Son yıllarda kadınlar için en önemli noktalardan biri olan tırnaklar için pek çok yeni model türedi. Hem nail art konusunda hem de protez ve jel tırnaklar konusunda hatrı sayılır bir gelişme kaydedildi. Protez ve jel tırnaklar hayatımıza gireli çok uzun zaman olmasa da 70’li yıllarda popüler olan uzun badem tırnaklar herkeste görülüp yeniden popüler bir hal aldı. Şimdilerde halen kullanılan badem uzun tırnaklar, bu kış ile birlikte daha küt ve kısa tırnaklarla yer değiştirecek gibi görünüyor. Bu senenin trendi olarak hem boyut ve şekil hem de tırnaklarda kullanılan çok sevilen nail art modelleri merak edilir oldu. İşte, yaz coşkusunu içinizde hissedeceğiniz 2022 oje trendleri.

Yaz coşkusunu iliklerinizde hissedeceğiniz 2022 trend oje renkleri

  • Beyaz ve beyaz tonları

Beyaz her zaman her alanda trend bir renktir. Tırnakta da her zaman trend olan beyaz, yeni sezonda kemik beyaz, krem, inci beyazı gibi tonlarda oldukça moda olmaya devam ediyor. Tırnaklara hem temiz hem de fresh bir görüntü verdiği için sıklıkla tercih edilen beyaz oje, bu sezonda da aynı popülariteyi sürdürmeye devam edecek. Yıllar boyu moda olan ancak son dönemde trend olmaktan biraz uzaklaşan beyaz french ise tekrar kendini göstermeye ve trend olmaya başladı.

  • Bebek mavisi ve gece mavisi

Gece mavisi başta olmak üzere ojede mavi tonlar bu yazın favorilerinden bir tanesiydi. Kış sezonu için de trend olmaya devam edecek mavi ojeleri açık renklerden koyu renklere çevirmeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin lacivert tonlarında gece mavisi bunun için ideal bir renktir. Ayrıca mavi trendinde bir yenilik yapılacak gibi. Her bir tırnağı başka bir tonda mavi ojeyle renklendirmek bu sezon oldukça trend.

  • Yeşil ve yeşil tonları

Tırnaklarda yeşil tonlar, son zamanlarda geçmişteki ününü tekrar kazandı. Uzun yıllardır yeşil ve yeşil tonları trend olmaktan çok uzakta kalsa da, bu sene acısını çıkaracağız gibi görünüyor. Yeşilin tüm tonları bu sene çok popüler olacağından her tondan bir koleksiyon hazırlamanızı öneririz. Ayrıca açık yeşil tonlarını yaz için, koyu yeşil tonlarını da kış için tercih ederseniz son derece trend bir görünüm yakalarsınız.

İLGİLİ MAKALE  Ne renk oje sürsem diye düşünmeyin! Eylül ayının en trend oje renkleri

  • Metalik tonlar

Özel günlerin en sevileni olan metalik tonlardaki ojeler bu sene de yerlerini sağlamlaştırarak korumaya devam ediyorlar. Esmerler gold, açık tenliler de rose ya da gümüş tonlarını tercih ederlerse kusursuz bir görünüm yakalamış olurlar.

  • Pastel tonlar

Bu senenin en trend oje renkleri arasında son olarak pastel tonlar yer alıyor. Lila tonları, nude tonlar ve uçuk pembeler bu yazın en popüler ve trend oje renkleri arasında yerini aldı.

Evde manikür nasıl yapılır?

  • Dışarıda değil de evde manikür yapmak için ilk olarak orta boyutta bir kabı sıcak su ile doldurun. Suyun içine birazcık lavanta ya da gül yağı damlatın. Tırnaklarınızı 5-10 dakika bu su dolu kapta bekletin. Bu sayede tırnak etleriniz yumuşayacak ve manikür için hazır bir hale gelecektir.
  • Daha sonra uygun bir törpü ile tırnaklarınızı şekillendirin ve güzelce törpüleyin.
  • Tırnaklarınızı törpüledikten sonra, tırnaklarınızdaki eti almak için bir çubuğun etrafına pamuk sarın. Pamuk sardığınız çubuğu tırnak diplerinize getirip etleri geri itin.
  • Tırnak etlerinizin tamamını itip güzelce temizledikten sonra tırnaklarınızı tırnak için uygun olan bir krem ile iyice kremleyin. Kremin fazla olan kısmını ise bir peçete ile temizleyin.
  • Manikürünüz bitti. Dilerseniz tırnaklarınızın daha güzel görünmesi için yukarıda bahsettiğimiz trend oje renkleri ile oje sürebilirsiniz.