2021 yılında yayın hayatına başlayan Exxen, Türk vatandaşları tarafından “Yerli Netflix” olarak adlandır. Ancak birçok kullanıcı, mevcut Exxen aboneliklerini iptal etmek istiyor. Bunun en büyük sebebi ise yoğun bir iş hayatı nedeni ile film ve dizi gibi içerikleri izleyecek vakit bulamama ya da rakip bir içerik platformuna geçmekten kaynaklanıyor. Exxen, geçen yılın ardından 1 milyondan fazla kullanıcıya erişerek, beklenilenden daha yüksek bir başarı elde ederek herkesi şoke etti. Sonrasında ise Avrupa maçlarının yayın haklarını elinde bulundurması, Exxen’i oldukça popüler bir yayın platformu haline getirdi.

Ancak yine de kullanıcılar, belirli nedenlerden dolayı Exxen üyeliklerini iptal etmek istiyor. Bunun için ise ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar. Exxen üyeliğini iptal edebilmek için atmanız gereken bazı adımlar var. Bu adımları doğru br şekilde uygulayabilirseniz, Exxen üyeliklerinizi kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Exxen aboneliği nasıl iptal edilir?

Exxen aboneliğinizi iptal etmek için atmanız gereken bazı adımlar mevcut. Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda, Exxen aboneliğinizi kolay bir şekilde iptal edebiliyorsunuz. Exxen aboneliğinizi iptal etmek için atmanız gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle www.exxen.com/tr internet sayfasına gidin.
  • Üye girişi kısmından Exxen profilinize giriş yapın.
  • Sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınızın ve isminizin bulunduğu sekmeye tıklayın.
  • Karşınıza çıkan “Hesap ve Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • “Abonelik Bilgilerim” kısmına giderek, aktiflik durumunun yanında yer alan aboneliğimi iptal et seçeneğine tıklayın.
  • Exxen üyeliğinizin iptalinin onaylanması için sizden Exxen şifrenizi girmenizi isteyecek.
  • Şifrenizi girdikten sonra ise  “Profilinizi sildiğinizde profile ait tüm listeler ve izleme geçmişi de silinecektir. Devam etmek ve profili silmek istediğinize emin misiniz?sorusu ile karşılaşacaksınız.
  • Karşınıza çıkan soruyu “Evet” diyerek yanıtlayın.
  • Evet seçeneğine tıkladıktan sonra, Exxen üyeliğinizi silmiş olacaksınız. Bu şekilde Exxen platformu için bir daha abonelik ücreti ödemeyeceksiniz.

Exxen üyeliğinizi sildikten sonra “Your profile has deleted” (profiliniz silinmiştir) uyarısı ekranda belirecek. Bir daha aynı Exxen hesabına giriş yapmaya çalıştığınızda ise böyle bir Exxen hesabının var olamdığını belirten bir uyarı ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu uyarı görmeniz, Exxen aboneliğinizin tamamiyle silindiğini göstermektedir.

İLGİLİ MAKALE  Hafta sonu izleyebileceğiniz Exxen dizileri

Exxen canlı destek ile abonelik iptali nasıl yapılır?

Exxen platformunun bir de canlı destek hattı yer almaktadır. Bu canlı destek hattı sayesinde Exxen aboneliğiniz ile ilgili yapılacak birçok işlemi, oldukça kolay ve pratik bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz. Exxen canlı destek biriminde yer alan kişiler, sizlerin Exxen aboneliğinizin kolay bir şekilde iptal edilebilmesini sağlayacaktır.

Exxen canlı destek birimi sayesinde, iptali yaptığınız Exxen hesabının tamamen ortadan kalktığını teyit edebilir ve içiniz rahat bir şekilde Exxen üyeliğinizin iptalini konuşabilirsiniz. Ayrıca Exxen canlı destek birimi, abonelik işlemleri ve farklı abonelik seçeneklerine geçme imkanını sizlere çok kolay bir şekilde sağlayacaktır.

Neden Exxen üyeliği iptal edilir?

Exxen üyeliğini iptal etmek için birçok farklı sebep bulunmaktadır. Bu tür sebepler nedeni ile var olan Exxen aboneliği, kişilere fazla ve gereksiz gelebiliyor. Bu yüzden de Exxen üyeleri, mevcut aboneliklerini kapatmak veya bir süre dondurmak isteyebiliyor. Gelin hep birlikte neden Exxen üyeliklerinin hangi sebeplerden iptal edilebildiğinden bahsedelim.

Üyelik ücretlerinin pahalı olması

Exxen’in birçok farklı abonelik seçeneği bulunmaktadır. Bu abonelik seçenekleri de diğer platformlara göre biraz daha tuzlu olabiliyor. Eğer Avrupa maçı izlemiyorsanız, farklı bir içerik platformuna geçiş yapmak nedeni ile Exxen aboneliğinizin iptalini yapabilirsiniz.

İçerikleri beğenmemek

Exxen’de binlerce içerik yer almaktadır. Ancak bu içerikleri beğenmeyebilirsiniz ve bu yüzden de başka bir yayın platformuna geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Ülkemizde yayın hayatına girmiş onlarca farklı yayın platformu bulunmaktadır. Farklı platformlarda yer alan içerikleri beğenmek, Exxen üyeliğinizini iptal etme isteğini arttırabilir.

Dizi ve film izleyecek zaman bulamama

Exxen gibi ülkemizde birçok farklı yayın platformu hizmet vermektedir. Ancak yoğun bir iş temposunda yer alıyorsanız, dizi ve film izlemeye vakit ayıramayabilirsiniz. Bu yüzden de Exxen gibi içerik platformları, maddi külfet gibi görünmeye başlayabilir. Bu yüzden de Exxen üyeliklerinin iptal edilebilmesi söz konusudur.