Günümüzde video oyunları oldukça popüler bir hale geldi. Video oyunlarının bu kadar popüler olmasından dolayı da oyun oynayabileceğiniz birçok farklı platform bulunmaktadır. Bu kadar çok oyun platformunun olması da beraberinde birçok farklı oyun satın alabileceğiniz mecranın olması anlamına geliyor. Bu oyun satışı yapan internet siteleri ya da uygulamalar, indirimli oyun satışı da gerçekleştirmektedir. Belirli dönemlerde yapılan indirimler ile beraber, istediğiniz oyunları normalde çok daha uygun bi fiyata satın alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, indirimli oyun sitelerinden bahsedeceğiz.

İndirimli oyun satışı yapan yerler

GÜnümüzde birçok farklı oyun satışı yapılan mecra bulunmaktadır. Bu oyun satışı yapan siteler sayesinde istediğimiz oyunların lisanslarını satın alabiliyor ve dilediğimiz kadar oynayabiliyoruz. Bu oyun sitelerinin içerisinde, kendinize ait bir kütüphane bulunuyor. Bu kütüphanede, lisansını satın almış olduğunuz oyunlar listelenmektedir. Eğer indirimli bir şekilde oyun satın alabilmek istiyorsanız, bu tür sitelerde yapılan haberleri takip etmeniz gerekiyor. Genel olarak bu tür oyun siteleri, belirli dönemlerde sürekli olarak indirim yapmaktadır. Ayrıca sunulan bazı avantajlar sayesinde birçok oyunu abonelik sistemi ile de satın alabilmektesiniz. Aylık ödeyeceğiniz belirli ve cüzi bir ücret sayesinde, yüzlerce oyunu oynayabiliyorsunuz. Gelin hep birlikte indirimli oyun satışı yapan internet sitelerini ve uygulamları inceleyelim.

Playstation Store

Ülkemizde en çok tercih edilen oyun konsollarından biri olan Playstation, sunmuş olduğu Playstation Store sayesinde konsolda oynayabileceğiniz oyunları satabilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki Playstation oyuncuları, sadece Playstation Store üzerinden oyun indirebilir. Ayrıca bu oyun mağazasında oyun dışında birçok farklı uygulama ve Playstation arayüz teması bulunmaktadır. Playstation Store, düzenli olarak belirli aralıklar ile indirim yapmaktadır. Bu yüzden de birçok konsol oyuncusu, oyun CD’si almak yerine Playstation Store üzerinden oyun satın almayı çok daha mantıklı bulmaktadır. Çünkü Playstation Store’da nerdeyse her mevsim için farklı indirimler düzenlenmektedir. Bu dönemle dışında bayramlar ve özel günler için de kısa dönemli indirimler de bulunuyor. Bu kısa dönemli indirimlerin en çok ilgi çekeni ise yılbaşı indirimleri. Her sene sonu Playstation Store, dünyaca en çok tercih edilen video oyunlarında dev indirimler düzenliyor. Kara Cuma, Cadılar Bayramı, Ramazan İndirimleri ve çok daha farklı dönemler için de indirimler düzenliyor.

İLGİLİ MAKALE  Oyunun gelişim alanlarına etkisi

Playstation Store2un bir diğer avantajı ise Playstation Plus sistemi. Bu sistem sayesinde Playstation oyun konsolundan Online bir şekilde oyun oynayabilir ve farklı abonelik sistemleri sayesinde yüzden fazla oyuna erişim hakkı kazanabilirsiniz. Playstation Plus abonesinin 60 liralık hizmetinde, birçok farklı avantajdan yararlanabiliyorsunuz. Bu avantajlardan en önemlisi ise yüzden fazla oyuna sahip bir kütüphanesini sizin elinize geçmesi. Bu kütüphanede yer alan oyunlar ise FIFA 22, Red Dead Redemption 2, Detroit Become Human ve Ghost Of Tsushima gibi harika yapılardır. Playstation Plus ile sunulan bu kütüphanede hemen hemen her türe dahil oyun bulabilirsiniz. Her ay 60 lira ödeyerek oldukça geniş bir kütüphaneye sahip olabilir ve tek bir oyuna 300 lira verme derdinden kurulabilirsiniz.

Microsoft Store

Microsoft Store, Xbox oyun konsolları ve Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda kullanılabilen bir oyun mağazasıdır. Bu oyun mağazasında da belirli dönemler için yüksek oranlı indirimler yapılmaktadır. Bu indirimler sayesinde de istediğiniz oyunları ya da oynamak isteyebileceğiniz video oyunlarını çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Microsoft Store içerisinde de dev yapımlar yer almaktadır. NBA 2K22 ve FIFA 22 gibi dünyanın en popüler video oyunlarını, Microsoft Store üzerinden satın alabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bu tür oyun mağazalarından indirimli oyun satın alabilmeniz için belirli dönemleri takip etmeniz ve sürekli olarak farklı kampanyaları kovalamanız gerekmektedir.

Windows bilgisayarlar ve Xbox oyun konsolları için de harika bir abonelik hizmeti bulunmaktadır. Xbox Game Pass olarak adlandırılan bu abonelik hizmetine dahil olursanız, Xbox tarafından sunulmuş ve yüzlerce oyunun bulunduğu bir video oyunu kütüphanesine erişim hakkı kazancaksanız. Xbox Game Pass sistemi içerisinde de harika yapımlar bulunmaktadır. Call Of Duty ve BattleField gibi oyun serileri de bu kütüphane içerisinde yer almaktadır. Eğer bi Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız ya da Xbox oyun konsolunuz varsa, kesinlikle bu abonelik hizmetinden faydalanmanız gerekiyor. Bu tür abonelik hizmetleri sayesinde birçok dev yapıma ayrı ayrı para ödemenize gerek kalmayacak. Bir video oyununun fiyatının en az 250 TL olduğu bu dönemde, bu tür abonelikler ceplerimizi rahatlatacaktır.