Fiat Doblo, ülkemizde en çok tercih edilen ticari araçlardan biridir. Gerek yakıt tüketimi gerek fiyatlarıyla çok sevilen otomobiller arasına girmeyi başarmıştır. Uygun fiyatları ile tam bir aile arabası olan Fiat Doblo, aynı zamanda yoğun iş temponuza uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu yazımızda Fiat Doblo’nun bize neler vadettiğinden ve Fiat Doblo’nun fiyatlarından bahsettik.

Fiat Doblo’nun özellikleri nelerdir?

Dış tasarımı selefine benzeyen Fiat Doblo, geniş kayar arka kapılar ile arabanın içerisine erişimi kolaylaştırmaktadır. Bu geniş kapılar sayesinde en dar alanlarda bile yüklemek istediklerinizi kolayca arabanın içerisine yerleştirebiliyorsunuz. Tampon korumasını da es geçmeyen Fiat, titanyum gri tampon koruması yerleştiri. Bu sayede ise tamponlarınızı çizilmelere karşı koruyabiliyorsunuz.

Yan kapı üzerinde ise özel Trekking logosunu görmekteyiz. Fiat Doblo’nun 2022 modelinin gövde tasarımı oldukça güçlü ve sportif durmaktadır. Yan aynalar ise piyanoyu andıran siyah detaylarla tasarlanmıştır. Fiat Doblo 2022 modelinde Doblo modelinin ikonik kapı kollarının kullanımına devam edilmiştir. Bu kapı kolları, aracın kayar kapısını açmanızı oldukça kolaylaştırmaktadır.

İç tasarımına gelecek olursak ise panel üzerine konuşlandırılmış ve 7 inçlik bir boyuta sahip multimedya sistemi bizi karşılamaktadır. Bu multimedya sistemi Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunmaktadır. Bu sayede sürüş esnasında cep telefonunuzdaki içeriklere kolayca erişebiliyorsunuz. Bununla beraber koltuk ve vites kolundaki turuncu işlemeler oldukça dikkat çekmektedir. Bu turuncu detaylarla birlikte Fiat Doblo’nun koltuğunda bir de Trekking logosu görmekteyiz.

Güvenlik kısmında dikkat çeken 3 adet özellik bulunmaktadır. İlk olarak ise ESC sistemi. Bu sistem sayesinde sürüş güvenliğiniz artmaktadır. ESC sistemi aracın sensörlerini kullanır, her bir tekerlekteki fren ve motor gücünü ayarlar. ESC sistemi, aracınızın patinaj yapmasını ve aracın kaymasını en az seviyeye düşürmektedir.

Traction+ sistemi ise tekerleklerin çekiş gücünü arttırmaktadır. Bu sayede karlı, çamurlu, ve arazi gibi alanlarda daha rahat bir araç sürüşü sağlamaktadır. Bununla beraber hız sabitleme sisteminin de bulunduğu Fiat Doblo, hızınızın sabit bir hızda kalmanızı ve sürüş konforunuzun artmasını sağlamaktadır.

Motor tarafına bakacak olursak, bizi 2 farklı motor seçeneği karılamaktadır. Bu motorlar 1.6 Multijet’tir. İki motor da manuel şanzımanlıdır ve dizel yakıt tipini kullanmaktadır. İki motor seçeneğinin tek farkı ise beygir güçleridir. Bu motor seçeneklerinden biri 105 beygir güç üretebiliyorken aynı zamanda 320 tork güce sahiptir. Diğer motor seçeneği ise 120 beygir güce ve 320 tork gücüne sahiptir.

İLGİLİ MAKALE  Yeni Fiat Doblo Combi fiyat listesi. Sıfır km Doblo fiyatları

Fiat Doblo fiyatları

2022 model Fiat Doblo fiyatları artan araba fiyatlarına nazaran biraz daha uygundur. Fiat Doblo’nun 4 farklı donanım paketi bulunmaktadır. 2022 model Fiat Doblo fiyatları şu şekildedir:

  • Fiat Doblo Easy: 260.500 Türk lirası
  • Fiat Doblo Safeline: 271.500 Türk lirası
  • Fiat Doblo Premio Plus: 282.500 Türk lirası
  • Fiat Doblo Trekking: 302.500 Türk lirası