SUV araç severler için oldukça ilgi çekici olan Skoda Kodiaq, güncel fiyatları ile araba satın almak isteyenlerin ilgisini çekmekte. Yeni teknolojilerle donatılmış olan Skoda Kodiaq, dış tasarımındaki karakteristik özelliklerle dikkat çekmekte.

Skoda Kodiaq’ın özellikleri nelerdir?

Skoda Kodiaq, bulundurduğu teknolojiler ile oldukça dikkat çekiyor. Özellikle Skoda, bu otomobili tasarlarken sürücü güvenliğini düşünmüş. Geri manevra uyarı sistemi sayesinde kör noktalardaki nesnelerin varlığında, bu otomobil sizi uyarır ve gerekli durumlarda otomatik olarak fren uygular. Ayrıca 365 derecelik görüş sistemi ile Skoda Kodiaq, çevrenizde olan biten her şeyi algılar ve gerekli durumlarda size sesli sinyaller gönderir. Bütün bunlarla beraber yeni Kodiaq, şerit değiştirme asistanı sayesinde güvenli bir şekilde şerit değiştirmenize olanak tanır. Bunun için radarlarını ve sensörlerini kullanan Kodiaq, kör noktanızda herhangi bir aracın olması durumunda sizi uyarır ve şerit değiştirirken daha dikkatli olmanızı sağlar.

Sadece çevre güvenliği değil, sürücünün güvenliğini de düşünen Skoda, bu otomobile bir de sürücü yorgunluk sistemi eklemiş, Bu sayede de sürücünün herhangi bir yorgunluk belirtisi varsa bu araç sürücüyü uyarır ve biraz dinlenmeniz gerektiğini hatırlatır. Bütün bu teknolojilerle beraber kullanılan Ful Led Matrix ön farlar ile önünüzde ne olup bittiğini kolaylıkla görebileceksiniz.

Skoda Kodiaq’ın iç tasarımı da sürüş konforunu arttırmakta. Özellikle 10 inçlik dijital gösterge paneli ile sürücü, klasikleşmiş kadranların dışında bir şeyler görebiliyor. Ayrıca bu dijital gösterge paneli, araç ve diğer bütün her şeyin kontrolünü sağlayabilmenizi sağlıyor. Araçta herhangi bir arızanın olup olmadığı, telefon bağlantıları, ses ayarı gibi sayabileceğiniz her şeyin kontrolünü bu gösterge panelinden halledebiliyorsunuz.

Yeni Skoda Kodiaq’ta kullanılan CANTON ses sistemi ile, yolculuk sırasında dinlediğiniz müziklerin her bir notasını kulağınızda hissedebileceksiniz. Stereo özelliklere sahip olan bu ses sistemi, müziklerdeki 3 boyutu size kolaylıkla hissettirecektir. Sürüş konforunu arttıran bir diğer unsur ise havalandırmalı koltuklardır. Bu koltuklar hem ısıtıp hem soğutuyor. Bu sayede tüm yıl boyunca bu aracı istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Bütün bunlarla beraber geniş bir iç hacme sahip olan Skoda Kodiaq, yolculuklarınızı rahat bir şekilde yapmanızı sağlıyor. araçta kalabalık olsanız bile rahat bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz.

İLGİLİ MAKALE  Skoda yeni Octavia modeli için fiyat güncellemesi yaptı. Skoda Octavia fiyatları nedir? Skoda Octavia özellikleri

Skoda Kodiaq’ın motor özelliklerine bakacak olursak, 180 beygir güç üreten Skoda Kodiaq aynı zamanda 400 torkluk bir güç üretebilmektedir. 1984 cc silindir hacmine sahip olan Skoda Kodiaq’ın maksimum hızı saatte 234 kilometredir. Ayrıca Skoda Kodiaq, 7,7 saniyede 100 kilometrelik bir hıza erişebiliyor. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,4 litre olan Skoda Kodiaq, bir SUV araca göre oldukça az yakıt tüketmektedir.

12 yıllık korozyon garantisi sunan Skoda, 2 yıl boyunca da araç için sınırsız kilometrelik bir garanti sunmakta. Bu sayede de kullanıcılar madur edilmeyecek, gerekli olan bütün bakım ve onarımlar hızlı bir şekilde yapılacak.

Yeni Skoda Kodiaq’ın fiyatları ne kadar?

2.0 TDI GreenTec 4×4, Dizel, 200 HP

L&K Crystal 5.5 Lt/100 Km Yarı Otomatik 1.734.900 TL

2.0 TSI 4×4, Benzin, 245 HP

RS 7.4 Lt/100 Km Yarı Otomatik 1.839.900 TL

1.5 TSI ACT GreenTec, Benzin, 150 HP

Elite 5.9 Lt/100 Km Yarı Otomatik 809.900 TL

Premium 5.9 Lt/100 Km Yarı Otomatik 919.900 TL

Prestige 5.9 Lt/100 Km Yarı Otomatik 1.059.900 TL