Birçok müzik dinleyicisinin favori müzik uygulaması olan Spotify hakkında en sık merak edilenlerden biriside “Spotify premium nasıl kullanılır?” sorusudur. Oldukça basit ve kullanışlı olan premium hizmeti, ek bir uygulama veya paket değildir. Direkt olarak Spotify tarafından sunulan, ekstra özelliklere sahip, düzenli bir ödeme planı olan bir abonelik sistemidir. Bu sistem aracılığıyla kullanıcılara birçok avantaj ve ekstra özellik sağlanmaktadır.

Spotify uygulaması, standart ve premium kullanıcılardan oluşmakta ve standart kullanıcılar, uygulamayı belirli sınırlar içerisinde, kısıtlamalar dahilinde kullanabilmektedir. Fakat premium aboneliğe başvuran ve hesabını premium hale getiren kullanıcılar, uygulamanın tüm özelliklerine abonelikleri süresince erişebilmektedir. Bu da kullanıcılara çok daha kaliteli bir müzik deneyimi ve kolay kullanım sağlamaktadır.

Spotify Premium Nedir?

Spotify’ın özelliklerini sınırsız bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyan ve belirli bir ödeme planı dahilinde kullanılabilen premium, farklı seçenekler ile kullanıcılara sunulmaktadır. Her bir paket içerisinde farklı özellikler sunan firma, her premium hesaba standart özellikler de tanımaktadır. Firmanın premium hesaplara tanıdığı en temel özellik ise, ses kalitesi özelliğidir. Ses kalitesi standart kullanıcı hesapları için oldukça düşük ve kalitesiz sayılabilirken, premium kullanıcı hesapları için en üst düzeydedir.

Spotify

Spotify

Bu da kullanıcıların, dinlediği müzikten alacağı keyfi ve hazzı doğrudan etkilemektedir. Ayrıca premium hesaplara tanınan bir diğer önemli özellik ise, sınırsız şarkı atlama hakkıdır. Bu sayede istediğiniz şarkıyı, istediğiniz an seçerek dinleyebilir, sınırsız bir şekilde şarkılar arasında geçiş yapabilirsiniz. Fakat standart hesaplar için istenilen şarkıyı tamamen dinlemek mümkün değildir. Ayrıca gene standart hesaplar için en fazla 4 şarkı atlama hakkı bulunmaktadır. Yani standart hesaplar birçok kısıtlamaya tabii tutulmaktadır.

Video: Spotify Premium Öğrenci Üyeliği Telefondan Nasıl Başlatılır?

Neden Premium’a Geçmelisiniz?

Sizlere sunduğu özellikler, avantajlar ve kolaylıkla ile Spotify premium, eşsiz bir seçenektir. Standart hesaplara göre oldukça fazla özelliği sizlere sunan premium abonelik, hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilmektedir. Ayrıca firma, yeni üyelerine özel olarak birçok ücretsiz premium kampanyası da düzenlemektedir.

İLGİLİ MAKALE  Spotify öğrenci üyeliği hakkında bilmeniz gerekenler

Eğer sizde sınırsız atlama hakkına, istediğiniz şarkıyı dinleme hakkına ve çok daha yüksek ses kalitesine sahip olmak ve keyifle müzik dinlemek istiyorsanız, firmanın İnternet sitesine giderek premium aboneliğini başlatabilirsiniz. Tabi premium abonelik için ilk olarak kendinize bir Spotify hesabı oluşturmanız ve bunun için de uygulamayı yüklemeniz gerekiyor.

Spotify Premium Paketleri Neler?

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı premium abonelik hizmeti, kullanıcılara sağladığı avantajlar ve ekstra imkanlar ile tercih edilmektedir. Ülkemizde de yüksek sayıda kullanıcıya sahip olan premium abonelik, firma tarafından farklı ücretler ile standart özelliklerde sunulmaktadır. Firma tarafından sunulan farklı ücretteki paketleri siteleri üzerinden sizde rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

İşte sizlere sunulan premium paketler;

  • Standart, aylık ödeme planına sahip premium abonelik,
  • Öğrenciler için uygun fiyatlı, aylık ödeme planına sahip abonelik,
  • Yıllık ödeme planına sahip standart abonelik,
  • Çoklu kullanım için aile paketi,

Bu seçenekler arasından kendinize ve bütçenize en uygun olan abonelik planını seçebilir ve size hemen premium kullanıcısı olabilirsiniz.

İzleyin: Hangisine para yatırmalıyız? Spotify vs Apple Music vs YouTube Music

Spotify Premium’un Kullanıcılara Sunduğu Avantajlar

Milyonlarca kişinin kullandığı premium ayrıcalıklar, kullanıcısına birçok özgürlük ve kolaylık sağlamaktadır. Bu yüzden de tercih edilen bu abonelik sistemi, aylık ödeme planları ile veya yıllık ödeme planları ile kullanılabilmektedir. Ayrıca belirli kampanyalar ile 1 TL veya tamamen ücretsiz bir şekilde premium hesaplar edinmekte mümkündür.

Kolay bir şekilde sizinde alabileceğiniz premium hesabın, sağladığı ayrıcalıklar şu şekildedir;

  • Sınırsız müzik atlama ve seçme hakkı,
  • Yüksek ses kalitesi,
  • Reklamsız müzik deneyimi,
  • Çevrimdışı dinleme özelliği,

Eğer sizde bu ayrıcalıklardan faydalanmak ve kesintisiz bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız, Spotify’ın premium aboneliklerinden herhangi birisini kullanabilirsiniz.

Spotify Premium’a Nasıl Başvurursunuz?

Eğer sizde premium hesap sahibi olmak ve uygulamanın tüm özelliklerine sınırsız ve kesintisiz bir şekilde erişmek istiyorsanız, ilk olarak kendinize bir spotify hesabı oluşturmalısınız. Hesap oluşturduktan sonra ise, uygulama içerisinden veya direkt olarak tarayıcınız üzerinden Spotify’ın sitesine gitmeli ve üyelik bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ise premium sekmesine gitmelisiniz.

İLGİLİ MAKALE  Roblox'un en güzel müzik kodları

Premium sekmesinde karşınıza, ücretsiz kullanım seçenekleri, deneme seçenekleri ve diğer premium paket seçenekleri çıkacaktır. Bu seçenekler arasından size ve bütçenize en uygun olanını seçmeli, ardından açılan ödeme ekranında ise kart bilgilerinizi girmelisiniz.

Herhangi bir banka kartı ile veya kredi kartı ile başvurabileceğiniz premium aboneliği, istediğiniz an sonlandırabilirsiniz. Ayrıca dönem dönem düzenlenen kampanyalar ile premium özelliklere, tamamen ücretsiz bir şekilde de erişebilirsiniz.

Ücretsiz Premium Ayrıcalıklarından Nasıl Faydalanırsınız?

İlk aylar ödeme yapmayacağınız premium abonelik planları, yani deneme süresine sahip planlar olduğu gibi, 2-3 ay kadar ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz premium abonelik planları da bulunmaktadır. Üstelik bu planlar, istediğiniz an sonlandırılabilmekte ve herhangi bir ücrete tabii olmamaktadır.

Eğer sizde ücretsiz bir şekilde premium hesap edinmek istiyorsanız, aboneliğinizi oluştururken sunulan 3 ay ücretsiz seçeneklerinden veya ilk ay deneme imkanı sunan paketlerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede uygulamayı ücretsiz bir şekilde belirli süreler ile kullanabilir, istediğiniz an aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Fakat ücretsiz hesap kullanırken bilmeniz gereken en temel nokta, her Spotify hesabı için bu seçeneklerin bir kereye mahsus kullanılabildiğidir.

Ücretsiz Premium Ayrıcalıklarından Kaç Kere Faydalanabilirsiniz?

Her Spotify hesabı için bir kere ile sınırlı olan ücretsiz deneme abonelikleri, belirli süreler ile kullanılabilmektedir. Ayrıca bu deneme abonelikleri, belirli kişi sayıları ile sınırlıdır ve belirli dönemlerde kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca sınırlamalar sadece hesaplar için değil, kayıt esnasında kullanılan banka veya kredi kartları için de geçerlidir. Yani bir kere ücretsiz hesap için kullandığınız kart bilgilerini, ikinci defa ücretsiz hesap almak için kullanamazsınız.