Dünyanın en sevilen oyun serilerinden biri olan God Of War’ın en son ki oyunu, neredeyse tüm oyun severler tarafından tam not almıştı. gerek hikaye ilerleyişi, gerek yan görevleri ile büyük bir hayran kitlesi edinen God Of War İskandinav mitolojisini çok güzel bir şekilde harmanlamış bir şekilde piyasaya sürüldü. God Of War’ın çıkışından sonra sie oyun severler, geçtiğimiz aylarda tanıtılan God Of War’ın ikinci oyunun God Of War Ragnarök’ün çıkış tarihi belli oldu. Bu yazımızda sizlere, God Of War’ın ikinci oyununun ne zaman çıkacağı ile ilgili bilgileri vereceğiz.

2023’e kalmayacak

God Of War’ın yayıncısı Santa Monico Studios’un yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, God Of War Ragnarök, 2022 yılında piyasaya sürülecek. 9 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Summer Game Fest etkinliğinde gösterilmeye God Of War ile ilgili beklentiler her geçen gün artıyor. Ancak Bloomberg’den gelen raporlara bakacak olursak, God Of War oyun serisinin ikinci oyununu çok fazla beklemeyeceğimizi görüyoruz. Kasım ayının ilk haftalarında oyuncularla buluşması beklenilen God OF War Ragnarök için geri sayımlar ise şimdiden başlamış vaziyette.

Ertelendiği söylenmişti

En sonki sızıntılardan önce yapılan haberlere göre God Of War’ın piyasaya sürülmesinin ertelendiği belirtildi. Ancak şimdilerde yapılan haberlere göre, God Of War Ragnarök, önümüzdeki Kasım ayının ilk haftalarında piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Bütün bunlar ile beraber yapılan sızıntılara göre, Santa Monico Studio Haziran ayı içerisinde God Of War’ın ikinci oyununun hangi gün piyasaya sürüleceğini açıklayacağı belirtildi.

Etkinliklerde görünmedi

God Of War Ragnarök, hem Sony’nin düzenlemiş olduğu State Of Play etkinliğini hem de Summer game Fest etkinliklerinde görünmedi. Bu yüzden de oyuncular, bu oyunun detayları hakkındaki bütün detayları öğrenmek için araştırmalara başladı. Ayrıca oyunun bu tür etkinliklerde görünmemesi, God Of War’ın ikinci oyununun çıkış tarihin erteleneciğinin spekülasyonlarının artmasına neden oldu.

İLGİLİ MAKALE  Sony bedava PlayStation 5 dağıtıyor

Bu güne kadar bu oyun için yapılmış olan en çarpıcı açıklamayı, oyunun yönetmeni Cory Barlog yaptı. Barlog paylaşmış olduğu bir videoda, oyunun gösterimini yapmalarını çok istediklerini fakat God Of War Ragnarök’ün henüz bu gösterime hazır olmadığını dile getirdi. Bütün bunlara ek olarak Sony’nin diğer Playstation oyunları için heyecan uyandıran gelişmeler yaşattığını belirtelim. Çünkü Summer Fest 2022’de Sony, The Last Of Us part I’in gösterimini yaptı. 2 Eylül 2022 tarihinde Playstation 5 için çıkacak olan bu oyun, birkaç ay sorna Windows için de yayınlanacak.

God Of War şu an ücretsiz

God Of War, şu an için ücretsiz bir şekilde erişilebilir durumda. Ancak sadece Playstation oyuncuları bu kampanyadan yararlanabiliyor. Playstation Plus üyelerine her ay olduğu gibi bu ay da 3 adet farklı oyun hediye ediliyor. Geçen ay FIFA 22’nin verilmesi gündem olmuştu. Bu ay da 179 Türk lirası değerindeki God Of War oyunu, Playstation Plus üyelerine ücretsiz bir şekilde yayınlanmakta. Serinin ilk oyununu henüz oynamamışsanız, Playstation Plus üyeliği alarak bu oyunun keyfine varabilirsiniz. Playstation Plus üyeliği aylık 40 Türk lirasıdır. Ancak yıllık üyelik almak isterseniz, direkt olarak 240 Türk lirası ödemeniz gerekiyor. Bu ücret de aylık 20 Türk lirasına denk düşmektedir.