Yerli otomobil TOGG’un satışa sunulmasına 12 aydan kısa bir süre kaldı. Bununla beraber Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili olan TOGG ile ilgili bütün detayları öğrenmek istemekte. TOGG’un resmi sosyal medya hesabından ise TOGG’un hız testi videosu paylaşıldı. Yapılan testler ise TOGG’un performansını ortaya koymakta. paylaşılan hız testi görüntüleri ise TOGG’un üretildiği Gemlik Tesisler’inde hazırlanan pistten gelmektedir.

TOGG ne zaman satışa sunulacak?

Yapılan açıklamalara göre 2022 yılının son çeyreğinde TOGG, seri üretim bandına girecek. Bununla beraber TOGG, 2023 yılının ilk çeyreğinde de satışa sunulmaya başlanacak. TOGG’un net satış fiyatı ise büyük bir ihtimal ile seri üretim bandına çıktıktan sonra ortaya çıkacak. Bununla beraber de satışa sunulacak olan TOGG, Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili olarak tarihe geçecek.

İşte yapılan hız testi paylaşımı

TOGG’un sosyal meday hesaplarından yaptığı paylaşımda kullanılan, TOGG’un SUV modeli. Yüksek hız, bozuk yol, özel manevra gibi farklı ihtiyaçlara yönelik hazırlanan pist, aracı oldukça zor bir teste sokmuş. fakat TOGG’un SUV modeli, bu testleri başarı ile geçti diyebiliriz. TOGG’un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

Bu paylaşım ile beraber  Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’da TOGG’un yapılan hız testi videosu ile ilgili bir paylaşımda bulundu. TOGG’un seri üretim bandından inmeye hazırlandığını vurgulayan  Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

TOGG’un satış fiyatı ne kadar olacak?

TOGG ile ilgili haberler artmaya devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da TOGG’un satış fiyatını merak ediyor. CES fuarında konuşan TOGG yetkilileri, TOGG’un sedan modelinin başlangıç fiyatının 25 bin dolar ile 30 bin dolar arasında değişebileceğini söylemişti. Bu sözden yola çıkacak olursak, TOGG’un şu an ki dolar kuru ve vergilendirmeler ile yaklaşık olarak 760 bin Türk lirasından başlayabilir. Ancak TOGG markasının yerli olacağını göz önünde bulundurursak, vergilerde bir indirim görebiliriz. Ancak bazı haberlere göre de TOGG’un satış fiyatının 1 milyon Türk lirası olacağı yönünde.

İLGİLİ MAKALE  TOGG'un net çıkış tarihi belli oldu. Çinli firma ile batarya üretimlerine başlanıldı. 8 dakika şarj ile 250 dakika menzil sunuyor!

Paylaşımda da yer verilen ‘USE CASE Mobility’ ne demek?

USE CASE Mobility ifadesi, TOGG’un sadece bir araba olmadığını, size her anlamda yardım edeceği anlamına geliyor. Örnek vermek gerekirse, yoğun bir iş gününden çıktınız TOGG’da bu durumu anlayıp size en sevdiğiniz şarkıyı açıyor. Bunun yanında açsanız da TOGG, sizin için rotanızdaki tüm restaurantları listelemekte. Bununla beraber güvenlik açısından da oldukça gelişmiş olan TOGG, önünüze çıkan bir hayvanı algıladığında, sizin yerinize fren yapıyor. Paylaşımda anlatılmak istenilen USE CASE Mobility, TOGG’un bir araba değil de sizin bir asistanınız olduğu anlamına geliyor.