Online olarak film ve dizi izleme imkanı sunan Netflix, kısa sürede çok sayıda üyeye ulaştı. Her geçen gün de üye sayısı artmaya devam ediyor. Netflix, özel olarak çekilen dizi, program ve filmleri çevrimiçi izlemeyi sağlıyor. Üyelik gerektiren sistem belirli bir ücretle hizmete sunuyor.

Üyelik bilgilerinizi ve parolanızı unutmadığınız sürece dilediğiniz zaman sisteme girip sevdiğiniz dizileri veya takip ettiğiniz programları izleyebilirsiniz. Eğer şifrenizi unutursanız ne yazık ki platforma giriş yapamazsınız. Ama merak etmeyin unutulan şifreyi sıfırlama ve yeniden şifre oluşturma imkanınız var.

Netflix Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix kullanıcıları genellikle uygulama üzerinden platformu takip ediyor. Dolayısıyla şifreyi bir kere girdikten sonra tekrar çıkış yapmıyorlar. Eğer siz de uzun zaman önce platforma giriş yaptıysanız ve parolanızı hatırlamıyorsanız şifre değiştirme işlemi yaparak yeni şifre edinebilirsiniz. Güvenlik açısından da belirli aralıklarla şifrenizi değiştirmeniz yararınıza olacaktır.

Bu ücretli platformda kötü niyetli kişiler şifrenizi kullanırsa sürpriz faturalarda karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Şifrenizi hesabınıza giriş yaptıktan sonra kolayca değiştirebilirsiniz. Ayarlar kısmından mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi yazıp doğrulatmanız yeterli olacaktır. Peki mevcut şifrenizi unuttuysanız ve Netflix hesabına giriş yapamıyorsanız yeni şifreyi nasıl oluşturacaksınız? Tabi ki şifrenizi sıfırlayarak.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir? (iOS, Android, Web)

Netflix şifresi nasıl değiştirilir? (iOS, Android, Web)

Unutulan Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Aylık abonelik sistemi ile hizmet veren Netflix, geniş bir film ve dizi kütüphanesine sahip. Üyeliğiniz varsa kullanıcı adı ve parolanızı kullanarak online medya platformuna giriş yapabilirsiniz. İOS, Android ve Web uyumluluğu olan Netflix şifresini unuttuysanız endişe etmenize gerek yok. Profesyonelce hazırlanmış platform, şifresini unutan üyelerine farklı seçenekler sunarak şifreyi değiştirme imkanı sağlıyor.

Unutulan Netflix şifresini değiştirmek için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

  • E-Posta
  • SMS
  • Sesli Arama

İşletim sistemi Android veya İOS olan akıllı cihazlardan ya da Netflix web sayfasından şifre değiştirebilirsiniz. Sadece takip edeceğiniz birkaç adımla şifrenizi sıfırlayıp yeniden oluşturabilirsiniz.

İzleyin: Netflix Şifresi Değiştirme | Nasıl Sıfırlanır?

E-Posta İle Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Netflix’te kayıtlı olan e-posta adresinizi kullanarak güvenli bir şekilde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim?

Sınırsız dizi ve film keyfi sunan platformun sayfasına giriş yaptıktan sonra takip edilecek adımlar şu şekildedir;

  • ‘Oturum Aç’ sekmesi tıklanır.
  • Açılan ekranda ‘Yardım İster Misiniz?’ bağlantısı açılır.
  • Sunulan seçeneklerden ‘E-posta’ seçilir.
  • Son olarak E-posta gönder butonuna basılır.

Kayıtlı E-posta adresine parola sıfırlama linki gönderilir. Bağlantı birkaç dakika gibi kısa bir sürede gönderiliyor. Gelen bağlantı tıklanır ve yeni parola oluşturma ekranına yönlendirilirsiniz. Burada yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Yeni şifrenizin önceki şifrelerden farklı olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer linki 24 saat içerinde açıp şifrenizi yenilemezseniz bağlantının süresi dolacaktır. Dolayısıyla işlemleri baştan tekrar yapmanız gerekecektir.

Kısa Mesaj (SMS) İle Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Netflix şifresi, SMS yani kısa mesaj yoluyla da değiştirilebilir. Sistem şifresini unutan kullanıcılara bu sayede büyük kolaylık sağlıyor. İlk olarak Netflix resmi sayfasına giriş yapılır. Ana sayfanın sağ üst köşesinde ‘Oturum Aç’ sekmesi bulunuyor. Netflix üyeleri hesaplarına bu sekmeden bağlanıyor. Bağlantı tıklandığı zaman kullanıcı adı ve parola isteyen bir ekran çıkıyor.

Ekranın sağ tarafında yardım bağlantısı bulunuyor. Şifresini SMS ile değiştirmek isteyen kullanıcılar bu sekmeyi tıklayıp ‘Mesaj Gönder’ komutu vermelidir. Sistemde kayıtlı olan telefon numarasına saniyeler içerisinde bir kısa mesaj gönderilir. Gelen mesajda parolayı sıfırlayacak kod bulunuyor. Bu kodu kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Kodun geçerliliği 20 dakikadır. Süre dolarsa işlem başarısız olacaktır.

Sesli Arama İle Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Netflix şifre değiştirme yöntemlerinden biri de sesli arama seçeneğidir. Bu yöntem de hızlı ve güvenli bir şekilde şifreyi sıfrılamayı ve yeni şifre almayı sağlıyor. İlk olarak Netflix uygulamasına veya web sayfasına giriş yapılır. Oturum açma bağlantısından yardım bağlantısı seçilir.

Bu bağlantı sizi özel bir Netflix sayfasına yönlendirir. Bu sayfaya Netflix hesabınızda kayıtlı olan telefon numarasını yazıp ‘BeniAra’ sekmesini tıklayın. Son olarak telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu sisteme yazın ve yeni şifrenizi oluşturmak için aranmayı bekleyin. Dakikalar içerisinde yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

iOS Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Netflix, mobil cihazlarda ve akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan bir medya platformudur. İOS işletim sistemine sahip Apple marka cihazlardan da Netflix şifresini değiştirebilirsiniz. İlk olarak App Store’dan Netflix uygulaması cihaza indirilir. Açılan uygulamanın üst tarafında oturum açma seçeneği bulunuyor.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp'tan yuva yıkacak yenilik: Sohbet Kilitleme ve Şifreli Mesajlar özelliği

Buradan açılan sayfada yardım seçeneği tıklanır. Bu seçenek sizi parola sıfırlama ve yeni şifre oluşturma sayfasına yönlendirir. Dilediğiniz şifre değiştirme seçeneklerinden birini seçip şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Android Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Android işletim sistemi kullanılan akıllı cihazlarda sesli yanıt, e-posta ya da SMS seçeneklerinden birini kullanarak Netflix şifrenizi değiştirebilirsiniz. Eğer sistem sizinle iletişim kuramıyorsa ya da mail gönderiyorsa iletişim bilgilerinizde problem olabilir. Örneğin sitemde bulunan telefon numaranız geçerli olmayabilir. Bu yüzden e-posta ile şifre değiştirme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Şifrenizi değiştirip sisteme girer girmez güncel telefon numaranızı eklemelisiniz. Bazı kullanıcılar sistem tarafından e-posta gönderilmediği yanılgısı yaşayabiliyor. Fakat sistem mutlaka bir mail gönderiyor. Bu gelen mail bazen istenmeyen e-postalar, promosyonlar veya diğer klasörler kısmına gidebiliyor. Kullanıcılar maili bu klasörlerde bulabilir.

Web Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Her kullanıcı Netflix’i uygulamadan kullanmayabiliyor. Akıllı cihazlardan veya bilgisayardan Netflix web sayfasına kolay ve pratik ulaşım imkanı sunuluyor. Netflix web sayfasını kullanarak şifre değiştirmek istiyorsanız bunu sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Netflix web sayfasına giriş yapın. Oturum açarken karşınıza çıkan yardım kısmından parola sıfırlama yöntemlerinden birini seçin. Burada dilediğiniz yöntemi kullanarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.