Hiç dövme yaptırmamış herkesin endişe ettiği bir durumdur dövme acısı. Her insanın acı eşeği farklı olsada dövme sanırım herkes için bir miktar acı verici olabiliyor. Dövme yaptırırken bayılmak sizlere tuhaf gelebilir fakat bu durum bazen yaşanabiliyor. Dövme yapılırken bayılma ihtimaliniz çok düşük olsada bu durumu yaşamamanız için yapmanız gerekenleri sizlere aktardır. Ayrıca özel tasarım dövmeler nerede yaptırılır? Dövme sanatçısı nasıl olunur sorularını da uzmanlardan aldığımız bilgilerle yanıtladık.

İzleyin; Dövme acısı bayıltır mı? Özel tasarım dövme nerede yaptırılır?

Dövme acısı bayıltır mı?

Dövme acısı yapıldığı bölgeye, dövmenin boyuna ve kişinin acı eşeğine göre farklılık gösterebiliyor. Bazıları için sinek ısırması gibiyken, bazıları için çok can yakıcı bir işlem olabiliyor. Her iki durumda dövme yaptırırken bayılabilirsiniz. Çünkü dövme işlemi vücudumuza zarar vererek yapılan bir işlemdir. Vücudumuz bu işlem sırasında tehlike hissedebilir ve kendini korumak için kapatabilir. Dövme yapılmadan önce mutlaka yemek yenmesini söylüyor uzmanlar. Aç karna dövme yaptırdığımız zaman açlık şekerimizin düşük olması sebebi ile vücudumuzun direnci düşecektir ve dövme işlemine karşı direnç gösteremeyecektir.

“Çok acı çektiğin zaman vücudun elverişsiz oluyor ve ben kapatıyorum kontağı diyor ve bayılıyorsunuz. Bir arkadaşım piercing işlemini videoya çekerken bayıldı mesela. Sadece izlerken bile bayılabiliyorsunuz. Acı çekerken bayılma ihtimaliniz olması gayet normal. Aç karna dövme yaptırmayın arkadaşlar.” -Teo

Dövme acısı bayıltır mı

Dövme yapmak nasıl öğrenilir?

Dövme sanatçısı olmak son zamanlarda oldukça popüler. Bunun başlıca sebeplerinden biri dövme sanatçılarının gerçekten iyi kazanmaları ve serbest çalışma tarzları. Tabii ki dövme sanatçısı olmak zannedildiği kadar kolay bir iş değil. Öncelikle resim yapmayı sevmeli ve bu alanda kendinizi geliştirmelisiniz. Sonuçta yaptığınız dövmeleri müşterileriniz hayatınız boyunca taşıyacak. Dövme yapabilmek için bir kursa gitmenize bir sertifika almanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey malzemelerinizi alıp pratik yapmak. Genelde dövme sanatçısı adayları suni deri üzerinde çokça tekrar yapıyorlar. Ayrıca dövme yapmak ile ilgili internette bir sürü video bulabilirsiniz, ihtiyacınız olan tek şey pratik yapmak ve kendinizi geliştirmek.

“Dövme sanatçısı olmak için ihtiyacınız olan tek şey biraz para arkadaşlar. Malzemeyi kötü almayacak kadar paranız olması gerekiyor. Gidip başlarken en iyi malzemeleri alın demiyorum fakat malzeme kesinlikle iyi olmalı sonuçta yaptığınız dövmeleri bir ömür taşıyacak müşterileriniz. Azimli olun, deri nedir araştırın ve öğrenin, pigment nedir öğrenin sonra dövme yapmaya başlayın. Resim yapmayı öğrenin, Youtube üzerinden hızlandırılmış dövme yapımı videolarını yavaşlatarak izleyin.”-Teo

  • Deri nedir öğrenin
  • Pigment nedir öğrenin
  • Resim çalışmaları yapın
  • Dövme yapımı videolarını yavaşlatarak ve yakınlaştırarak izleyin
  • Suni deri üzerinde pratik yapın
İLGİLİ MAKALE  Dövmeler solar mı? Dövme bakımı

Dövmeci nasıl olunur

Özel tasarım dövmeler nerede yaptırılır?

Dövme yaptırmak isteyen herkesin istediği bir durumdur kendine özel bir dövmeyi taşımak. Bu işlem normal dövme işlemini göre biraz daha masraflı oluyor ve maalesef ki her dövmeci özel tasarım dövme yapamaz. Bu biraz daha fazla resim yeteneği gerektiren ve estetik bakış açısına ihtiyaç duyan bir olay. Bu işte referansı olan dövmecilere özel tasarım dövmeler yaptırmalısınız. Araştırmadan gittiğiniz bir dövmecinin size özel tasarım diyerek başka insanların tasarımlarını yapması çok muhtemel.

“Hazır yapılmış tasarımları üst üste koyarak sizlere özel tasarım olduğunu söyleyebilirler. Benim sizlere tavsiyem sadece kendine ait bir tarzı ve kendi tasarımlarını yapan dövmecileri tercih edin. Bu tarz dövmeciler benim gözümde her zaman bir tık daha parlak insanlardır. Fakat basit bir isim dövmesi için gidip özel dövme yaptırmayın.”-Teo

Dövmeci nasıl olunur

Dövme sanatçısı nasıl seçilir?

Her insana güvenemeyeceğimiz gibi her dövme sanatçısına da güvenmemiz pek mümkün değil. Maalesef dövme yapmaya yeni başlaşmış, amatör dövmeciler altından kalkamayacağı dövmeleri yapmak isteyebiliyorlar. Dövme sanatçısı seçmeden önce mutlaka onun olduğuna emin olduğunuz çalışmaları inceleyin. Stüdyosuna gidin ve dövme sanatçısı ile muhabbet edin. Dövmeyi yapacak kişi ile kafa yapınızın uyuşması çok önemli. İstediğiniz şeyleri anlayabilecek birisi olmalı sonuçta yaptığınız dövmeler ömür boyu üzerinizde olacak. Yaptırdığınız dövmeden memnun olmanın en kolay yolu sanırım köklü stüdyolarda dövmenizi yaptırmak olacaktır. Fakat bu stüdyolar çok daha maliyetlidir.