Ülkemizin en çok sevilen sedan otomobillerinden biri olan Renault Megane, yeni modellerindeki indirimler ile dikkat çekmeye başladı. Sunduğu özellikler ve fiyat etiketi ile dikkat çeken yeni model Renault Megane, aynı zamanda sunmuş olduğu yeni ödemem avantajları ile herkesin otomobil sahibi olabilmesini kolaylaştırıyor. Bu yazımızda sizlere yeni model Renault Megane’ın özelliklerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Renault Megane’ın özellikleri nedir?

Renault Megan’ın dış tasarımına baktığımızda ilk dikkat çeken detay, C şeklinde tasarlanmış olan Full Led farlar. Renault Megane’da bulunan bu farlar, projektör tasarımına sahip. Bu yüzden de karşıdan gelen arabadaki sürücü, Renault Megane’ın farlarından çıkan ışık dolayısıyla gözleri kamaşmıyor. Ayrıca Full Led olması da her türlü hava koşulunda ve yol tipinde aydınlatma sorunu yaşamamanızı sağlıyor.

Renault megane’ın gövdesini incelediğimizde, dinamik bir gövde tasarımına sahip olduğunu anlıyoruz. Ayrıca Renault Megane’ın dinamik gövde tasarımı, aerodinamik konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Renault Megane’ın arka tarafında ikonik Megane yazısını görmekteyiz. Çift egzoz çıkışına sahip olan bu otomobil, şık bir arka far tasarımına sahip. Bu farlar da ön farlar gibi Full Led bir şekilde dizayn edilmiş.

Renault Megan İç

Renault Megane’ın iç tasarımına baktığımızda ise ilk dikkat çeken Easy Link bilgi ve eğlence sistemi. Dokunmatik bir ekrana sahip olan Renault Megane’ın bilgi ve eğlence sistemi, aynı zamanda Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunuyor. Easy Link’in sunduğu bu destekler sayesinde de akıllı telefonlarınızdaki içeriklere oldukça kolay bir şekilde erişebiliyorsunuz. Yolcukluklarını daha keyifli ve güzel bir hale getirebilmeniz için biçilmiş kaftan olan Easy Link bilgi ve eğlence sistemi, aynı zamanda navigasyon sistemi de barındırmaktadır. Bunun yanında ise dinamik bir dijital sürücü gösterge paneline sahip olan Renault Megane, ruh halinize göre renklendirebileceğiniz bir tasarıma sahip. Ayrıca bu dijital sürücü gösterge paneli sayesinde araç ile ilgili bütün bilgilere kolayca erişebilmektesiniz.

Renault Megane Kırmızı Arka

Genellikle ailelerin tercih edeceği Renault Megane, güvenlik konusunda da oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Güvenlik teknolojilerine ilk baktığımızda eller serbest park sistemi ile dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde Renault Megane ile dar alanlara aracınızı park etme sorunu yaşamayacaksınız. Artık yeni nesil araçlarda olmayınca şaşırılacak olan özellik adaptif hız sabitleme sistemi, Renault Megane’da da bulunmaktadır. Adaptif hız sabitleme sistemi, öndeki aracın hızlarını ölçerek sizin takip mesafenizi otomatik bir şekilde ayarlamaktadır. Bütün bunlar ile Renault MEgane’da bulunan şerit takip sistemi, siz şeritten çıktığınızda sizi görsel ve işitsel olarak uyarmaktadır. Ayrıca gerekli durumlarda bu sistem direksiyon kontrolünü ele alarak, sizi tekrardan şeride sokacaktır.

İLGİLİ MAKALE  2023 model Renault Toros fiyatı açıklandı. Efsane geri geliyor!

Renault Megane’ın fiyatı ne kadar?

Renault Megane Kırmızı Yan

Yeni model Renault Megane’ın 10 farklı seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler ile beraber taksitler ile de Renault Megane sahibi olabileceksiniz. Bunun için anlaşmalı bankalar ile kredi şartlarında anlaşmanız yeterlidir. Yeni model Renault Megane’ın fiyatları şu şekildedir:

Joy 1.3 TCe 140 bg439.000 Türk lirası
Joy Comfort 1.3 TCe 140 bg449.000 Türk lirası
Joy 1.3 TCe EDC 140 bg496.000 Türk lirası
Joy Comfort 1.3 TCe EDC 140 bg506.900 Türk lirası
Joy 1.5 Blue dCi EDC 115 bg567.000 Türk lirası
Joy Comfort 1.5 Blue dCi EDC 115 bg577.900 Türk lirası
Touch 1.3 TCe EDC 140 bg578.900 Türk lirası
Touch 1.5 Blue dCi EDC 115 bg615.900 Türk lirası
Icon 1.3 TCe EDC 140 bg637.000 Türk lirası
Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bg654.900 Türk lirası