyebiliyorlar. Kararlı ve hedeflerine bağlı bir insansınız. Başarmak ve hedeflerine ulaşmak için kendinize sığınıyorsunuz. Optimist ve kolay anlaşılabilen bir kişiliğiniz var.

9 numaralı kişilik

Eğer favori sayınız 9 ise, anı yaşayan, kendine güvenen ve insan canlısı birisisiniz. Sevgi dolu ve merhametli kişiliğiniz sayesinde herkese el uzatabilen geniş bir yüreğiniz var. Engel tanımayan lider özelliğiniz sayesinde kafanıza koyduğunuz her şeyi kolayca başarabilir ve bundan zevk alıp fazlası için kendinize hedef koyarsınız.

X