Ruj rengine göre makyaj yapılmak istendiği zamanlarda, fuşya ruj ile doğru makyaj nasıl yapılır konusunun da bilinmesi gerekir. Fuşya tonu, pembe ve mor aralıklarında olan bir renktir ve yapılacak olan makyajın da bu ton ile uyumlu olması gerekir. Bu şekilde daha güzel ve estetik bir duruş elde edilebilir. İlk olarak, gereken makyaj ürünlerinin neler olduğunu bilmek, daha sonrada bu ürünlerin kullanımına göre makyajı tamamlamak gerekir.

Fuşya Ruj İle Doğru Makyaj Yapmak İçin Neler Gerekir?

Fuşya ruj kullanarak doğru makyajı yapmak için gereken farklı makyaj ürünleri söz konusudur. Bu malzemelerin, kişinin cilt yapısına uygun olacak şekilde temin edilmesi gerekir.

Gereken makyaj ürünleri şu şekildedir:

  • Fuşya ruj
  • Açık ton siyah göz kalemi
  • Çeşitli renk tonlarına sahip olan far paleti
  • Fondöten
  • Karıştırma ve dağıtma için kullanılacak olan fırçalar
  • Makyaj sabitleme spreyi
  • Allık

Bu malzemeler, fuşya ruj kullanılırken tamamlayıcı olarak tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Fuşya Ruj İle Doğru Makyaj Yapım Aşamaları Nelerdir?

Fuşya ruj kullanarak doğru bir şekilde makyaj yapmak için, ilk olarak fondöten uygulaması yapılır. Göz üzerinde dahil olacak şekilde, yalnızca dudak kısmı hariç olan alana fondöten uygulanır. Daha sonra, göz üzerine far rengi seçimi sağlanmalıdır. Fuşya ile uygun olacak şekilde, gerekiyorsa farklı renk tonları karıştırılarak pembe tonlarında, fuşya rengine yakın bir far rengi elde edilir.

İzleyin: MAT FUŞYA RUJ MAKYAJI

Daha sonra göz kapaklarının üst kısmına ince bir şekilde eyeliner uygulaması yapılır. Maskara da kullanılarak göz makyajı tamamlanır. Fuşya ruj, dudak kenarı çizgilerinden taşmayacak şekilde; kişinin istediği renk tonu elde edilene kadar uygulanır ve allık kullanımı sağlanır. Bu şekilde, en uyumlu makyaj tamamlanır.