Türkiye’nin en büyük medya şirketlerinden biri olan Acun medya, medya sektöründe çalışmak isteyenlerin ilk olarak girmeyi düşündüğü bir oluşumdur. bu oluşum içerisinde yükselmek, medya sektöründe direkt olarak tanınır bir hale gelmenizi sağlıyor ve size global işlerin bile gelmesinde etkili oluyor. Keza Acun Medya tarafından yurt dışı işleri de düzenleniyor ve birçok insanın hayali de bu tür işlerde görev alabilmek. Acun Medya Akademi de insanlara eğitim sağlanılan ve oldukça geniş bir akademik kadrosu olan eğitim programıdır. Acun Medya akademiye girebilmek için ise başvuru yapmalı ve belirli bir ücret ödemelisiniz. Bu yazımızda sizlere, Acun medya akademiye nasıl başvurabileceğinizi ve Acun Medya Akademi’de hangi bölümlerin eğitimin verildiğini anlattık.

Acun Medya Akademi’ye nasıl başvuru yapılır?

Acun Ilıcalı'nın serveti ne kadar?

Televizyon yapımları ile ünlenen Acun Ilıcalı, daha sonra kendine kanal satın alması ile büyük yatırımlar yapmaya başladı. Şimde de Acun Medya Akademi’nin kurulması, birçok insanın medya sektörüne dahil harika bir eğitim alması ve iş bulurken zorlanmamasını sağlıyor. Acun medya Akademi, Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde kuruldu ve kayıt dönemi de başladı. Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimler ile medya sektöründe yer almak isteyen kişiler, Acun Medya Akademi’de harika bir eğitim sürecinden geçiyor. Hatta öğrenimlerinin ilk ayını tamamlayabilen kişiler, Maaşlı Eğitim Programı’na katılmak için hak kazanıyor. Bu eğitim programında öğreniler, hem eğitim görürken hem de mevcut asgari ücretin yarısı kadar da aylık maaş almaktalar. Bu sayede eğitim döneminde burs alıyormuş gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Acun Medya Akademi’ye başvuru yapabilmek için öncelikle Acun Medya Akademi’nin internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Acun medya Akademi’nin internet sayfasına giriş yapabilmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “HEMEN BAŞVUR” seçeneğine tıklayarak, Acun Medya Akademi’de eğitim görmek için başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru kısmına giriş yaptıktan sonra ise size başvuru adımları açıkça belirtilecek. Başvuru sırasında ise sizden kişisel ve bazı gerekli bilgiler istenilecek. Bu bilgileri doğru bir şekilde vermeniz, başvuru sürecinizi daha kolay hale getirecektir. Ayrıca önlisans ve lisans eğitimleri devam eden kişiler de istedikleri şekilde Acun Medya Akademi’ye başvuru yapabilmekteler.

İLGİLİ MAKALE  Acun Ilıcalı'nın acı ve başarı dolu hayat hikayesi şaşırttı. Sıfırdan başlayıp milyoner olan Ilıcalı, gençleri uyardı: "Kendinize hedef koymayın"

Acun Medya Akademi ücretleri ne kadar?

Acun Medya Akademi, alanında uzman kişilerin olduğu güçlü bir akademik kadroya sahip. Bu şekide de harika bir eğitim alan bu akademideki öğrenciler, kaliteli firmalarda ya da direkt olarak Acun Medya bünyesinde staj yapabilmekteler. Ancak Acun Medya Akademi’de bulunan eğitimler ücretlidir. Ancak standart bir ücret bulunmamakla birlikte, her bölüm için farklı bir ücretlendirme söz konusudur. Bu ücretler ise 3 bin 800 TL ile 34 bin 800 TL arasında değişkenlik göstermektedir. verilen eğitimdeki masraflar ve akademik kadroya göre, eğitimi alınacak bölüm ücretlerinde değişiklik görülebilmektedir.

Acun Medya Akademi’de hangi bölümler var?

Acun Medya Akademi bünyesinde 3 ana dal bulunmaktadır. Bu ana dalların altında ise farklı alt dallarda eğitimler verilmektedir. Acun Medya Akademi’de yer alan ana dallar şu şekildedir:

 • Televizyon
 • Gastronomi
 • Dijital

Bu 3 ana dalın altında ise farklı alanlara yönelmek isteyen kişiler için farklı farklı alt dallar yer almaktadır. Bu sayede istediğiniz ana dalın belli bir bölümünde uzmanlaşabilir ve kariyer basamaklarını, bu uzmanlık ile beraber çıkabilirsiniz. Acun Medya Akademi’de yer alan dijital eğitimlere ise bu sene yeni bölümler eklendi. Bu bölümlerin ise gelecek yıllarda birçok aranan mesleklerden oluşması ise dikkatlerden kaçmış değil. Eğer gelecek yıllarda kariyerinizin iyi bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız, kesinlikle bu bölümleri araştırmalısınız. Acun Medya Akademi’de yer alan bölümler şu şekildedir:

Televizyon bölümleri

 • İleri Televizyonculuk Eğitimi

Gastronomi bölümleri

 • Chef Eğitimi
 • ProChef Eğitimi
 • Pastry Chef Eğitimi
 • ProPastry Chef Eğitimi

Dijital eğitim bölümleri

 • Dijital İçerik ve Yayıncılık Eğitimi
 • E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi / YENİ
 • Genişletilmiş Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi / YENİ
 • Genişletilmiş Yazılım Uzmanlığı Eğitimi / YENİ
 • Müzik Prodüksiyonu ve Ses Tasarımı Eğitimi / YENİ
 • Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı Eğitimi