Son 1 yıl içerisinde akaryakıta gelen zamlar, takip edilemez bir hale ulaştı. özellikle son ay içerisindeki yaşanan küresel kriz sebebiyle de 1 hafta içerisinde akaryakıta 3 kez zam geldi. Akaryakıt fiyatlarının bu denli hızlı yükselişinden sonra da insanlar, elektrikli otomobillere yönelmeye başladı. Ancak ülkemizdeki artan enflasyon ve dolar kuru nedeni ile de otomobil fiyatları da artmakta. Bu yazımızda sizlere Türkiye pazarında satışa sunulmuş olan en ucuz elektrikli otomobil olan Yuki Hektor’un fiyatı ve özelliklerinden bahsettik.

Yuki Hektor’un özellikleri nedir?

Yuki Hektor, daha çok markete giderken kullanılabilecek, oldukça küçük bir tasarıma sahip otomobildir. Maksimum hızı 45 kilometre olan Yuki Hektor’un menzili ise tam şarjda 60 kilometredir. Oldukça kompakt bir yapıya sahip olan Yuki Hektor, sınıfındaki diğer otomobiller gibi 3 kişi taşıyabiliyor. Bu sınıftaki bir araç için bu özelliklerin olması oldukça tatminkar. Batarya hariç 317 kilogram olan Yuki Hektor, batarya takıldığında ise 514 kilograma kadar çıkabiliyor. Ayrıca güvenlik olarak da aktif kaymayı önleme sisemi bulunuyor. Bu sayede Yuki Hektor ile beraber kaygan zeminlerde çok rahat bir şekilde yolculuk yapabileceksiniz.

Bütün bunlar ile beraber Yuki Hektor’da geri dönüş kamerası ve USB girişleri mevcut. Bu sayede aracınızı park ederken geri dönüş kamerasını kullanabilir ve çok daha rahat bir biçimde kullanabilirsiniz. Ayrıca Yuki Hektor de klima da bulunmaktadır. Hem ısıtma hem de soğutma sağlayabilen Yuki Hektor, dijital gösterge ekranı ve led farları ile de sınıfındaki diğer araçlar ile kıyaslanabilecek bir konuma gelmekte.

Yuki Hektor’un fiyatı ne kadar?

Yuki Hektor’un fiyatını duyanlar şaşırıyor. Çünkü sıfır bir araç olmasına rağmen oldukça ucuz. Sınıfındaki diğer otomobiller ile kıyaslanacak bir seviyede olsa bile Yuki Hektor’un fiyatının sadece 96 bin Türk lirası olması, kompakt bir elektrikli araç almak isteyenlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Artan akaryakıt fiyatları nedeni ile artık vatandaşlar, elektrikli otomobillere yönelmek istiyor. Çünkü elektrikli otomobilleri evinizde çok daha rahat şarj edebiliyorsunuz. Bu sayede de yakıta vereceğiniz ücretler oldukça azalıyor. Ancak evinizde şarj ettiğiniz elektrikli otomobiller, çok daha yavaş şarj oluyor.