WhatsApp, 2022 yılında birçok yeni özelliği piyasaya süremeye hazırlanıyor. Bu özellikler genellikle gizlilik ve güvenlik üzerine olacak. Bunun en büyük nedeni ise geçen sene yaşanılan gizlilik sözleşmesi olayı. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar, Telegram gibi diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına geçiş yaptı. WhatsApp ise tekrardan bu kullanıcıları geri kazanmak istediği için böyle bir hamle yapabilir.

WhatsApp Web tarafında birçok yenilik getiren WhatsApp, çoklu cihaz kullanımı beta olarak bütün kullanıcılara sundu. Bu özellik sayesinde WhatsApp’ı asıl cihazınız dışında, 4 farklı cihazda da kullanabiliyorsunuz. Üstelik asıl kullandığınız cihazın da diğer cihazla herhangi bir bağlantısının bulunmasına gerek yok. Bu sayede telefonunuzu başka bir yerde unuttuysanız dahi WhatsApp kullanabiliyorsunuz.

Neden WhatsApp için Sim kart gerekli?

WhatsApp kullanabilmek için aktif bir telefon numarasına, yani kısacası Sim kartına ihtiyacınız bulunmaktadır. Çünkü WhatsApp’a giriş yaparken hali hazırda kullandığınız telefon numarasına doğrulama kodu yollanılmaktadır. Siz de bu doğrulama kodu ile WhatsApp’a giriş yapabiliyorsunuz. Eğer bir telefon numaranız bulunmuyorsa, herhangi bir WhatsApp hesabı kuramazsınız. Fakat WhatsApp hesabınızı kurduktan sonra ise kullanmakta olduğunuz sim kartını, cihazınızdan çıkartabilirsiniz. Bu durum WhatsApp kullanımızı etkilemeyecektir. Ancak WhatsApp uygulamasını silerseniz veya uygulama içi verilerini silerseniz, tekrardan kullanmış olduğunuz sim kartına ihtiyacınız olacaktır.

Sim kart olmadan WhatsApp kullanmanın yolu nedir?

WhatsApp kullanmak için illa ki cep telefonu numarasına ihtiyacınız yok. Bunun için sabit bir hattı da kullanabilirsiniz. WhatsApp hesabı oluştururken, sizden telefon numarası istenecektir. İstenilen telefon numarası bölümüne de sabit telefon hattı numaranızı girmeniz gerekmektedir. Daha sonra size sms onayı için kod gönderecekler. Fakat siz sabit hat üzerinden bu koda erişemeyeceksiniz. Ancak sms onayı için 5 dakika süre bulunmaktadır. Bu sürenin sonunda ise tekrardan sms gönderilmesini mi yoksa direkt olarak sesli arama mı istersiniz diye bir soru alırsınız. Bu soruya ise WhatsApp beni arasın cevabını verin ve sabit hattınıza gelen çağrıyı cevaplayın. Gelen çağrıda size WhatsApp hesabı açabilmenizi sağlayan onay kodunu söyleyeceklerdir. Bu sayede WhatsApp hesabınızı sim kartsız bir şekilde açabilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.