Fiat Egea’nın modellerinden biri olan Egea Cross Station Wagon, tam bir aile arabası olarak karşımıza çıkıyor. Fiat Egea Cross Station Wagon, hem fiyatı ile hem de sağladığı özellikler ile otomobil almak isteyen vatandaşların ilgisini üzerine çekmektedir. Özellikle yapısı itibari ile tam bir aile arabası olan Fiat Egea Cross Station Wagon, geniş hacmi ile kalabalık ailelerin kolaylıkla seyahat edebilmesine olanak tanıyor.

Fiat Egea Cross Station Wagon’un özellikleri nelerdir?

Fiat Egea Cross Station Wagon modelinin ilk dikkat çeken özelliği, geniş gövde yapısı oluyor. Bu sayede kalabalık aileler bu aracı tercih ediyor. Aynı zamanda çamurluk ve tampon kaplamaları ile dikkat çeken Fiat Egea Cross Station Wagon, bu kaplama renklerini de buz grisi olarak belirledi. Bu sayede Fiat Egea Cross Station Wagon, oldukça sportif bir görünüme bürünüyor. Bununla beraber satin krom kaplamalı kapı tutacaklarını da görüyoruz. Bu satin krom kaplamaları bütün Fiat Egea ailesinde görüyoruz.

Yeni full led farları ile bütün yolu kolayca aydınlatabilen Fiat Egea Cross Station Wagon, gece seyahatlerinde size büyük yardımlarda bulunuyor. Fiat Egea Cross Station Wagon’un ızgarasında da krom detaylar görüyoruz. Bu ızgaranın üzerinde ise yeni FIAT logosu bizi karşılıyor. Jantlara bakacak olursak eğer 17 inç boyutunda özel tasarım alaşım jantlar bizi karşılıyor. Bu sayede bu araca sportif ve bir o kadar da modern bir görünüm kazandırılmış.

Genellikle Fiat Egea ailesinin iç tasarımı aynı oluyor. Fiat Egea Cross Station Wagon’un iç tasarımda da ön panelde bizi bir bilgi ve eğlence sistemi karşılıyor. Bu bilgi ve eğlence sistemi hem Android Auto hem de Apple CarPlay desteklerini sunuyor. Bu sayede akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay bir şekilde erişebiliyorsunuz.

Fiat Egea Cross Station Wagon’un bagaj kapasitesi ise 550 litredir. Bu sayede bu araç ile çok fazla yük taşıyabileceksiniz. Kapı kollarındaki krom detaylarını direksiyon simitlerinde de görmekteyiz. Krom detaylar artık Fiat Egea ailesinin imzası olmaktadır. Direksiyonun arkasında ise 7 farklı renk ile kişiselleştirebileceğiniz bir sürücü gösterge ekranı bulunmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  2021 Fiat Egea Cross fiyatları ve incelemeleri... Egea Cross alınır mı?

Fiat Egea Cross Station Wagon modelinde de güvenlik önlemleri bulunuyor. Bu önlemlerden en dikkat çekeni ise kör nokta uyarı sistemi. Bu teknoloji sayesinde göremeyeceğiniz yerlerdeki nesneleri görebiliyorsunuz. Herhangi bir tehlike durumunda Fiat Egea Cross Station Wagon, size sesli ve görsel bildirimde bulunuyor. Bunun yanında ise şerit takip asistanı ile güvenli bir sürüş sağlayan Fiat Egea Cross Station Wagon, ailenizle çıktığınız seyahatlerde daha güvenli bir yolculuk vaat ediyor.

Fiat Egea Cross Station Wagon’un fiyatı ne kadar?

Ülkemizde otomobil sahibi olmak oldukça güç bir hale büründü. Bunun nedeni ise dalgalanmalarla yükselen dolar kuru ile beraber, otomobillerde uygulanan vergiler. Ancak Fiat, bu kadar teknolojik ve yeni nesil bir araç için odlukça uygun fiyatlara sahip. Fiat Egea Cross Station Wagon’un fiyatları şu şekildedir:

  • 1.0 Firefly 100 HP Lounge Manuel Benzinli: 396.700 Türk lirası

Fiat Egea Cross Station Wagon’un tek seçeneği bulunuyor. Ancak opsiyonlar ile bu aracınıza eklemelerde bulunabilirsiniz. Bu opsiyonların fiyatı da şu şekildedir:

  • Ücretli renkler: 2500 Türk lirası
  • Plus paket: 12.000 Türk lirası
  • Güvenlik paketi: 12.000 Türk lirası