Bilgisayarlar, hayatımıza girdikleri günden beri işlerimizi büyük oranda kolaylaştıran bir teknolojidir. Günümüzde birçok alanda kullanılmakta olan bilgisayarların sayısız işlevi vardır. Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak her geçen gün farklı bilgisayar modelleri hayatımıza girmektedir. Yeni özellikler ve görünüşler kazanan bilgisayarların fiyatları ise oldukça yüksektir.

Bilgisayar üretiminde dünya markası haline gelen firmalar, farklı özelliklere sahip bilgisayarları bizlerin tercihine sunmaktadır. Bilgisayar ücretleri, herkesin bütçesine göredir. Ancak bazı bilgisayarların fiyatları ise neredeyse dudak uçuklatacak kadar fazladır. Bilgisayar düşkünü olan bireylerin en büyük hayali en pahalı bilgisayarlardan birine sahip olmaktır. Bu bilgisayarlara sahip olmak için bir hayli paranızın olması gerekir.

En Pahalı Bilgisayar

En Pahalı Bilgisayar

Lenovo Thinkpad W540

Lenovo Thinkpad W540 bilgisayarının fiyatı, 2.300 dolardır. Dünyanın en pahalı bilgisayarlarından biri olarak kabul edilen Lenovo, mükemmel bir tasarıma sahiptir. Dizüstü bilgisayar modeli olarak karşımıza çıkan Lenovo Thinkpad W540, son derece hafiftir.

Oldukça yüksek bir performansa sahip olan bu bilgisayar, şu özelliklere sahiptir:

  • 377x248x27.9 mm boyutlu
  • DVD optik sürücülü
  • 3.7 GHz işlemcili
  • 250 GB dahili hafıza
  • 8 GB RAM
  • 2.7 kilogram ağırlık

Özelliklerine sahip olan Lenovo Thinkpad W540’ın 6 saatlik şarj ömrü vardır. Bu nedenle uzun süre boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayardır. Görenleri cezbeden bir modele sahip olan Lenovo Thinkpad W540, bilgisayar severlerin ilgi odağıdır.

Acer Ferrari 1100

Acer Ferrari 1100’ün fiyatı 3.000 dolardır. Bilgisayarın üzerinde Ferrari logosuna yer verilmesi, bu ürüne olan ilginin daha da fazlalaşmasına neden olmuştur. 12 inçlik bir ekran yapısına sahip olan Acer Ferrari 1100, birbirinden güzel özelliklere sahiptir. Bilgisayar severlerin almayı hedefledikleri bilgisayarlardan biri olan bu ürünü alabilmek için 3.000 doları gözden çıkarmanız gerekir.

Modern ve ilgi çekici bir tasarım yapısına sahip olan bu bilgisayar, en pahalı bilgisayarlar grubunda yer alır. 1.3 mega piksel webcam’a sahip olan Acer Ferrari 1100, 8X DVD yazıcılıdır. Diğer bilgisayar modellerine göre farklı ve hızlı bir özelliğe sahip olan bu bilgisayar, özel bir tasarıma sahiptir.

Alienware 18

3.600 dolarlık bir fiyata sahip olan Alienware 18, alışılagelmiş bilgisayar modellerinden farklıdır. Alienware 18 hem çok pahalı hem de çok kaliteli bir bilgisayar olarak bilinir. Alienware 18’i kullanan kişiler, bu ürünün son derece iyi olduğu konusunda hem fikirdirler. Gümüş renginde bir kapağa sahip Alienware 18, modern tasarımıyla dikkatleri üzerine çeker.

İLGİLİ MAKALE  Bilgisayarınızı akıllı telefona dönüştürmeniz mümkün. İşte emülatör önerileri (Kaynak: izlehaber.com)

Eğer şık bir bilgisayara sahip olmak istiyorsanız, Alienware 18’e göz atabilirsiniz. Bilgisayara dolarlar vermekten kaçınmayan biriyseniz, alabileceğiniz en kullanışlı bilgisayarlar arasında yer alır. Dünyada birçok kişi tarafından severek kullanılan bu ürün, masanıza yakışacak bir tasarım modelindedir. 512 GB sabit sürücülü bu ürün, farklı renk kombini ile dikkat çeker.

Stealth Macbook Pro By ColorWare

Stealth Macbook Pro by ColorWare almak için 6.000 dolarlık bir bütçenizin olması gerekir. Mat siyah renginde olan bu ürün, özellikle de siyahtan şaşmayanların tercih edebileceği bir bilgisayardır. Dünyada sayılı bir üretim sayısına sahip olan bu bilgisayar, çok özel özelliklere sahiptir. Bilgisayarın tamamen siyahtan üretilmiş olması, daha fazla dikkat çekmesine neden olmuştur.

Ayrıca bilgisayar yanındaki diğer aksesuarların rengi de yine siyah olarak karşımıza çıkar. Sayılı olarak üretilmesi, Stealth Macbook Pro by ColorWare daha fazla talep olmasına neden olmuştur. Elektronik ürünler tasarlamakta olan ColorWare firmasının üretmiş olduğu bu bilgisayar, dünyada popüler olmayı başarmıştır. 8 GB RAM’a sahip ve kaplaması yumuşak olan bir üründür.

Voodoo Envy 171

6.500 dolar değerindeki Voodoo Envy 171, lüks ve ünlü bir bilgisayar şirketi tarafından tasarlanmıştır. Ancak bu şirket 2012 yılından sonra bilgisayar üretimini sonlandırmıştır. Voodoo Envy 171 ise unutulmaz bilgisayarlar arasında yerini korumaya devam etmiştir. Bu nedenle en pahalı bilgisayarlar arasında bulunan Voodoo Envy 171, bir bilgisayara göre çok fazla özelliğe sahiptir.

Bu nedenle de günümüzde bile popülerliğini korumaya devam etmiştir. 24 renk seçeneği ile karşımıza çıkan bu ürün, 17 inçlik bir ekran yapısındadır. Muhteşem bir tasarım yapısına sahip olan bu bilgisayar, daha çok iş alanında kullanılmaktadır. Bilgisayarın sahip olduğu özellikler, iş hayatını kolaylaştırıcı bir istasyon gibi kabul edilmektedir.

Ego For Bentley

Ego for Bentley, 20.000 dolar değerinde olan bir bilgisayardır. Hemen hemen bir araba fiyatı olan bu bilgisayar, çok farklı bir tasarımdadır. Dünyada 250 adet olan Ego for Bentley, diğer bilgisayarlara göre daha değerlidir. Bu ürünün üzerinde gerçek elmaslar bulunmaktadır.

Tasarımının el ile yapılması, bu ürünün daha fazla kıymetli hale gelmesine neden olmuştur. Üst kapağının tamamen deriden olması, fiyatının yüksek olmasına neden olan diğer etkendir. Göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Ego for Bentley, bir bilgisayara göre çok fazla özelliğe sahiptir. 12 inçlik bir ekranı olan Ego for Bentley, sahip olabileceğiniz en güzel bilgisayarlardan biridir.

İLGİLİ MAKALE  Yavaşlayan dizüstü bilgisayarlarınızı hızlandırın. Laptop nasıl temizlenir? (Kaynak: izlehaber.com)

MacBook Pro

30.000 dolarlık fiyatı ile göz kamaştırıcı bir bilgisayar olan MacBook Pro, dudaklarınızı uçuklatacak bir fiyattadır. Bu bilgisayarı diğer bilgisayar modellerinden ayıran en önemli özellik ise 24 ayar altınla kaplı olmasıdır. Ürün üzerinde Apple logosu yer alır. Bu logonun iç kısımları ise elmasla kaplanmıştır.

Şık bir görüntüde olan MacBook Pro, 160 GB hafızaya sahiptir. 15.4 inçlik ekranı ile zarif bir görünüme sahip olan MacBook Pro, servet değerindedir. Bu bilgisayarı almayı hedefliyorsanız, 30.000 doları bir araya getirmeniz şarttır. Ürünün altın kaplama olması, değerini fazlalaştırmıştır. Eğer MacBook Pro’ya sahip olursanız, çok dikkatli kullanmanızda fayda var. Çünkü böyle kıymetli bir bilgisayar, korunmaya değerdir.

En Pahalı Bilgisayar

En Pahalı Bilgisayar

Tulip E-Go Diamond

350.000 dolar değerindeki Tulip E-Go Diamond, çok değerli bir tasarım şekline sahiptir. Tasarımında özel olarak şekillendirilen elmaslar bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinde yer alan logo ise yakut kullanılarak işlenmiştir. Ayrıca tasarımında beyaz altın da kullanılmıştır. İlk bakışta çanta görüntüsü veren bu bilgisayarın farklı bir tasarımı bulunuyor.

Bilgisayarın tasarımını Laurent de Beer yapmıştır. Laurent de Beer, ünlü bir mücevher tasarımcısıdır. 2 GB RAM’a sahip olan bu ürün, farklı teknik özelliklere de sahiptir. Daha çok bir aksesuar gibi görünen Tulip E-Go Diamond, özellikle de kadınların tercih edeceği bir üründür. Ancak böyle özel bir ürüne sahip olmak için 350.000 doları gözden çıkarmanız gerekir.

Luvaglio

Luvaglio, dünyada bulunan en pahalı bilgisayar olarak karşımıza çıkar. 1 milyon dolarlık bir fiyata sahip olan Luvaglio, beyaz altın kullanılarak üretilmiştir. Ayrıca bilgisayarın tasarımında deri ve elmas da bulunmaktadır. 17 inçlik bir ekrana sahip olan Luvaglio, MP3 player özelliğine de sahiptir. Teknolojik bir ürün olmaktan çok sanat eserini andıran bir görüntüye sahip olan Luvaglio, mücevher ustaları tarafından tasarlanmıştır.

Mücevher ustalarına tasarım konusunda ünlü tasarımcılar da eşlik etmişlerdir. Fiyatı itibarıyla dudak uçuklatan bu bilgisayar, kullanmaya bile kıyamayacağınız bir güzelliğe sahiptir. Fiyatının bu denli yüksek olması, Luvaglio’nun diğer bilgisayarlardan daha üstün olmasına neden olmuştur. Eğer Luvaglio’ya sahip olmak istiyorsanız, çok fazla çalışmanız gerekir.