Google Fotoğraflar uygulaması, telefonunuzdaki, bilgisayarınızdaki  anlık olarak çektiğiniz resimleri yedekleme konusunda size yardımcı oluyor.

Fotoğrafları yedekleme işi  Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu özel uygulama ile yedekleme konusunda birçok dosyayı hafızaya atacak ve geçmişe dönüp resimlerinize bolca bakabileceksiniz.

Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar

Ayrıca aşağıdaki işlemleri uygulayarak da fotoğraf yedekleme işlemlerini yapabilirsiniz;

 • Android telefon veya tabletinizde Google Fotoğraflar uygulamasını Fotoğraflar açın.
 • Daha sonra Google Hesabınızda oturum açın.
 • Sağ üstte, hesap profili fotoğrafınıza veya adınızın baş harfine dokunun.
 • Fotoğraflar ayarları ve sonra Yedekle ve senkronize et‘i seçin.
 • “Yedekle ve senkronize et”e dokunarak, ayarı açık veya kapalı duruma getirin.

İzleyin: Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır? Google Fotoğraflar

Google fotoğraflar aracı ile fotoğraflarınızı güvenli bir şekilde yedekleyin, saklayın. Fotoğraf yedekleme uygulamaları arasında en güveniliri Google fotoğraflar diyebiliriz. Bu uygulama ile telefonunuzun hafızasında yer açmak mümkün. Google fotoğraf yedekleme aracına video da yedekleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda da benzeri işlemleri yaparak, fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızda Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını indirip yükleyin.
 • Google Fotoğraflar için kullandığınız Google Hesabında oturum açın.
 • Yalnızca fotoğraf veya videoları ya da tüm dosyaları yedeklemeyi seçin.
 • Yedeklemek istediğiniz klasörleri seçin.
 • “Fotoğraf ve video yükleme boyutu” bölümünde yükleme boyutunuzu seçin.
 • Başlat‘ı tıklayın.

Yedekleme ayarlarını nasıl değiştirebiliriz?

Fotoğraf ve videoları yedekleyeceğiniz Google Hesabını seçip, “Yedekleme hesabı” altında hesap adına tıklayın. Cihaz klasörlerini yedekle’ye dokunun ve yedeklemek istediğiniz klasörleri seçin. Dolaşımdayken yedekleyin: “Yedekleme zamanı” altında Dolaşımdayken’e dokunun. (Mobil ağdayken internetiniz bitmemesi için)

Google Fotoğraflar Yedekleme Ayarları

Google Fotoğraflar Yedekleme Ayarları

Google Fotoğraflar Hakkında Daha Fazla Bilgi

ÜCRETSİZ YÜKSEK KALİTEDE DEPOLAMA ALANI: 16 MP ve 1080p HD’ye kadar sınırsız sayıda fotoğraf ve videoyu ücretsiz yedekleyebilirsiniz. Yedeklemelere istediğiniz cihazdan ve photos.google.com adresinden erişebilirsiniz. Fotoğraflarınız güvende ve size özeldir.

YER AÇIN: Telefonunuzda bir daha asla yer sorunu endişesi yaşamayacaksınız. Güvenle yedeklenen fotoğraflar tek dokunuşla cihazın depolama alanından kaldırılabilir.

AKILLI OTO. ALBÜMLER: Bir etkinlik veya gezi sonrasında, en iyi fotoğraf karelerinizi içeren yeni bir albüm otomatik olarak oluşturulsun, ardından diğer kullanıcıları fotoğraflarını eklemeye davet edin.

OTOMATİK YAPIMLAR: Fotoğraflarınızdan otomatik olarak oluşturulmuş film, kolaj, animasyon, panorama vs. ile fotoğraflara hayat verin. Tabii bunları siz de kolayca oluşturabilirsiniz.

GELİŞMİŞ DÜZENLEME PAKETİ: Fotoğrafları tek bir dokunuşla dönüştürebilirsiniz. Pratik ve güçlü fotoğraf düzenleme araçları sayesinde içeriğe duyarlı filtreler uygulayabilir, ışığı ayarlayabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

PAYLAŞIM ÖNERİLERİ: Akıllı paylaşım önerileri sayesinde, fotoğraflarını arkadaşlarınıza zahmetsizce verebilirsiniz. Arkadaşlarınız da kendi fotoğraflarını ekleyebilir. Böylece, yer aldığınız fotoğraflara nihayet sahip olursunuz.

HIZLI VE GÜÇLÜ ARAMA: Artık, bir fotoğrafı bulmak için o fotoğrafta görünen kişi, yer ve nesnelere göre arama yapabilirsiniz. Etiketleme gerekmez.

DİNAMİK ALBÜMLER: Görmek istediğiniz kişi ve hayvanları seçtiğinizde, Google Fotoğraflar onların yer aldığı fotoğrafları siz çektikçe otomatik ekler. Manuel güncelleme gerekmez.*

KİTAPÇIKLAR: Dakikalar içinde telefon veya bilgisayarınızdan kitapçık oluşturun. Bir geziye veya zaman dilimine ait en iyi fotoğraf karelerine göre önerilen kitapçıklar görebilirsiniz*

GOOGLE LENS: Doğrudan bir fotoğrafta, tarif edilmesi zor şeyleri arayın ve işlemler yapın. Metin kopyalayıp çevirebilir, bitki ve hayvan tanımlayabilir, takviminize etkinlik ekleyebilir, internette ürünler bulabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

BİRKAÇ SANİYEDE FOTOĞRAF GÖNDERİN: Dilediğiniz kişi, e-posta adresi veya telefon numarasıyla anında fotoğraf paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞILAN KİTAPLIKLAR: Güvendiğiniz birinin fotoğraflarınıza erişmesine izin verin. Kaynak: Google Play