Televizyon dizileri kendi starlarını yaratmaya devam ederken onlardan biri de Kefaret dizisiyle tanınan Senay Dede oldu. On altı yaşındaki oyuncu sosyal medya paylaşımları ve hayat verdiği karakterle adından sıkça söz ettiriyor. Takipçilerinin hayranlıkla izlediği ve her paylaşımı çok fazla ilgi gören Senay Dede aslında kimdir?

Kefaret dizisinin başarılı oyuncusu Senay Dede hayat verdiği Melis karakteri ile merak konusu haline geldi. Güzel oyuncunun takipçileri ise merakta. Arama motorlarında sık sık adını görmeye başladığımız Dede, Kefaret dizisinde hayat verdiği Melis karakteri ile geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Kısa zamanda geniş kitlelere hitap etmeye başlayan Erişkin sosyal medyanın da ilgisini çekti.

Senay Dede 20 Ağustos 2005 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Başarıları ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Dede, Yusuf Güney Gün Menajerliğe bağlı olarak çalışmalarına devam ediyor. Spora olan ilgisi ile de tanınan Senay, yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Ekranlara ilk defa 2017 yılında Ölene Kadar dizisi ile merhaba diyen Senay daha sonrasında burada göstermiş olduğu başarısı ve güzelliği ile birçok yapımda rol aldı.

Senay Dede

Senay Dede

Aslan burcu olan oyuncu şimdiye dek üç televizyon dizisinde rol aldı ve başarılarını deva ettirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ekranlara ilk defa 2017 yılında Ölene Kadar dizisi ile merhaba diyen Senay daha sonrasında burada göstermiş olduğu başarısı ve güzelliği ile bir çok yapımda rol aldı. İlk sinema oyunculuk deneyimini ise başrollerini Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın üstlendiği Bizim İçin Şampiyon adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. Son zamanlarda ise Kefaret isimli dizide rol almaya başladı. Ölene Kadar TV Dizisi, Bizim İçin Şampiyon Sinema Filmi ve Kefaret TV Dizisi gibi projelerde yer aldı.

Takipçilerinin merakla izlediği oyuncu genç enerjisi ve yeteneği ile yıldızı parlayanlar arasında.