Facebook, hayatımıza girdiğinden sosyal medyaya yön vermekte. Bünyesine aldığı Instagram ve WhatsApp ile META INC., oldukça değerli bir şirkete dönüşmüş durumda. Facebook, sosyal medyalara yön veren ve oldukça kullanışlı bir sosyal mecra olma özelliği taşımaktadır.

Facebook ile artık bir çok siteye üye olabilmekteyiz. Instagram girişimizi Facebook hesabımızla girebilmekteyiz. Bu sayede birden çok şifreyi ezberlememize gerek kalmayacak. Bu yazımızda sizlere Facebook grubu nasıl kurulur? Sorusunu cevapladık.

Facebook grubu nasıl kurulur?

İzleyin: Facebook grubu nasıl kurulur?

Facebook grupları, genellikle iş için veya bir arkadaş grubunun kendi aralarında paylaşım yapmalarını sağlamakta. Facebook grubu kurmak, oldukça basit ve hızlı bir işlemdir.

  • Facebook grubu kurmak için ilk önce hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra anasayfanız açılacaktır. Karşılaştığınız ekranın sol tarafında sekmelerin listesini göreceksiniz. Bu sekme listesindeki “Gruplar” sekmesine tıklayın.
  • Gruplar sekmesine tıkladığınızda, girmiş olduğunuz grupları liste halinde göreceksiniz. Grupların olduğu listenin altında “Yeni Grup Kur” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Sol tarafta grup adını belirlemeniz gerekmekte.
  • Grup adını belirledikten sonra, “Grup adı” bölümünün alt tarafında bir gizlilik ayarı bulunmakta. Bu gizlilik ayarı 2 şekilde ayarlanabilmektedir.
    • Eğer grubunuzdaki paylaşımların herkese açık olmasını istiyorsanız, “Herkese açık” seçeneğini seçin. Eğer bu seçeneği seçerseniz, grubunuza dışardan biri istediği gibi katılabilir.
    • Fakat grubunuzun paylaşımlarının gizli kalmasını istiyorsanız, “Üyelere Özel” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçenek ile dışarıdan herhangi biri grubunuza giremez. Sadece yöneticinin belirlediği kişiler, Facebook grubunuza üye alımı yapabilir.
  • Gizlilik ayarlarınızı yaptıktan sonra en alt tarafta bulunan “Oluştur” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Facebook grubunuzu kurmuş oldunuz.

Facebook gruplarının avantajları nelerdir?

Facebook grubu ile bir çok şey yapabilirsiniz. Bir buluşma düzenlemek istiyorsanız, etkinlik planlayabilir ve etkinliğin saatini gruptaki herkesle paylaşabilirsiniz. Facebook grubunuzun anasayfasında fotoğraf veya video paylaşabilir, bu paylaşımların altına yorum yapabilirsiniz.

Facebook grupları sayesinde benzer ilgi alanlarına sahip olan kişileri bir araya toplayabilirsiniz. Bu sayede bir grubun veya kuruluşun sürdürülebilirliğini arttırabilirsiniz. Bununla beraber eğer müşteri arıyorsanız bu gruplara katılarak kendinize müşteri bulabilir, işinizi büyütmek hakkında belli tavsiyeler edinebilirsiniz. Bu sayede işletmenizin ilerlemesini ve büyümesini sağlarsınız.

İLGİLİ MAKALE  Facebook, Instagram ve WhatsApp'a yeni özellik geliyor!

Facebook grupları ile aile grubu açabilirsiniz. Bu sayede tüm akrabalarınızla beraber herhangi bir haber vermeme durumu olmadan etkinlikler düzenleyebilir, bir arada kalabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir haber verme durumunu Facebook grupları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede bir olay yaşandığında tüm aile fertleri bu olaydan haberi olur.