Bir zamanların en popüler sosyal medya uygulamarından biri olan Snapchat, gün geçtikçe popülerliliğini kaybetmeye başladı. Çünkü Instagram, Snapchat’te yer alan hikaye paylaşma özelliğini kendi uygulamasına entegre etti ve Snapchat kullanıcılarını da kendisine çekmeyi başarabildi. Fakat hala milyonların kullandığı Snapchat, eğlenceli filtreleri ve ses değiştirme özelliği ile hala tercih edilen bir uygulama.

Snapchat kullanıcılar, gerek zaman gerek diğer uygulamara daha çok vakit ayrıması ile beraber hesaplarını silmeye başladı. Özellikle Facebook ve Instagram’da yer alan hikayeler özelliği ile artık insanlar, Snapchat hesaplarını silmek için adımlar atıyor. Bu yazımızda sizlere, Snapchat hesabının nasıl kalıcı bir şekilde silinebileceğini anlattık.

Snapchat hesabı nasıl silinir?

Akıllı telefonlar için geliştirilen Snapchat uygulaması ile birlikte insalar birbirlerine fotoğraf, yazılı metin ve ses gönderebilmekte. Fakat her geçen gün kullanıcılarını diğer sosyal medya uygulamalarına kaptıran Snapchat, yeni özellikler eklemediği için de kullancılarının hesaplarını silmesine neden oluyor.

Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bilemeniz gereken bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek, Snapchat hesabınızı kolay bir şekilde silebileceksiniz. Snapchat hesabınızı silmek için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir:

  • Size vereceğimiz hesap silme linkine tıklayın.
  • Hesap silme ekranında önce, Snapchat hesabını ile oturum açmanız gerekmektedir.
  • Snapchat hesabınız ile oturum açtıktan sonra, hesap silme ekranı ile karşılaşacaksınız.
  • Karşınıza çıkan hesap silme ekranına tekrardan kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Devam tuşuna tıklayın ve hesabınızı tamamiyle silin.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra ise hesabınız devre dışı bırakılacak. Bu devre dışı süresi 30 gün sürecek. 30 günün sonunda ise hesabınız tamamiyle silinmiş olacak.

Snapchat hesabı geri açılabilir mi?

Snapchat, burada bize bir karar süresi veriyor. Bu 30 günlük süre içerisinde Snapchat hesabımız, devre dışı kalıyor. 30 günün sonunda ise kalıcı olarak siliniyor. Eğer 30 gün geçmeden önce hesabınıza tekrardan giriş yaparsanız, Snapchat hesabınızın silme işlemini geri alabilirsiniz. Bunlara ek olarak Snapchat hesap silme işleminin tamamlanabilmesi için hesabınızın bağlı olan e-posta adresine onay maili gönderilcek. Bu maili onayladıktan sonra hesabınız tamamiyle silinecektir.

İLGİLİ MAKALE  Snapchat Türkçe yapma - Snapchat dil değiştirme

Snapchat hesabı silinince neler olur?

SnapChat

SnapChat

Snapchat hesap silme süreci, 30 gün sürmektedir. 30 günlük devre dışı kalma süresi boyunca, hesabınıza bağlı olan şeyler kalır. Ancak diğer kullanıcılar sizin Snapchat hesabınızı bulamaz. Snapchat hesap silme süreci tamamlandığında ise hesapa yer alan fotoğraflar, videolar, mesajlar ve diğer bütün bilgiler tamamiyle silincektir. Eğer Snapchat hesabınızda yer alan fotoğraf ve videoları yedeklemek istiyorsanız, hesap silme sürecini başlatmadan önce yedekleme işlemleri yapın. Daha sonra ise Snapchat hesabınızı silmek için girişimlerde bulunun.

Snapchat’te yer alan arkadaşlarınız ile tüm bağlantılarınız, hesap silme sürecinin tamamlanması ile kopacaktır. Bu yüzden de Snapchat hesabınızı silmeden önce, bağlarınızın kopmasını istemediğiniz arkadaşlarınız ile başka iletişim yollarından bağlantı kurun. Bununla birlikte eğer fotoğraflarınız değerliyse, Snapchat albümünde yer alan fotoğraf ve diğer bütün medya içeriklerini telefonunuzun hafızasına alın. Bu şekilde keyifli anılarınızı kaybetmemiş olacaksınız.

Snapchat hesap silme linki 2022

Snapchat hesabınızı silmeniz için öncelikle Snapchat hesap silme linkine erişebilmeniz lazım. Bu linke tıkladıktan sonra ise hesabınız ile giriş yapın ve hesap silme sürecini başlatın. Snapchat hesap silme ekranına gidebilmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Snapchat uygulaması silinince Snapchat hesabı silinir mi?

Maalesef uygulamanın silinmesi ile hesabınızın silinmesi arasında bir bağlantı bulunamamaktadır. Snapchat hesabınızı silebilmek için belirli adımları atmanız gerekmektedir. Yukarıda vermiş olduğumuz adımları uygulayarak, Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silebilirisiniz.