Kadınlar, dudaklarını her zaman daha dolgun gözükmesini istiyor. Bu yüzden de dudakların dolgun görünebilmesi için birçok farklı yöntem deneniyor. Dolgun dudaklara sahip olmak, kişinin daha güzel gözükmesini sağlıyor. Çoğu kadın, dolgun dudaklara sahip olabilmek için botoks ve dolgu yaptırtıyor. Ancak bu tür işlemlere para vermenize gerek yok. Bu yazımızda sizlere, nasıl kolay bir şekilde dudaklarınızı dolgun gösterebileceğinizden bahsettik.

Dudaklarınızı nasıl dolgun gösterebilirsiniz?

Dudakları dolgun gösterebilmek için birçok farklı yöntem var. ancak hepsini bir bakım rutini olarak görüp, uygulamanız gerekiyor. Bu sayede dudaklarınızı para vermeden de dolgun ve çekici gösterebilirsiniz. Gelin hep birlikte dudaklarınızı dolgun gösterecek yöntemlerden bahsedelim.

Ölü deriyi temizleyin

Dudaklarda da tıpkı cildimizde olduğu gibi ölü deri birikir. Bu ölü diriler, dudakların daha kötü ve küçük gözükmesine neden olabilir. Bu yüzden de dudaklardaki ölü deriden arınmak, oldukça önemli. Dudaklardaki ölü deriden arınmak için bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Diş fırçanız ile beraber dudaklarınızı nemlendirerek fırçalayın. İsterseniz diş macunu ile beraber dudaklarınızı hafifçe fırçalayabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızdaki ölü deriler, pul halinde dökülecek ve bu da sizin dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Aynı zamanda bu işlem kan akışını da hızlandıracağı için dudaklarınızın dolgunlaşması, bir süre sonra akalıcı olacaktır.

Dudakları ön plana çıkaran bir makyaj yapın

Dudaklarınızı ön plana çıkaracak olan makyajları yapmayı tercih edebilirsiniz. Dudak çevresine beyaz kalem ya da cilt tonunuzdan daha açık renkte bir kapatıcı sürmeniz, yeterli olacaktır. Bunlar ile beraber dudaklarınıza parlak renkte ruj sürmek, dudakları daha çekici ve gösterişli bir hale getirecektir.

Dudaklarınızı gölgelendirin

Makyaj yaparken dudaklara gölge eklemek, dudakların daha dolgun ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Kahverengi bir göz kalemi ile bu işlemi kolayca yapabilmektesiniz. Dudak altına bu kalemden bir sıra çekmeniz, dudakların gölgeli gözükmesini sağlayacaktır. Bu sayede e dudaklarınız daha dolgun ve gösterişli duracaktır.

Hafif tonlarda ruj seçimi

Dudakları dolgun göstermenin en temek yolu, doğru ve tonda ruj seçimi yapmaktan geçiyor. Eğer dudaklarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanı, koyu renkteki rujlardan uzak durun. Çünkü koyu renkteki rujlar, dudakları olduğundan daha küçük gösterecektir. Açık renkteki ruj ve parlatıcılar ise ışığı yansıtmaktadır. Bu özellikleri sayesinde de dudakları daha dolgun göstermektedir.

İLGİLİ MAKALE  Kalıcı makyaj yaptırmak için 5 neden (Kaynak: soru.com.tr)

Dudak dolgunlaştırıcı rujlar kullanın

Dudaklarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanız, dudak dolgunlaştırıcı rujları tercih edebilirsiniz. Ancak bu tür rujlar, belirli kimyasal maddeler içermektedir. Bu yüzden de hassas cilt ve dudağa sahip olan kişilerin bu tür kozmetik ürünlerini kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Bu uygulamayı yaparken ilk başta dudaklarınızda bir yanma hissedeceksiniz. Ancak kısa bir süre sonra dudaklarınızın daha dolgun gözüktüğünün farkına varacaksınız.

Vazelin kullanın

vazelin, nemlendirme konusunda en iyi kremlerden biridir. Bununla beraber dudaklara vazelin sürmek, dudakları nemlendirecektir. Ayrıca parıltı ekleyen vazelin dudakların daha dolgun gözükmesini sağlar. Ayrıca vazelin ile biraz tuz karıştırarak, dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Peeling işlemi sırasında yapılan hareketler, dudaklardaki kan akışını hızlandırmaktadır. Bu sayede dudaklarınızdaki dolgunluğun kalıcılığı artacaktır.

İzleyin: YETİŞTİM YETİŞTİM |MEZUNİYET VE ÖZEL GÜN MAKYAJI