Her kadın yaşlanmanın vermiş olduğu etkileri kısa ve kolay yollar ile yok etmek ister. Yaşlanmak birçok kadının en büyük kabuslarından biriyken, daha genç görünmek bazı tekniklerle çok kolay. Genç ve daha güzel görünmenin en büyük destekçilerinden bir tanesi de makyajdır. Makyaj, genç birini oldukça yaşlı gösterebileceği gibi, yaşlı birini de çok daha genç gösterebilir. Siz de pek çok farklı makyaj tekniğiyle olduğunuzdan çok daha genç görünebilirsiniz. İşte, dakikalar içinde daha genç görünmenizi sağlayacak makyaj hileleri.

Genç görünmeyi sağlayan makyaj hileleri

 • Cildinizi iyice nemlendirin

Kuru bir cilt her zaman daha yaşlı bir görünüme neden olur. Yağlı cilde sahip insanlar daha canlı ve genç bir görünüme sahiptirler. Nemli bir cilt, makyajınızdaki pütür pütür görüntüyü önler ve hem daha doğru bir makyaj görünümü hem de daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü kazandırır.

 • Kemiklerinizi ortaya çıkarın

Kemikli bir yüz hattı sizi çok daha genç gösterir. Son zamanlarda kullanılan ve çokça tercih edilen gölgelendirmek teknikleri bu yüzden çok moda. Koyu renkli bronz görünüme sahip bir pudra ile kemikleri belirginleştirmek ve yanakları çukur bir görünüme kazandırmak için kemik üstlerinden geçebilirsiniz. Elmacık kemikler, yanaklar, burun üstü ve şakaklara yani yüzde belirgin olan kemiklere aydınlatıcı kullanırsanız bu bölgeler öne çıkar ve çok daha aydınlık ve genç bir görünüme neden olur.

Genç gösteren makyaj hileleri

 1. Cilt bakımı: Cildinizi temiz, nemli ve sağlıklı tutmak, düzenli olarak nemlendirme yapmak ve güneşten koruyucu kullanmak, genç görünümünüzü korumanıza yardımcı olacaktır.
 2. Doğal görünümlü bir allık kullanın: Allık, yüzünüzü canlandırır ve genç görünümünüzü artırır. Ancak, çok koyu renkler ve aşırı miktarlar kullanmak, süslü görünmenize neden olabilir. Doğal görünümlü, hafif renkler kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
 3. Kaşlarınızı tarayın: Düzenli olmayan ve ince kaşlar, yaşlı görünmenize neden olabilir. Kaşlarınızı tarayarak daha düzenli ve sağlıklı görünüm elde edebilirsiniz.
 4. Göz kapatıcı kullanın: Göz altı torbaları ve koyu gölgeler, yaşlı görünmenize neden olabilir. Göz kapatıcı kullanarak bu alanlardaki koyu gölgeleri azaltabilir ve daha canlı görünüm elde edebilirsiniz.
 5. Güzel bir dudak parlatıcısı kullanın: Dudak parlatıcısı, dudaklarınızın canlı görünmesine yardımcı olur ve genç görünümünüzü artırır.
 6. Güzel bir tüy bıçağı kullanın: Tüy bıçağı, tüylerinizi tarayarak daha düzenli ve sağlıklı görünüm elde etmenize yardımcı olur.
 7. Yüz şeklinize uygun bir makyaj stili seçin: Makyaj stiliniz, yüz şeklinize uygun olmalıdır. Örneğin, kare yüz şekline sahip biriyseniz, yüz hatlarınızı yumuşatacak ve daha genç görünmenizi sağlayacak bir makyaj stili seçebilirsiniz.
 • Allık tercihiniz daha parlak, nemli ve açık renk olsun
İLGİLİ MAKALE  Rüyada makyaj yapmak ne anlama gelir? Rüyada makyaj yapmak iyi midir?

Toprak veya koyu şeftali rengi allıklar uygulamak yanaklara ve dolayısıyla yüze daha olgun ve sert bir ifade katar. Eğer daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek isterseniz, açık pembe veya herhangi bir açık tondaki krem ya da likit allığı yanaklarınıza yukarı yönlü hareketler ile uygulayabilirsiniz. Ayrıca allıkta hafif sedefli ışıltılar olması da genç bir görünüme ulaşmak için püf nokta.

 • Kahverengi maskara tercih etmenizin vakti geldi 

Bakışları sertleştiren ve keskinleştiren siyah maskaralar, oldukça popüler. Son yıllarda herkes yoğun siyah ve hacimli maskaralara yönelmiş vaziyette. Ancak kahverengi maskara bakışları yumuşatan bir etkiye sahiptir ve o sert bakışlı görünümü ortadan kaldırarak gözleri çok daha genç bir forma kazandırır.

 • Göz kalemi ya da eyeliner da kahverengi olmalı

Göz kalemi ya da eyeliner kullanımında da yoğun siyah seçenekler kişiyi olduğundan yaşlı ve sert gösterir. Eğer genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kahverengi göz kalemleri ya da eyelinerlar tercih ederek daha yumuşak bakışlara sahip olabilirsiniz.

 • Botoks etkisi için kaş altlarını aydınlatın

Henüz iğne ile barışamadıysanız yahut sadece botoks yaptırmak istemiyorsanız, bu hile tam da size göre. Kaş bitiminin altına parlak formlu ve krem yapıda bej ya da krem tonlarında far veya aydınlatıcı sürmek sizi çok daha canlı ve genç gösterir.

 • Açık renk ve parlak ruj

Bir ara çok popüler olan mat rujlar artık çok demode. Mat rujlar daha olgun bir hava katıp dudakları inceltir. Dudakları daha kalın göstermek için mutlaka parlak veya krem formlardaki pembe görünümlü rujlar tercih etmelisiniz. Likit rujlarınızı çöpe atmanın tam da zamanı. Onlar yerine çok taze bir görüntü sağlayan krem formlu rujları makyaj çantanıza eklemeye ne dersiniz?

 • Su bazlı ürünler tercih edin

Su bazlı ürünler ve özellikle su bazlı fondötenler cilde çok daha aydınlık ve genç bir izlenim katar. Eğer yüz makyajında da genç bir görüntü hilesi isterseniz, su bazlı ürünleri tercih edin.