Günümüzde kullanımı fazla olan Instagram hesabı için kişiler ara vermek isteyebiliyor. Bundan dolayı ise araştırma yaparak Instagram hesaplarını dondurmak yani geçici olarak kapatmak istiyorlar. Hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyen kişiler gerekli olan adımları izleyerek hesaplarını istedikleri zaman diliminde dondurma imkanına sahiptir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılmaktadır?

Instagram hesaplarını dondurmak yani geçici olarak kapatmak isteyen kişiler aşağıdaki adımları izleyebilirler:

  • Kişilerin ilk olarak yapması gereken Instagram.com’a giriş yapmalarıdır çünkü uygulama üzerinden geçici olarak hesap kapatılamamaktadır,
  • Bu adımdan sonra ise kişilerin sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayarak Profili Düzenle sekmesine gitmeleri gerekmektedir,
  • Gereken simgeye tıklandıktan sonra ise kişilerin sağ alt köşede bulunan hesabımı geçici olarak kapat simgesine tıklamaları gerekmektedir,
  • Bu simgeye tıklandıktan sonra ise kişilere hesabını neden kapatıyorsun sorusu yöneltilmektedir. Yöneltilen sorunun hemen yanında açılır bir menü bulunmaktadır ve kişiler bu açılır menüden hesaplarını neden dondurmak istediklerini seçebilirler,
  • Açılır menüden kişiler hesaplarını neden kapatmak istediklerini seçtikten sonra ise alt kısımda bulunan Hesabı Geçici Olarak Kapat kısmına tıklayarak hesaplarını dondurma işlemini gerçekleştirebilirler.

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak yani dondurmak isteyen kişiler yukarıda yazılmış olan adımları izleyerek hesaplarını geçici olarak kapatabilirler.

Instagram Dondurma

Instagram Dondurma

Instagram Hesabı Telefondan Ya Da Bilgisayardan Dondurulabilir Mi?

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kişiler istediklerinde hem telefon üzerinden hem de bilgisayar üzerinden hesaplarını gerekli olan adımları izleyerek geçici olarak kapatma imkanına sahiptirler.

İzleyin: İNSTAGRAM HESAP DONDURMA (2021)

Hesap Dondurulunca Takipçi Sayısı Gider Mi?

Kişiler Instagram hesaplarını dondurduklarında yani geçici olarak kapattıklarında takipçi sayıları gitmemektedir. Sadece takipçileri, beğenileri ve yapmış olduğu yorumlar gizlenmektedir.

Dondurulan Hesap Ne Kadar Süre Sonra Açılmaktadır?

Hesabını dondurmuş olan kişiler istedikleri zaman hesaplarını açabilmektedirler. Fakat dondurulmuş olan Instagram hesabı bazı zamanlarda 24 ila 48 saat arasında açılabilmektedir. Yani kişiler bazen hesaplarına tekrar giriş yapabilmek için bu süreyi bekleyebilmektedir. Bu süre geçtikten hemen sonra kişiler hesaplarına tekrar giriş yapabilmektedirler.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'da nasıl fenomen olunur? Siz de ünlü olabilirsiniz (Kaynak: soru.com.tr)

Instagram Hesabını Dondurmak İçin Gerekli Bir Süre Var Mıdır?

Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler hesaplarını istedikleri zaman içinde geçici olarak kapatabilme hakkına sahiptirler. Fakat hesaplarını dondurmuş ve hemen açmış olan kişilerin 7 gün boyunca hesaplarını tekrar dondurabilmek için beklemeleri gerekmektedir. Bu 7 günün sonunda ise hesaplarını tekrar geçici olarak kapatmak isteyen kişiler hesaplarını dondurma hakkına sahiptir.

Instagram Dondurma Bilgisayarda

Instagram Dondurma Bilgisayarda

Dondurulan Hesap Hemen Görüntülenmekte Midir?

Kişiler tarafından dondurulmuş olan hesap yapılan işlemin hemen ardından başka kişiler tarafından görüntülenmez ya da görülmez. Hesap sadece tekrar kişiler tarafından aktif hale getirildiğinde görüntülenme imkanına sahiptir. Ayrıca hesap tekrar aktif hale geldiğinde kişilerin beğenileri, yorumları ve mesajları da görünmektedir.

Hesap Dondurulunca Mesajlar ve Fotoğraflar Silinir Mi?

Dondurulmuş yani geçici olarak kapatılmış olan hesapta herhangi bir şekilde fotoğraf ya da mesaj silinmemektedir. Sadece kişinin profiline dair detaylar gizlenmektedir. Hesap tekrar aktif hale getirildiğinde her şey eskisi gibi görünmektedir.

Dondurulan Hesabın Kapanma Riski Bulunmakta Mıdır?

Dondurulmuş olan Instagram hesabı kişiler tarafından kapatılmadığı sürece hiçbir şekilde kapatılmamaktadır.

Uzun Süreli Hesap Dondurmalarında Giden Resimler İçin Ne Yapılabilir?

Resimler hesap üzerinden silinmemektedir ve Instagram sunucularında bulunmaktadır. Uzun sürenin ardından açılan hesapta silinmiş gibi görünen resimlerin gelme süresi 7 günü bulabilmektedir.

Instagram Hesabı Dondurulamıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Kişilerin Instagram hesaplarını donduramamalarının nedeni genel olarak tarayıcılarda bulunan çerezlerde dolayı olabilmektedir. Bunun için kişiler:

  • Farklı bir cihaz üzerinden hesap dondurma işlemini yapabilme imkanına sahiptir,
  • Tarayıcının ya da cihazın önbelleğini ve çerezlerini temizleyerek dondurma işlemini yapabilmektedir.

Hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kişiler bu durumla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsa yukarıdaki işlemlerden herhangi birini yapma şansına sahiptir.

Dondurulan Instagram Hesabı Çalınır Mı?

Dondurulmuş olan Instagram hesabı kişilerin kullanıcı bilgilerini bildiği takdirde çalabilme imkanına sahiptir. Fakat eğer kişiler hesabının kullanıcı adını ya da şifresini herhangi biriyle paylaşmadıysa dondurulmuş olan hesabın çalınma riski düşüktür. Kişisel bilgiler ise genel olarak takipçi sayısı, beğeni sayısının artması ve bu duruma benzer durumlarda istenilmektedir.

Eğer kişiler bu tür bilgileri paylaşmışlarsa hesaplarını dondurmuş olsalar bile o hesabın çalınma riski bulunmaktadır. Ayrıca kişilerin dondurmuş olduğu Instagram hesapları mail üzerinden de çalınma imkanına sahiptir. Eğer kişiler hesaplarına hotmail uzantısı bulunan site ya da Facebook üzerinden erişim sağladıysa hesabın çalınma riski bulunmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Instagram beğeni engeli beklemeden nasıl kaldırılır? - Instagram engel kaldırma

Bunun nedeni ise kişilerin hotmail uzantısı olan mailine girmediği için o hesabın düşmesidir. 6 ay boyunca girilmeyen mail hesabını ise bir başkası üzerine alabilme imkanına sahiptir. Bu durumdan dolayı ise kişilerin dondurmuş olduğu Instagram hesapları çalınabilmektedir.

Dondurulan Instagram Hesabının Çalınmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Kişiler dondurmuş oldukları Instagram hesapları çalınmasın istiyorsa doğrudan ya da farklı yollardan hesap bilgilerini hiç kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. Bununla birlikte kişiler hesaplarını dondurmadan önce iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmalıdır. Yapılmış olan bu doğrulama ile kişiler hesaplarını dondursa dahi çalınma imkanı bulunmamaktadır.