Whatsapp’ta güncel olan önemli detaylardan biri de hiç zahmet etmeden telefon numarasını değiştirme yöntemiyle mesajları geri getirmektir. Bunun için belli ayarlar yapılmalıdır. Peki Whatsapp üzerinden telefon numarası değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Whatsapp’ta Telefon Numarası Bilgisini Öğrenmek

Whatsapp’ta telefon numarası değiştirme özelliğiyle güncel mesajlarınızı anında alabilir, rehberinizdeki kişilere ulaşabilirsiniz. Bunun için yeni telefon mesajınızın telefon aramalarına ve smslerine, ayrıca hücresel veriye erişebilir olduğuna emin olmalısınız. Eski telefon numaranız şu anda kullandığınız telefon numarasına kayıtlı olması önemlidir. Whatsapp’taki ayarlar kısmından profil fotoğrafınıza dokunarak kayıtlı olan telefon numaranızı öğrenebilirsiniz.

Önce yedekleyin

Önce yedekleyin

Telefon Numaranızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Telefonunuza sim kartınızı taktıktan sonra Whatsapp üzerinden ayarlamaları düzeltebilirsiniz. Örneğin şu şekilde başlayın:

  • Whatsapp’ta ayarları açın.
  • Hesap-numara değiştir-ileriye dokunun.
  • Yeni ve eski telefon numaranızı girin.
  • Yeni numaranızın kimlere gözükeceğini seçin. İstediğiniz kişilere bildirim gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bitti seçeneğine dokunun ve yeni mesajlarınızın keyfini çıkarın.

Bu sayede istediğiniz kişilerin size mesaj atmasını ve ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle rahatça ve güvenli halde mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

Sohbet Geçmişinizi Yedekleyin

Sohbet Geçmişinizi Yedekleyin

Telefon Değiştirince Whatsapp Mesajları Silinir mi?

Whatsapp üzerinden telefon numarası değişikliği yaptığınızda hangi telefonu kullandığınıza bağlı olarak sohbet geçmişini yeniden yükleme hakkınız bulunur. Eğer silinmiş mesajınız varsa sistem tarafından geri getirilemez fakat halihazırda olan sohbetleriniz yedeklediğinizde gözünüzün önünde olacaktır.

Sim kartınızı takın

Sim kartınızı takın

Eski Whatsapp Hesabınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Google Drive yedeklemeleri sırasında sohbetinizi geri getirmek için kullanılan telefon numarasını ve Google hesabını biliyor olmak gerekir. Bu işlem için şunları yapabilirsiniz:

  • Whatsapp’ı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Tekrar açıp telefon numaranızı doğrulayın.
  • Sohbet ve medyaları geri yüklemek için Geri Yükle’ye dokunun.
  • İleri dedikten sonra sohbetleriniz ve medyalarınız yüklenmeye başlayacaktır. Bu süreçte interneti kapatmadığınızdan emin olun.

Sohbet yedekleme işlemi uzun sürebilir. Sonuna kadar beklemek yerine arka planda çalıştırarak farklı işler yapabilirsiniz.

Ayarlardan numara değiştire tıklayın

Ayarlardan numara değiştire tıklayın

Sim Kart Olmadan Whatsapp Kullanılır mı?

Güncel sosyal medya uygulaması Whatsapp’ı sim kartı olmadan da kullanmak mümkün. Bunun için yapılması gerekenler sabit bir telefon numarası girerek bu telefona gelen kodu Whatsapp ile paylaşmak. Bir kablosuz ağ yardımıyla da Whatsapp’a erişim sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp ilişkilerin bitmesine neden olabilir! İşte herkesin beklediği '3 yeni özellik' sonunda açıklandı

Bu işlem özellikle telefonunuz yanınızda olmadığında önemli mesajlara ve aramalara ulaşabilmeniz açısından kolaylık sağlıyor.

Numaranızı doğrulayın

Numaranızı doğrulayın

Aynı Telefonda İki Whatsapp Kullanılabilir mi?

İki telefonla aynı anda Whatsapp’a erişmek mümkün değil fakat Web tarayıcısına erişebilmek mümkün. İkinci telefonunuzda tarayıcıyı açıp Whatsapp Web’e gidin. Ayarlar’a gidip masaüstü görünümüne geçin ve QR kodunu kenarda tutun. İlk telefonunuzda da Whatsapp Web’i açın.

Cihazı bağla seçeneğinden bulduğunuz QR kodunu okutun. Bu sayede artık iki telefonunuzdan Whatsapp Web’i kullanabilirsiniz. Özellikle acil durumda işiniz varken ve iki kişinin ortak işleri paylaştığı durumlarda bu özellik oldukça yarar sağlayacak gibi görünüyor.

Bir an önce bitirmeniz gereken işleri halledebilmek için iki telefondan Whatsapp Web uygulamasını açabilir, ortak görüntülü aramalara katılabilirsiniz. Sevdiklerinizle mesajlaşmak, grup konuşmaları yapmak, proje hakkında tartışabilmek için Whatsapp Web uygulamasının bu çok özellikli kullanışlı oluşu kişiler için faydalı oluyor.

İzleyin: WhatsApp’ta numaranızı nasıl değiştirirsiniz?

Whatsapp Hesabı Aynı Anda Kaç Telefondan Kullanılabilir?

Whatsapp telefon numarasını kullanma özelliği şu anlık yalnızca 1 telefon için geçerlidir. Çift sim kartlı telefonu kullanan kişiler dahil Whatsapp’ı kullanmak isteyenler yalnızca 1 tanesini seçmek zorundadır. Böylelikle aynı anda iki farklı hesaptan telefon doğrulama işlemi yapılmaz fakat bu durum oldukça faydalıdır.

Kötü amaçlı yazılımları ve kişileri engellemek için oluşturulan uygulama sayesinde mesajlarınızı yalnızca siz görebilirsiniz. Farklı erişimlere kapalı olan uygulamanın gelecekte değişip değişmeyeceği merak konusu adeta.

Çift Hatlı Telefonlarda Whatsapp Kullanımı

Günümüzde çift hatlı telefonlar üzerinden Whatsapp’ı kullanmak pek mümkün değil. Özellikle iş hesabınızdaysanız veya halletmeniz gereken acil işlerinizin olduğu ikinci bir hat kullanıyorsanız Whatsapp’ı kullanmak için tek bir hat seçmeniz gerekiyor. Böylelikle bir hattınızdaki kişilere diğer hattınızdan erişim sağlamak bir hayli zor oluyor.

Fakat bunun için yedekleme işleminden faydalanabilir ve Whatsapp mesajlarınızı diğer hattınıza aktarabilirsiniz. Böylelikle günlük hayatınızda sıkça hat değiştirmek zorunda kalmadan Whatsapp mesajlarınıza erişim sağlayabileceksiniz. Dilediğiniz anda ve yerde ikinci hattı kullanmadan erişebileceğiniz mesajların gerek iş hesabınızda gerek günlük hayatınızda rahatça kullanılabildiğini fark edeceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp kullanıcıları bu habere sevinecek. Merakla beklediğiniz o özellik geliyor

Çift hat kullanan kişiler mesajlaşma ikonuna uzun süre basmalı, açılan uygulamalardan ikinci uygulamayı indir butonuna basmalı. Dual Messenger’ın logosunda gelen uygulamayı böylelikle Whatsapp dışında daha kolay ayırt etme şansı elde edeceksiniz.

Çift hatlı Whatsapp kullanımı mümkün olmasa da mesajlarınızı aktif hale getirmenin bir yolunu bulmuş sayılacaksınız. Kişisel ve iş hayatınızda aldığınız mesajlar ve aramaların daha kolay görülmesini sağlayacaksınız.

Her ne kadar gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışsak da Whatsapp’ın teknolojileri bir hayli karmaşık ve trend. Günümüzün modası haline gelen başarılı sosyal medya uygulamalarından olan Whatsapp’ın gelecekte ne gibi teknolojileri önümüze sunacağı bilinmiyor. Çift hat konusuna açıklık getirmeli.