Yeni bir ev açmak söz konusuysa en önemli seçimlerden biri beyaz eşya seçimi olsa gerek. Hem kaliteli, uzun ömürlü hem de bütçenizi sarsmayacak seçimler yapmak istiyorsanız bu içeriğe göz atmanızda fayda var. Sizler için Eskidji Bazaar’da beyaz eşyalarla ilgili tüm merak edilenleri bir bilene sorduk.

Satış temsilcisi Mehmet Çetin beyaz eşya özellikleri, doğru seçim yapmanın yolları ve ürün farklılıklarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı. En çok merak edilen konulardan biri olan beyaz eşya yenilemenin ya da sıfırdan satın almanın bütçesini sorduğumuz Mehmet Çetin, “Düğün paketleri 15 bin tl den başlar 35 bin tl ye kadar çıkar. En çok tercih edilen marka yerli üretim olan Vestel’dir. Hem fiyat performans olarak müşteriyi memnun ediyor hem de diğer markalara göre daha uygun fiyatlı. Buzdolabı seçiminde en önemli konu litre ve enerji tüketimi. Buzdolabı için de fiyat aralığı 5 binden başlıyor 15 bin liraya kadar çıkıyor. Fiyatı belirleyen etkenler ise enerji tüketimi ve litre oluyor. Bulaşık makinasında belirleyici etken program sayısı olurken çamaşır makinasında kilogram kapasitesi oluyor.” ifadelerini kullandı.

“Alt markaları tercih ediyoruz”

Sadece beyaz eşya değil televizyon için nelere dikkat etmek gerektiğini de Mehmet Çetin’e sorduk. Çetin konu hakkında “Garanti koşulları televizyon için belirleyici oluyor. görüntü, video oynatıcı ve bağlantı özelliklerinin eksiksiz olması da müşterilerin tercih sebebi oluyor. 82 ekranlar 3 bin liradan başlıyor, 106 ekranlar 4500 bandından başlıyor. Hangi firmanın ürünü alındıysa o firma garanti koşulları kapsamında eksiksiz şekilde yetkili servis desteğini sağlıyor. Alt markalarla genellikle çalışıyoruz bunun nedeni müşterilere fiyat performans ürünlerini sağlayabilmek. Aynı bantta üretilen ürünleri daha uygun fiyata almak isteyenler bu yolu tercih ediyor. Üretim koşulları aynı fakat reklam giderleri daha az olduğu için ürünler daha uygun fiyatlı oluyor. Beyaz eşyaların ortalama ömrü en uzun 15 yıl diyebilirim.” şeklinde konuştu.

İzleyin: Beyaz eşyalarda fiyat karşılaştırması

Vestel’in tarihçesi

Vestel 1984 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Vestel’in fabrikası ise Manisa’da bulunmaktadır. Tarihler 1994 yılını gösterdiğinde Vestel Elektronik A.Ş, Zorlu Holding bünyesine katılır ve bu katılımın ardından Vestel Şirketler Grubu kurulur. İşte Vestel isminin hikayesi aslında bu andan itibaren başlar. Vestel Şirketler Grubu; beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve elektronik sektöründe faaliyette bulunabilecek üretim ve pazarlama şirketlerine sahiptir. Birçok Ar-Ge yatırımları gerçekleştirerek kendi teknolojisini kendi üretebilecek konuma gelen Vestel, internet TV, internet terminal, Plazma TV, Replay TV, ip telefon gibi teknolojik ürünleri de geliştirmektedir

İLGİLİ MAKALE  Ispanak nasıl saklanmalı? (Kaynak: izlehaber.com)