Günümüzde ülkemiz araç piyasasında her yıl yüz binlerce araç piyasaya sürülüyor. Bu araçlar farklı model ve sekmenlerde farklı kitlelere hitap ediyor. Her otomotiv markası da farklı kitlelere hitap eden araçlar üreterek piyasaya hakim olmaya çalışıyorlar. Bu araçlardan bazıları küçük kitlelere hakim olurken bazı modeller büyük kitlelere hakim oluyor ve rakiplerinden çok fazla satış gerçekleştiriyorlar. Bu modellerin başında ise hiç şüphesiz Renault Megane gelir. Fransız marka olan Renault firmasının ürettiği Megane güçlü motoru ve uygun fiyatlarından dolayı ülkemizde ve dünyada çok fazla satılıyor. Megan sedan ve spor olduğu için hem aile arabası hem de gösteriş açısından da avantajlıdır.

Renault Megane Kırmızı Yan

Renault Megane Kırmızı Yan

Renault Megane 2022 Motor Seçenekleri

Renault firması 1995 yılından beri Megane modelini üretiyor ve satışını gerçekleştiriyor. Günümüze kadar geçen 16 yılda megane çeşitli motorlarda ve kasalarda üretildi ve her yıl en fazla satılan arabalar listesinde kendine yer buldu. 2022 yılına gelindiğinde ise Megane 1.3 TCe benzinli ve 1.5 Blue dCi dizel motor seçeneği sunuyor. Benzinli motoru 140 bg gücündedir. Bu motor 6 ileri düz ve 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. Dizel ise 7 ileri otomatik şanzıman ile piyasaya sürülüyor.

Renault Megane 2022 Paket Seçenekleri

2022 model Renault Megane modeli üç farklı paket ile üretiliyor. Fabrikadan üç farklı paket ile çıkan bu araçlar alıcıların isteğine göre farklı özellikler de eklenebiliyor. Renault Megane modeli başlangıç paketi Joy, orta paketi Touch ve dolu paketi Icon paketleridir. Toplamda üç paket seçeneği ile satışa sunuluyor. Bu paketlerden her birinin fiyatı diğerinden farklıdır. Bu şekilde Megane çok daha büyük kitlelere hitap edebiliyor.

Renault Megane Kırmızı Arka

Renault Megane Kırmızı Arka

Renault Megane 2022 Joy Paketi

2022 fabrika çıkışlı Renault Megane modelinin Joy paketinde sürücü, ön yolcu, perde ve yan hava yastıkları bulunuyor. Hız sabitleyici, hız sınırlayıcı ve kontrol edici, yokuş kalkış desteği, ABS, Acil fren sistemi ve çocuk koltuk sabitleme sistemi bulunuyor. Elektrikli, katlanabilir yan aynalar, yükseltip alçaltma ayarlı sürücü koltuğu ve manuel klima yine bu pakette mevcuttur. USB girişi, Bluetooth, cd çalar ve radyo da bulunuyor.

İLGİLİ MAKALE  İl il ramazan pidesi fiyatları

Renault Megane 2022 Touch Paketi

2022 model Renault Megane’nin orta paketi olan Touch paketinde başlangıç paketi özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin yanı sıra hız sınırlayıcı, hız ayarı, gündüz LED farı, yokuş kalkış desteği, LED farkları, deri direksiyon ısıtmalı yan aynalar ve geri görüş kamerası bulunuyor. Ayrıca ön kol dayama, multimedya sistemi, çift yönlü otomatik klima ve eller serbest sistemi de mevcuttur.

Renault Megane Kırmızı Çapraz

Renault Megane Kırmızı Çapraz

Renault Megane 2022 Icon Paketi

Icon Renault Megan’nın en dolu paketidir. Bu pakette diğer paketlerde bulunan tüm özellikler bulunuyor. Ayrıca ön ve arka park sensörü, multi ses sistemi, deri direksiyon, elektronik el freni, yağmur sensoru, otomatik yanan ve sönen farklar, elektro krom dikiz aynası ve otomatik camlar bulunuyor. Bu paket benzinli ve dizel seçenekleri ile satışa sunuluyor. Ayrıca bu paketlerde otomatik 7 ileri şanzıman seçenekleri de mevcuttur.

Renault Megane 2022 Opsiyon Seçenekleri

Renault Megane paketlerde bulunan özelliklerin dışında opsiyon olarak sattığı özellikler ve aksesuarlar da bulunuyor. Başlangıç ve orta pakette olmayan özellikler opsiyon olarak satın alınabiliyor. Bunların dışında yine ke fiyatlar ile sürüş paketi, kontrol paketi, konfor paketi ve deri paketi gibi paketler Renault firmasında bulunuyor. Bu paketlerin fiyatları aracın fiyatının üzerine ekleniyor

Renault Megane Kırmızı İç Görünüm

Renault Megane Kırmızı İç Görünüm

Renault Megane 2022 Fiyatları

2022 yılı için Renault Megane fiyatları aşağıdaki gibidir;

  • Joy paketi 1.3 TCe benzinli motor manuel vites 140 bg 428.000 TL
  • Joy paketi 1.3 TCe benzinli motor otomatik vites 140 bg 437.000 TL
  • Joy comfort paketi 1.3 TCe benzinli motor düz vites 140 bg 465.900 TL
  • Joy comfort paketi 1.3 TCe benzinli motor otomatik vites 140 bg 475.900 TL
  • Joy 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 537.900 TL
  • Joy Comfort 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 548.000 TL
  • Touch paketi 1.3 TCe benzinli motor otomatik vites 140 bg 540.900 ₺
  • Touch 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 577.900 TL
  • Icon paketi 1.3 TCe benzinli motor otomatik vites 140 bg 599.000 TL
  • Icon paketi 1.5 DcI Dizel motor otomatik vites 115 bg 616.900 TL
İLGİLİ MAKALE  Bal fiyatlarında rekor gelişme! Satış fiyatlarının en az ikiye katlanması bekleniyor

Bu paketlere opsiyon olarak eklenmek istenilen özelliklerin fiyatları ekstra olarak ekleniyor. Park asistan, geri görüş kamerası ve mekanik renk bunlardan bazılarıdır.