Ülkemizde 14 Haziran 2022tarihinde gösterime giren Disney Plus, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta. Rakiplerine göre çok daha iyi bir ücret bandı sunması ve içerikleri ile dikkat çeken Disney Plus, aynı anda 4 ekrandan da içerik izletebilmesi ile büyük beğeni toplamış durumda. Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazla çeşitte içerikliğe ev sahipliği yapmaktadı. The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu olan Disney Plus’ın ücretlerinin ne kadar olduğunu, bu yazımızda sizler için anlattık.

Disney Plus’ın üyelik ücretleri ne kadar?

Disney Plus’ın 2 farklı abonelik seçeneği bulunmaktadır. aslına bakarsak, sadece ödeme tarafında bu seçenekler değişiyor. Özellik olarak aynı avantajları sunmaktadır. Bir abonelik sisteminde yıllık ödeme yaparken, diğer abonelik sisteminde ise aylık ödeme yapmaktasınız.

Disney Plus’ın aylık üyelik ücreti ne kadar?

Disney Plus’ın aylık sabit ücreti 34,99 TL’dir. Her ay ki fatura döneminde bu ücret hesabınızdan alınacaktır. Ancak Bu abonelik sisteminde, herhangi bir taahhüt bulunmamaktadır. Bu sayede de Disney Plus üyeliğinizi, dilediğiniz zaman iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Disney Plus’ın yıllık üyelik ücreti ne kadar?

Disney Plus’ın aylık ödeme seçeneği dışında, bir de yıllık ödeme seçeneği bulunmaktadır. Yıllık ödeme seçeneği, aylık ödemeye göre daha avantajlı olabiliyor. Eğer uzun bir süre boyunca bu platformdan içerik izleyecekseniz, kesinlikle yıllık ödeme planına geçmenizi öneriyoruz. Çünkü Disney Plus’ın yıllık abonelik ücreti 349,90 TL’dir. Bu rakam da size yılda 2 ayın ücretsiz bir şekilde gelmesini sağlayacak. Yani direkt olarak 10 aylık üyelik ücreti ödüyorsunuz ve 12 ay boyunca üyeliğinizden faydalanabiliyorsunuz.

Disney Plus’ta hangi içerikler var?

Disney Plus yayın platformunda, sinema ve animasyon dünyasında kült olmuş dizi ve filmleri bulabilirsiniz. Şu an da oldukça popüler olan Arabalar serisi, Marvel Sinematik Evreni’nin filmleri, Star Wars ile ilgili her yapım ve çok daha fazlasını Disney Plus aracılığı ile kolaylıkla izleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak How I Met Your Mother ve The Walking Dead gibi fenomen dizilere de ev sahipliği yapan Disney Plus, aynı zamanda National Geographic kaşiflerinin programlarını da vermektedir.

İLGİLİ MAKALE  Disney Plus'ın reklam süreleri belli oldu mu?

Nasıl Disney Plus üyesi olunur?

Disney Plus aboneliği satın almak oldukça kolay. Disney Plus2ın resmi web sitesi üzerinden Disney Plus üyeliğinizi başlatabiliyorsunuz. Disney Plus üyeliği satın alabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • İlk önce buraya tıklayarak, Disney Plus’ın resmi web sayfasına gidin.
 • Daha sonra ise satın almak istediğiniz abonelik sistemini belirleyin.
 • Ana ekranda çıkan “Şimdi Üye Ol” butonu ile üyelik için kaydınızı oluşturacağınız ekrana gidin.
 • Disney Plus üyelik sözleşmelerini onayladıktan sonra, Disney Plus hesabınız için güçlü bir parola belirleyin.
 • Parolanızı belirledikten sonra ise kart bilgilerinizin girilmesi istenileceği sayfaya devam edin. Kart bilgilerinizi doğru bir şekilde girin.
 • Dev ettikten sonra ise “Öde ve Üye Ol” butonuna tıklayın.

Bütün bu adımları doğru bir şekilde uygularsanız, kolayca Disney Plus aboneliği satın alabilirsiniz.  

Disney Plus hangi platformlarda kullanılabiliyor?

Disney Plus, tıpkı en büyük rakibi Netflix gibi birçok farklı platform üzerinden kullanılabiliyor. Akıllı Telefon, bilgisayar ve Playstation gibi platformlardan kolaylıkla izlenebiliyor.

Disney Plus GroupWatch nedir?

Disney Plus’ın bir de arkadaşlarınız ie senkronize bir şekilde içerik izleyebileceğiniz bir sistemi bulunuyor. GroupWatch adı verilen bu sistem sayesinde, aynı anda 6 arkadaşınız ile dizi veya film izleyebiliyorsunuz. Disney Plus GroupWatch’ı kullanabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 1. DisneyPlus.com’a gidin veya Disney+ mobil uygulamasını açın.
 2. Arkadaşlarınız ile izlemek istediğiniz dizi veya filmi arayın.
 3. GroupWatch’ı başlatmak için seçtiğiniz içeriğin sayfasındaki GroupWatch simgesine tıklayın.
 4. Arkadaşlarınıza davet linki gönderebilmek için GroupWatch odasında yer alan artı (+) simgesine tıklayın.
 5. Size verilen davet linkini kopyalayın ve beraber dizi veya film izlemek istediğiniz arkadaşa bu linki gönderin.