Yüz temizleyici jeller ile cildi makyajdan, kirden, çevresel faktörlerden cildi arındırmak için kullanılan cilt bakım ürünlerindendir. Cildimizi temiz tutarak, kirden, makyajdan ve fazla yağdan arındırmak ile sağlıklı bir cilde sahip olunmaktadır. Yüz temizleyicileri de cilt bakım rutinin ilk adımı sayılmaktadır. Yüz tipine göre bir temizleyici seçmek çok önemli olmaktadır. Aşağıda her cilt tiplerine uygun en iyi yüz temizleme jellerinden kısaca bahsedilmiştir.

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Günlük nemlendirici jel olan ve içeriğindeki Aloe Vera içeren formülü ile cildi kurutmadan yoğun bir şekilde nemlendirmektedir. Aynı zamanda Hyalüronik asit ile nemi cilde hapsetmektedir. Dört haftalık kullanım sonrasında cilde parlaklık vermenin yanı sıra cildi dinlendirerek rahatlatmaktadır.

200 ml olanı yaklaşık 25 TL

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Yüz Temizleme Jeli

Yasemin, lotus ve gül gibi çiçeklerin özlerinden yararlanarak cildi arındıran, yumuşatan ve ferahlık hissi veren yüz temizleme jelidir. Kuru-hassas ile normal-karma cilt tipleri olmak üzere iki farklı seçenekleri ile satışı yapılmaktadır.

Yaklaşık fiyatı 50 TL

Pyunkang Yul Temizleme Jeli

Ledebouriella seseloides özünden yapılarak güçlü bir temizleme köpüğü oluşturarak derinlemesine ve etkili bir temizlik sağlamaktadır. Kore’deki bir şirket tarafından yapılan ve tüm cilt yapılarında kullanılan temizleme jeli, kıvamı ve gözeneklerde hapsolmuş olan kir, yağ ile cildi kurutmadan ferahlatarak temizlemektedir.

180 ml fiyatı ortalama 120 TL

İzleyin: En İyi Temizleyiciler | Her Cilt Tipine Göre Temizleyici

La Roche-Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli

La Roche-Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli

La Roche-Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ve sivilceye eğilimli ciltlerin temizleme jeli olan temizleme jeli cildi kurutmadan temizlemektedir. Aynı zamanda içeriğindeki yatıştırmaya yardımcı olan termal suyu içeren jel temizleyici siyah nokta görünümünü de azaltarak, parlamayı da kontrol altına alarak cilde temizlik ile tazelik hissi vermektedir.

200 ml fiyatı yaklaşık 100 TL

CeraVe Köpüren Yüz Temizleme Jeli

Köpüren jel kıvamı ile cilt için gerekli olan 3 temel seramid, vitamin B3 ve Hyalüronik asit içermektedir. Cildi fazla kirden ve yağdan arındırarak temizler ve bu sırada cildin koruyucu bariyerlerine zarar vermemektedir.

İLGİLİ MAKALE  Kuru ciltlere iyi gelebilecek doğal yöntemler. Muz, yulaf, bal mucizesi

236 ml fiyatı yaklaşık 100 TL

Kiehl’s Ultra Facial Yüz Temizleme Jeli

Kuru ve normal ciltlerin kullanımına uygun olan yüz temizleme jeli, günlük kullanım için uygundur. İçeriğindeki Skualan, avokado yağı, kayısı çekirdeği yağı ve E vitamini gibi doğal içeriklere sahip olmasıyla cildi kurutmadan kirden arındırarak derinlemesine temizlik sağlamaktadır.

75 ml fiyatı ortalama 125 TL

Seyredin: İzlemeden Temizleme Jeli Almayın | Her Bütçeye ve Her Cilt Tipine Göre Temizleme Jeli

Vichy Normaderm Phytosolution Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ve sivilceye eğilimli olan yüz temizleme jeli, cildi fazla yağdan arındırarak, gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki bakır, çinko ve Probiyotik ile zenginleştirilmiş içeriği ile cildi derinlemesine temizlemektedir.

50 ml fiyatı 170 TL

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Yüz Temizleme Jeli

İçeriğindeki kömür ile tıkanmış gözenekler açılarak cildi kirden ve yağdan arındırmaktadır. Ciltteki siyah noktaların giderilmesini sağlayarak cildin pürüzsüz bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Yaklaşık fiyatı 50 TL

L’Oréal Paris Hyalüron Uzmanı Yüz Yıkama Jeli

İçeriğindeki Hyalüronik asit ile cilde bakım yaparak daha dolgun bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. Yoğun olarak cildi temizleyerek, nemlendiren ve pürüzsüz bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Hassas olan ciltler hariç tüm cilt tipleri için uygun kullanıma sahiptir.

Yaklaşık fiyatı 70 TL

Glamglow THIRSTYCLEANSE Daily Hydrating Cleanser Yüz Temizleme Jeli

Kuru ciltlere özel yüz temizleme jeli, içeriğindeki kil ile cildinizi temizlerken ekstra nemlendirme sağlayarak cildin taze bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

150 gr fiyatı ortalama 150 TL

Video: 20 YÜZ YIKAMA JELİ YORUMU | Yargı dağıttık!

Dr. Jart Dermaclear Trans-Foam Clay in Refreshing Green Yüz Temizleme Jeli

Detox etkili yüz temizleme jeli içeriğindeki Yeşil Fransız kilinin arındırıcı etkisi sayesinde cildi derinlemesine temizleyerek, canlı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Uzak doğulu kadınların neden yaşlanmadığı belli oldu. İşte 'sır gibi saklanan' yöntemler

La Mer Yüz Temizleme Jeli

İçeriğinde deniz yosunlarından toplanarak fermantasyon süreçlerin geliştirilmiş olan besleyici, canlandırıcı ve nemlendirici etkisiyle cildi temizlemektedir. Günlük kullanıma uygun yapısı ile hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca kullanım sonrası cilt kuruluğuna neden olmayarak nem dengesini de başarılı bir şekilde korumaktadır.

200 ml fiyatı ortalama 820 TL

Mario Badescu Enzym Yüz Temizleme Jeli

İçeriğindeki papatya ve greyfurt özleriyle birlikte cilt soyucu özelliğinde olan AHA(meyve asidi) ile ciltteki ölü derilerin arındırarak, pürüzsüz bir cilt yapısı elde etmenizi sağlamaktadır.

236 ml fiyatı ortalama 320 TL

Tata Harper Clarifying Cleanser Yüz Temizleme Jeli

İçeriğindeki yüzde yüz doğal bileşenler ile ciltteki yağ üretimini dengelemektedir. Ayrıca ciltte oluşan kızarıklık ve tahrişi yatıştırmayı sağlayarak, ciltteki lekeli görünümü ortadan kaldırmaktadır. Kullanım sonrası ciltte ferahlık hissi vererek rahatlamanızı sağlamaktadır.

Ortalama fiyatı 850 TL

Bioderma Sensibio Foaming Yüz Temizleme Jeli

Hassas olan ve nem kaybı yaşayan ciltler için özel olarak üretilmiş yüz temizleme jeli, cildi nazikçe temizleyerek makyajdan ve kirden arındırmaktadır. Sabun ve parfüm içermemektedir. Ayrıca cildi yatıştırarak cildin derinlemesine nemlendirmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki D.A.F.™ kompleksi (Dermatological Advanced Formulation) doğal kompleks ile cildin tolerans eşiğini arttırmaktadır. Gözenekleri açmaya yardımcı olmaktadır.

500 ml fiyatı yaklaşık 120 TL

Procsin Gözenek Sıkılaştırıcı Kolajen Yüz Temizleme Jeli

Her cilt tipi için kullanılan yüz temizleme jeli, gözenek problemlerine verdiği destek ile cilde hem bakım hem de temizliği bir arada sunmaktadır.

150 ml fiyatı kampanyalar ile ortalama 30 TL