İnstagram fitreleri genel olarak hem Instagram story kısmında hem de gönderi kısmında kullanılan, kişilerin fotoğrafı veya videoyu paylaşmadan önce üzerinde uyguladığı efektlere verilen isimdir. İnstagram efektleri pek çok kişi tarafından sevilerek kullanıldığı ve sürekli olarak da kullanılmaya devam edildiği için, Instagram yöneticileri sürekli olarak filtrelere yenisini ekleyerek kişilere çok güzel ve benzersiz filtreler sunmaya devam etmektedir.

İnstagram kullanıcıları da buna ithafen sürekli olarak Instagram kullanmaya devam etmekte ve pek çok kişi de Instagram’a eklenen bu tip özellikler sayesinde sıklıkla yönelmeye devam etmektedir. Instagram filtreleri sürekli olarak değişiklik gösterebileceği gibi kişiler sevdiği filtreleri kaydedebiliyor, istediği zaman kullanabiliyor veya beğendikleri filtreleri tutabiliyorlar.

Bu da onlara çok büyük bir kolaylık sağlıyor ve sürekli olarak bir filtre arama arayışına girmiyorlar. Yani kişi kendine uygun fitreyi bulduğu zaman onu kaydedebiliyor ve dilediği zaman kullanabiliyor. Bu da çok güzel bir özellik olarak göze çarpıyor. İnstagram filtreleri genel olarak hem gönderi kısmında hem de story kısmında bulunduğu için, kişilerin ayriyeten bir fotoğraf düzenlemesine gitmeden çektikleri fotoğrafı direkt Instagram üzerinden paylaşmadan önce düzenleyebilmeleri mümkün oluyor.

Bu nedenle kişiler fotoğraf çekildikten sonra başka uygulamalar kullanılarak fotoğraflarına herhangi bir efekt eklemek zorunda kalmıyorlar. Instagram üzerinde efekt veya filtre adı verilen bu tip şeyler bulunduğu için, kişiler anında çektikleri fotoğrafı 2-3 tane efekt ekleyerek paylaşabiliyorlar. Bu nedenle de kişilerin fotoğrafları düzenlemek için başka uygulamalar üzerinden uğraşmasına gerek kalmıyor. İnstagram bu konuda da insanlara büyük bir kolaylık sağlıyor.

İnstagram Filtreleri

İnstagram Filtreleri

İnstagram Filtreleri Nerededir?

İnstagram filtreleri genel olarak iki yerde bulunduğu için kişiler bu İnstagram filtrelerinin nerede olduğunu sıklıkla karıştırıyorlar. Öncelik İnstagram filtreleri hem İnstagram story kısmında, hem de İnstagram gönderi kısmında bulunduğu için bunların ayrı ayrı olarak bilinmesi çok önemli bir detay olarak yer alıyor.

Yani İnstagramın gönderiler için oluşturduğu filtreler ayrı, storyler için oluşturduğu filtreler ayrı ayrı olduğu için kişilerin bu tip durumları bilerek hareket etmesi onların yanılgıya düşmemesi açısından daha iyi oluyor. İnstagram filtrelerinin bulunması çok zor olmadığı için kişiler genel olarak bu tip şeylerde zorlanmıyorlar.

İnstagram filtreleri story kısmında olan yerde genel olarak alt kısımdaki yuvarlak tuşta bulunuyor. Gönderi kısmında bulunan filtreler ise gönderiye tıklayıp düzenledikten sonra altta bulunan filtreler kısmında bulunuyor. Yani kişiler hiçbir şekilde zorlanmadan elinin altında bulunan filtreleri kullanarak fotoğraflarını düzenleyip paylaşabiliyorlar.

İnstagram Filtreleri Neden Donar?

İnstagram kullanıcılarının özellikle Instagram story kısmındaki fitreler konusunda yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de filtrelerin sıklıkla donmasıdır. Filtrelerin donmasının sebebi genel olarak telefondan kaynaklı bir sorun olarak İnstagram yetkilileri tarafından bildiriliyor.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'da takipten çıkarıldığınız nasıl anlaşılır? (Kaynak: izlehaber.com)

Yani bu tip filtreleri herkes tarafından kullanıldığı ve hemen hemen hiç bir sorun çıkmadığı için, bazı kişilerde eğer problem varsa kişinin telefonundan kaynaklı veya kullandığı cihazın kaynaklı olabileceği konusunda bir iddia ortaya atılıyor. Bu nedenle kişilerin İnstagram filtreleri donuyorsa yapmaları gereken şey cihazı değiştirmek veya fitrenin aynısını başka bir cihazda deneyip filtrede sorun olup olmadığını anlamaktır.

İnstagram Filtre Arama Nasıl Yapılır?

İnstagram filtre arama genel olarak İnstagram’ı kullanan kişilerin sürekli olarak nasıl yapılacağını bilmediği bir şey olarak karşımıza çıkıyor. İnstagram filtre arama son derece basit bir işlem olduğundan dolayı kişilerin bu tip işlemleri yapmadan önce endişe etmesine gerek kalmıyor.

Yani bu filtre arama kısmı İnstagram’a yeni eklenen bir özellik olduğundan dolayı eğer kişilerde bu özellik bulunmuyorsa kişilerin yapması gereken şey uygulamayı güncellemek oluyor. Eğer uygulama sıklıkla güncellenmezse, kişiler büyük ihtimalle yeni gelişmelerden haberdar olamaz ve İnstagram eski sürümünü kullanmaya devam ederek pek çok özellikten mahrum kalır.

Bu nedenle kişilerin sıklıkla sosyal medya uygulamaları güncellemesi uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir olaydır. İnstagram filtre kısmı genel olarak Instagram story kısmına girildiği zaman filtreler bölümüne tıklandığında yukarıda çıkan arama motoru kısmından yapılıyor. Yani İnstagramın normal arama motoru dışında filtre arama motoru bulunuyor. Kişiler bu arama motorunu kullanarak rahatlıkla filtreler arasında arama veya geçiş yapabiliyorlar.

İnstagram Story’e Eklenme Nasıl Kapatılır?

İnstagram kullanan bazı kişilerin en büyük problemlerinden bir tanesi İnstagram storylerine eklenmek oluyor. Yani her ne kadar bazı kişilerin hoşuna gitse de bazı kişilerin İnstagram story eklenmek hoşuna gitmediğinden dolayı kişiler bu durum karşısında ne yapacaklarını bilemiyorlar. Öncelikle İnstagram herkesin kişisel haklarını koruduğu için bu tip şeylerede el atıyor ve kişileri mağdur etmiyor.

Yani kişiler başka insanların storylerine eklenmek istemiyorlarsa veya etiketlenmek istemiyorlarsa yapmaları gereken tek şey ayarlar kısmından storye eklenmeyi kapatmak oluyor. Kişisel ayarlar kısmından bu özelliği kapattıktan sonra başka bir insanın o kişiyi storysine eklemeleri mümkün olmuyor.

Yani İnstagram buna izin vermiyor. Bu nedenle kişilerin bu tip durumlar karşısında yapması gereken şey genel olarak ayarlar kısmına bakıp oradan problemlerin çözmek oluyor. Kişilerin İnstagram hakkında çok büyük bir problemleri varsa da İnstagram çalışanlarına ulaşıp çözmesi onun açısından daha iyi olur oluyor.

İnstagram Etiketileri Nasıl Kaldırılır?

Eğer kişiler İnstagram’da istemedikleri gönderilen üzerine etiketlendi ise ve bu etiketten rahatsız oluyorlarsa ve ayriyeten kaldırmak istiyorlarsa yapmaları gereken çok basit bir işlem bulunuyor. İnstagram her konuda insanlara hak sağladığı ve insanların haklarını koruduğu için bu tip şeylerde İnstagram üzerinden kolaylıkla halledilebiliyor. Eğer kişiler istemedikleri bir gönderi üzerine etiketlendi ise ve bu etki kaldıramıyorlarsa yapmaları gereken şey o gönder üzerinde bulunan etiket üzerine basılı tutarak etiketi kaldır seçeneğini tıklamaktır.

İLGİLİ MAKALE  Instagram arşivden silinen hikayeleri geri getirme

Bu sayede İnstagram üzerinde etiketlenen kişi kolaylıkla etiketini kaldırarak sorunu ortadan kaldırılmış olur. Fakat kişiler sıklıkla başka gönderiler üzerine etiketleniyorsa ve bu etiketlerin yapılmasını istemiyorlarsa yapmaları gereken şey İnstagram ayarlar bölümünden İnstagram etiketleri kısmını kapatmaktır.

Bu sayede kimse o kişiyi İnstagram etiketleri üzerinden hiçbir gönderiye etiketleyemez. Böylelikle kişiler sürekli olarak bu tür problemlerle uğraşmak zorunda kalmadan işlerini kolaylıkla halleder ve sorun ortadan kalkmış olur.

İnstagram Hashtag Nedir?

İnstagram hashtag genel olarak İnstagram’da gönderi paylaşımı yapanların sıklıkla kullandığı bir etiket tarzıdır. Bu etiketler genel olarak İnstagram’da paylaşılan gönderileri daha çok ön plana çıkartması ve daha çok beğeni ve yorum alması açısından yapılan şeylerdir. Eğer kişilerin hesabı gizli bir hesap ise büyük ihtimalle etiketlenen hashtagler kimse tarafından görünmeyecektir.

Bu nedenle kişilerin İnstagram’da paylaşacakları gönderilere hashtag eklemek gibi bir niyetleri varsa kesinlikle İnstagram hesaplarını açık ve görünür bir hale getirmeleri gerekir. Yani İnstagram’daki kullanılan hashtagler genellikle kişilerin yaptıkları ortak şeylerin belli bir yerde toplanması, kişilerin paylaştıkları gönderilerin daha çok beğeni ve yorum alması için yapılan bir şeydir.

İnstagram Gruplarda Nasıl Video Paylaşılır?

İnstagram gruplarında video paylaşma işlemi normal bir kişiye nasıl bir atılıyorsa aynı şekilde yapılır. Yani herhangi bir farkı yoktur. Kişilerin gruplarda bulunan fotoğraf paylaşma yerleri diğerleriyle aynı olduğundan dolayı bu konuda herhangi bir tereddüte düşmelerine gerek kalmaz.

İnstagram Reels Nedir?

İnstagram reels genel olarak kişilerin video paylaştığı yerlerden bir tanesidir. Burada genel olarak TikTok vesaire gibi alanlardan alınan videolar paylaşılır ve kişiler İnstagram’ı daha eğlenceli bir hale getirmek için bu tip özellikleri kullanırlar.

İnstagram Gönderi Filtresi Nasıl Uygulanır?

İnstagram gönderi filtresinin nasıl uygulanacağı pek çok insan tarafından merak edilir.

Bu konuda kişilerin yapması gereken şeyler şu şekilde sıralanabilir:

  • İnstagram Fotoğraf Paylaşma Yerine Girmek
  • Filtreler Bölümüne Tıklamak
  • Fotoğrafı Düzenleye Basmak
  • İstenen Efekti Fotoğrafın Üzerine Uygulamak

İnstagram’da gönderi filtresi genel olarak bu şekilde uygulanır. Bu nedenle kişilerin bu tip filtreleri uygularken başkalarından yardım almalarına veya zorlanmalarına gerek yoktur. Herkesin yapabileceği bir olay olduğundan dolayı kişiler gönül rahatlığı ile bu işlemi gerçekleştirebilirler.