Dolar kurunun artışı nedeni ülkemizdeki birçok ürün ve hizmetin fiyatı artmaya devam ediyor. Bu artışlar tabii ki bilgisayar oyunlarını da vurmakta. ülkemizde birçok farklı oyun satış uygulamaları yer almaktadır. Bu uygulamalarda satılan oyunlar hemen hemen aynı fiyatta da olsa bazı oyun satan platformlar, yapmış oldukları indirimler ile oyuncuların kalbini kazanmaktadır. Hemen hemen her gün farklı bir ürünün zamlandığını görmekteyiz. yapılan habere göre bu zamlara bilgisayar oyunları da nasibini alacak. Bu yüzden de biz, sizler için zam gelmeden önce almanız gereken oyunların bir listesini çıkardık. Gelin hep birlikte bu listeyi inceleyelim.

Zam gelmeden öne satın almanız gereken oyunlar

Oyunlar, bazı insanların hayatının önemli bir parçası. Bu tür insanlar, evlerinde oyun oynarken diğer hiçbir şeyden bu kadar keyif almıyor. Hatta bu tür insanların sayısı o kadar fazla ki, oyuncular da kendi aralarında gruplara bölünmüş durumda. Bu gruplar oynanılan oyunların türlerine bağlı olarak ya da oyun oynaıla platformlara bağlı olarak değişebiliyor. Gelin hep birlikte zam gelmeden önce satın almanız gereken oyunları inceleyelim.

Zam gelmeden önce oyuncularının alması gereken oyunlar

Playstation, uzun yıllardır ülkemizde satılmakta olan ve tercih edilesi yüksek bir oyun konsoludur. Özellikle son çıkan Playstation 5 serisi ile gündem olmayı başaran Sony, yeni oyunların da direkt olarak bu konsol için çıkmasını sağlıyor. S-unmuş olduğu özellikler ile oyun deneyimini en üst düzeye çıkartan Playstation 5, selefine göre çok daha iyi bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Bütün bunlar ile beraber Playstation, sürekli olarak oyun satış platformu üzerinde indirimler yapmaktadır. Ayrıca yeni PS Plus sistemi ile aylık çok düşük ücretler ile büyük bir oyun kütüphanesi sistemini getiren Playstation, PS Store’daki yaz indirimi ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Zamlardan önce Playstation Store’dan bu oyunları kesinlikle satın almalısınız:

Assassin’s Creed Odyssey

Eğer hikayeli oyun seviyor ve suikast girişimlerine bayılıyorsanız, kesinlikle bir Assassin’s Creed oyunu oynamanız gerekiyor. Birçok farklı sürümü olan bu oyun serisinde ise önemli indirimler yapıldı. Normalde Playstation Store’da 599 TL’ye satılan Assassin’s Creed Odysses, şu an ki Yaz İndirimleri kapsamında 149,75 TL’den satışa sunulmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Xbox Game Pass nedir? Xbox Game Pass'teki Türkçe oyunlar

The Sims 4

the Sims, yıllardır oynanılan ve oyun dünyasında önemli yere sahip olan bir oyundur. Kendine has bir karekter oluşturup şehirde popülerleşmeye çalıştığın bu oyun ile yeni arkadaşlıklar edinebilir ve çevreni genişletebilirsiniz. Playstation Store’da 189 TL’ye satılan bu oyun, şu an da Yaz İndirimleri kapsamında 47,25 TL’den satışa sunulmuştur.

The Witcher Game Of The Year Edition

CD Projekt tarafından geliştirilen The Witcher, çıkış yılının en iyi oyunlarından biriydi. Uzun oynama süresi ve harika bir hikayeye sahip olan bu oyunun daha sonra ise Game Of The Year Edition adında bir sürümü daha piyasaya sürüldü. The Witcher’ın bu sürümü Playstation Store’da 219 TL’den satışa sunulmaktadır. Ancak şu an ki indirimler ile birlikte sadece 43,80 TL’ye The Witcher’ın bu sürümünün sahibi olabilir ve konsolunuzda bu oyunu saatlerce oynayabilirsiniz.

Shadow Of The Tomb Raider Definitive Edition

Lara Croft hayranlarının en sevdiği oyun serilerinden biri olan Tomb Raider, Shadow Of The Tomb Raider sürümünün de hayranı olmaktadır. Bu sürümün Definitive Edition verisyonu şu an da Playstation Store’da indirimli bir şekilde satılmaktadır. Normalde 284 TL olan bu oyunda yapılan yüzde 67 oranındaki indirimden sonra, Shadow Of The Tomb Raider Definitive Edition’un fiyatı 93,72 TL’ye kadar gerilemiştir.