Tesla SpaceX’in CEO’su Elon Musk, son günlerde sürekli olarak gündemde. Özellikle Twitter ile mahkemelik olması, bütün sosyal medyanın dilinden düşmüyor. Elon Musk, geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın almak için girişimlerde bulunmuştu. Ancak Twitter’da yer alan bot hesaplar yüzünden uygulamanın şeffaf olmadığını dile getirerek bu satın alımdan vazgeçti. Bunun üzerine Twitter, satın alma sürecinde yaşamış olduğu değer kaybını karşılayabilmek için Elon Musk’a dava açmıştı.

Elon Musk yine hisse sattı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter ile girdiği dava sürecini kaybetme endişe ile belirli önlemler almaya başladı. Bu önlemlerden ilki ise küçük bir Tesla hissesi satmak oldu. Elon Musk nakit ihtiyacını karşılayabilmek için 6,9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı. Bu hissenin satılması ile beraber Twitter kullanıcıları Elon Mus’ı soru yağmuruna tuttu. Elon Musk ise bu sorulara karşı gizemli cevaplar verdi. Ancak vermiş olduğu bir cevapta ise Elon Musk’ın planı belli oldu.

Elon Musk’ın planı ne?

Elon Musk, 6,9 milyar dolar değerindeki Tesla hissesi satışı sonrası Twitter’dan soru yağmuruna tutuldu. Bu sorulardan bir tanesi ise ilginç olmak ile beraber, Elon Musk’ın cevabı sonrası gündem olmayı başardı. Bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a, “Kendi sosyal platformunuzu oluşturmayı düşündünüz mü?” şeklinde bir soru yöneltti. Elon Musk ise bu soruya “X.com” şeklinde bir cevap verdi. vermiş olduğu cevap ile brilikte Elon Musk’ın kendi sosyal medya uygulamasını kurmak için hazırlıklara başlamış olduğu kesinleşti.

Elon Musk’ın vermiş olduğu cevaptaki linke tıkladığınızda ise ekranda küçük bir “X” harfi görülmektedir. Aslına bakacak olursak Elon Musk’ın bahsetmiş olduğu bu X.com internet sitesi PayPal’ın geliştiricisi Continuity ile birleşmişti. Bu birleşim ise 2017 yılında gerçekleşmişti. Daha sonra ise Continuity şirketi PayPal ödeme sistemini kurdu ve Elon Musk’da PayPal’ın başına geçti.

O kadar tantananın cevabı bu mu?

Elon Musk, Twitter üzerinden bir kullanıcısının sorusuna “x.com” diyerek cevap verdi. Vermiş olduğu bu cevaptaki internet sitesine gittiğinizde beyaz bir ekran üzerinde küçücük bir X harfi ile karılaşıyorsunuz. Bu şekilde bir ekran ile karşılaşan kullancılar ise sosyal medya üzerinden Elon Musk’ı eleştirmeye başladı. Uygulama veya onunla ilgili hiçbir detay yok. Fakat daha iyi bir X harfi konulabilirdi. Ekranda yer alan X harfi o kadar küçük ki, bazıları boş sayfada yer alan bir X harfi görmediklerini iddia etti. Elon Musk’ın bu cevabı ile birlikte ise yeni bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalışmaya başladığı kesinleşti.

İLGİLİ MAKALE  Elon Musk'ı kızdıran 19 yaşındaki öğrenci

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almak istemişti. Bu süreç içerisinde de twitter, hisse olarak büyük değer kayıpları yaşadı. Sonrasında da Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçti. Bunun nedenini de Twitter’da yer alan boy hesaplar olduğunu ileri sürdü. Twitter’da borsa da değer kaybetmesinin nedenini Elon Musk olarak belirledi ve Elon Musk’a dava açtı.