Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bulunan fabrikada üretilecek olan Cybertruck için bir tanıtım etkinliği yapıldı. Yapılan etkinlikte konuşan Elon Musk, seri üretime geçemedikleri için özür diledi. Yeni elektrikli pick-up’ının konsept versiyonundan daha hazır gözüken bu modelde kapı kolları bulunmamakta. Ancak yan aynalar da bu modelde bulunuyor. Cyber Rodeo etkinliğinde ön gösterime sunulan Cybertruck, ilginç gövde tasarımı ile birçok kişinin dikkatini çekmiş durumda.

Kapı kolları olmaması şaşırttı

Cyber Rodeo etkinliğinde ön gösterime sunulan Cybertruck’ın kapı kollarının olmaması şaşırttı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk, Cybertruck’ta bulunan teknoloji ile kişiyi algılayıp kapının otomatik olarak açılacağını söyledi. Bu teknoloji sayesinde de kapı kollarının gereksiz olduğunu vurgulayan Elon Musk, daha önce tanıtılan konsept tasarımdan çok daha hazır olduğunu anlattı.

Yan aynalar sonunda geldi

Birçok kişi, Cybertruck’ta yan aynaların olmamasının büyük bir eksik olduğunu düşünmekteydi. Bununla beraber konsept tasarımdan biraz daha farklı bir şekilde tanıtılan yeni tasarım Cybertruck’ta yan aynalar konulmuş. Büyüyen gövdesi nedeni ile aynasız tasarımın büyük bir handikap olacağı düşünülmüş. Bu yüzden de yan aynalar eklenmiş. Yan aynalar ile birlikte konsept tasarımda olmayan ön cam silecekleri, Cyber Rodeo etkinliğinde tanıtılan yeni elektrikli pick-up Cybertruck’ın tasarımına eklenmiş durumda.

Tuhaf bir direksiyonu var

Tesla Cybertruck’ta garip bir direksiyon kullanılmış. Cyber Rodeo etkinliğinde tanıtılan Cybertruck’ın direksiyonun ortasında bir delik bulunmakta. Bu delikte büyük bir ihtimal hava yastığı bulunacak. Direksiyonda bulunan bu delik hava yastığı yerine, konulacak dokunmatik ekran için de bırakılmış olabilir.

Elon Musk hiçbir detay vermedi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde düzenlenen Cyber Rodeo etkinliğinde konuşan Elon Musk, Cybertruck’ın teknik özellikleri ile ilgili herhangi bir bilgi aktarmadı. Bununla beraber Elon Musk, Cybertruck satın almak isteyen kişilerden özür diledi. Seri üretim aşamasının uzadığını belirten Elon Musk, 2023 yılının başlarında Cybertruck’ın seri üretime geçileceğinin haberini verdi. Tahminlere göre Cybertruck’ın ön siparişinin başlamasının da seri üretimin başlamsı ile beraber olacağı düşünülmekte.

Cybertruck nerede üretilecek?

oldukça garip ve büyük bir gövde tasarımına sahip olan Cybertruck’ın nerede üretileceği merak konusu. Otomobil üreticisi, Cybertruck’ı Amerika’daki “en yüksek hacimli” otomobil fabrikası olmayı umduğu Texas Gigafactory’de üretmeyi planlamakta. Musk, dünya çapında planladığı diğer projelerin nasıl daha çevre dostu olduğuna da değindi. Bu açıklamalar ile brilikte Elon Musk, ilerleyen yıllarda çevre dostu elektronik üretimini arttıracağını vurguladı.