İnternet çağı o kadar gelişti ki artık muhteşem hızlarda iletişim sağlayabiliyoruz. Eskiden bir mektupla iletişime geçmek haftalar sürerken artık Whatsapp ve benzeri uygulamalarla saniyesinde iletişim sağlayabiliyoruz. Bu da çiftler arasında belli kıskançlıkların doğurduğu meraklanmalara sebep olabiliyor.

İlişkide şüphelenen tarafında aklında şu sorular çıkmıyor ‘’acaba Whatsapp’dan birileriyle konuşuyor mu? Şu an kiminle yazışıyor? Gecenin bu saatinde neden çevrimiçi’’. Aslında bu sorulara cevap bulmak için yapılması en basit yöntem, sevgilinizin telefonuyla yalnız kaldığınız bir an alıp kurcalamak. Ancak bu işlem vakit alacağı için tehlikeli duruyor. Zira sevgiliniz tarafından yakalanma olasılığınız oldukça yüksek.

Belki de haklı durumdayken daha bilgilere erişemeden haksız duruma geçebilirsiniz. Bu yazımızda sevgilinizin Whatsapp mesajlarını daha tehlikesiz ve daha rahat nasıl takip edebilirsiniz mevzusunu detaylandıracağız ve şüphelerinizi ortaya çıkarmada sizlere yardımcı olacağız.

Whatsapp Mesajlarını Takip Etmek Mümkün Mü?

Sevgilinizin Whatsapp yazışmalarını takip etmek elbette mümkün. Belli başlı yolları ve yöntemleri var. Bunların kimisini yapmak daha kolayken, kimisini yapmak bir hayli zor. Zor ve ya kolay şu bir geçek ki telefonu kurcalamaktan daha kolaylar. Ancak yine de bazı yöntemler için telefona fiziksel temas mutlaka gerekli. Bu temas tabii ki çok uzun sürmeyecek ve işlemi bir defa yerine getirdikten sonra rahatça sürekli takip edebileceğiniz türden. Nedir peki bu bahsettiğimiz yöntemler. Google Drive yedekleme, QR kod ile Whatsapp web üzerinden ve çeşitli telefon takip programları ile sevgilinizin Whatsapp yazışmalarını takip edebilirsiniz. Şimdi bu yöntemleri teker teker ayrıntılayarak inceleyelim.

Google Drive İle Whatsapp Yazışmaları Takibi

Whatsapp mesajlarınız otomatik olarak belli sıklıklarla belirlediğiniz Google Drive adresinize yedeklenir. Bu da sevgililerinin mesajlarını takip etmek isteyenler için iyi bir yöntem haline dönüşebiliyor. Ancak bu yedekleme belirli sıklıklarla yapıldığı için anlık bir takip söz konusu değil ama yedekleme sıklığını da seçerseniz iyi bir yöntem haline gelir. Örneğin günde bir defa yedeklensin derseniz, her günün sonunda mesajlar size ulaşır. Günün sonunda silmediği mesajların tümü size ulaşır ama yedekleme başlamadan sildiği mesajlara erişemezsiniz.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp kullananları çileden çıkartan özellik

Şimdi bu yöntemi nasıl yapacağımızı maddeler halinde sıralayacağız;

Sevgilinizin telefonunu alın

 • Telefondan Whatsapp uygulamasına girin
 • Whatsapp ayarlar kısmına girin
 • Sohbet ve sohbet yedeği kısmına girin
 • Bu bölümde Google Drive’a yedekle kısmı açılacak
 • Yedekleme sıklığını istediğiniz doğrultuda seçin
 • Orada var olan Google hesabını, sizin rahat erişebileceğiniz bir hesapla değiştirin
 • Artık mesaj yedeklenince sizin hesabınıza düşecek

Bu yöntem sayesinde Google hesabınızdan sevgilinizin mesajlarına erişim sağlayabileceksiniz. Yalnız bu yöntem tehlikelidir çünkü kolayca fark edilebilir yöntemler arasındadır. Sevgiliniz küçük bir araştırmayla Google hesabının değiştiğini rahatlıkla fark edebilir.

QR Kod İle Whatsapp Yazışmaları Takibi

Whatsapp uygulamasının bizlere sunduğu güzel bir kolaylık aslında bu. QR kodu ile Whatsapp web üzerinden telefonunuzda ki Whatsapp uygulamasına, bilgisayarınızda da erişim sağlayabiliyorsunuz. Tabii ki bu, sevgililerinin mesajlaşmalarını takip etmek isteyenlerin kullanmak isteyeceği bir yöntem. Şimdi bu yöntemi nasıl yapacağımızı maddeler halinde sıralayacağız.

 • Öncelikle sevgilinizin telefonunu alıyorsunuz.
 • Whatsapp uygulamasını açıyorsunuz
 • Kendi bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine giriyorsunuz
 • Açılan sayfada bir kod olacak
 • Telefonda ki sağ üsteki seçeneğe tıklayıp, Whatsapp web sekmesine giriş yapıyorsunuz
 • Telefonda ortasında kod için ayrılmış boşluk olacak bölüme geldiniz
 • Şimdi bilgisayarınızdaki kodu telefonunuza okutuyorsunuz.
 • Telefondaki Whatsapp hesabı bilgisayarınızda açılacaktır

Artık telefonla bir işiniz kalmıyor. Rahatça ve saatlerce mesajlara bakabilir, inceleyebilirsiniz. Yeni gelecek mesajları da takip edebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın telefonun sahibi Whatsapp web uygulamasına giriş yaparsa, bu uygulamaya hangi cihazlardan ne zaman giriş yapıldığını rahatlıkla görebilir. Yani çok da güvenli bir yöntem değil ama sevgilinizin bu araştırmayı yapacağını düşünmüyorsanız, bu çok kolay yöntemi denebilirsiniz.

mSpy Yazılımı

Bu yazılımda Whatsapp mesajlarını takip etmede etkili bir yazılımdır. Bu yazılımı kurup sevgilinizin tüm Whatsapp mesajlarına erişmenin yanı sıra, gönderilen ve gelen fotoğraf, videolarına da erişim sağlayabilirsiniz. Bu yazılım ücretli bir yazılımdır. Ücretlendirilmesi ve kullanılmasıyla ilgili araştırma yapıp bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Video: Mspy Satın Alma ve Kurulum İşlemi (Android Telefon) General Mobile

Whatscan For Uygulaması

Bu uygulamayı kullanarak rahatlıkla sevgilinizin Whatsapp yazışmalarını takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, uygulamayı telefonunuza indirmek. Ardından uygulamaya girdiğinizde bir QR kod ile karşılaşacaksınız. Sevgilinizin telefonunda Whatsapp web sekmesine girin ve bu kodu okutun. Artık hesabı sizde de açılmış olacak. Bu uygulama sadece android telefonlar için geçerli bir uygulama. Diğer işletim sistemi cihazlarda kullanılamaz.

İLGİLİ MAKALE  İşverenler çalışanlarının WhatsApp yazışmalarını takip edebilir mi?

Flexispy Yazılımı

Bu yazılım sayesinde sevgilinizin Whatsapp mesajlarını takip etmek ile kalmıyorsunuz yanında mesajları ve tüm arama geçmişi bilgisine de erişebiliyorsunuz. Diğer yöntemlere göre daha kapsamlı ve geniş bir yöntem ancak ücretli bir uygulaması var. Ücretlendirmesi ve kullanılmasıyla ilgili araştırma yapıp bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Takip etmek yasal mı?

Bu tarz uygulamaları görüşmeleri ve mesajları takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna yükleyebilirsiniz. Fakat bunları veya benzeri uygulamaları kanunsuz kullanmamanız gerekir.  Takip edeceğiniz kişiye ve çocuklarınıza mutlaka bilgisini vermeniz gerekir. Gizli bir şekilde takip yapmanız kanunlara göre şuç teşkil eder. Hedef telefonu kullanımda izin almanız gerekir.

X

Etiketlendi:

,