ATV’nin uzun soluklu yapımlarından biri olan Kardeşlerim dizisinde Melisa karakterine hayat veren Damlasu İkizoğlu, sosyal medyadaki birbirinden ilginç pozlarıyla takipçilerinin gündeminde kalmaya devam ediyor.

Diziden geçtiğimiz bölümlerde ayrılıp yapıma veda eden Damlasu İkizioğlu, dizide yirmi dokuz bölüm boyunca Melisa karakterine hayat verdi. Genç oyuncunun şimdilerde başrollerinde Tolga Sarıtaş ve Hlauk Bilginer’in oynayacağı Babam ve Oğlum dizisine transfer olduğu konuşuluyor.

Peki Damla İkizoğlu kim?

Gelin yakından tanıyalım: 1998 Antalya doğumlu Damla İkizoğlu, ilk oyunculuk deneyimini 2015 yılında bir tiyatro gösterisinde gerçekleştirdi. Oyunculukla ilgili birçok eğitim aldı. Genç oyuncu adayları arasında işlerini başarıyla sürdürüyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olan İkizoğlu, bu eğitimin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Kamera Önü Oyunculuk ve Temel Oyunculuk dersleri aldı.

Son olarak BiTiyatro Atölyesi ve Cihangir Atölye Sahnesi’nde oyunculuk eğitimlerini tamamladı. Eğitim aldığı sırada 2015 – 2019 yıllarında birçok tiyatro oyunu ve reklam filmlerinde oynadı. İlk tanındığı iş ise Show Tv’de yayınlanan Babil dizisinde oynadığı Buse karakteri oldu.

Babil’den sonra ATV’nin Kardeşlerim dizisinde Melisa karakterini canlandırdı. Dizide sevgilisi Kadir’in ölümüne sebep olduğu için yurt dışına kaçan Melisa karakteri, hikayesi bittiği için diziden ayrıldı.

Kariyeri dışında özel hayatıyla da merak konusu olan İkizoğlu, kendisi gibi oyuncu olan Oral Özer ile devam eden ilişkilerini evlilik ile taçlandırmak için gün sayıyor!

Şimdi ise usta oyuncuların yer aldığı Baba dizisinin kadrosuna dahil olan genç oyuncu Kübra Saruhanlı karakterini canlandıracak.

Genç oyuncunun sosyal medyaya çok etkin bir şekilde kullandığını ve Instagram’da bir milyon üç yüz bin takipçisi olduğunu biliyoruz. Yeni oyuncular arasında bir hayli önemli olan sosyal medya Paylaşımlarında hayranlarıyla etkileşimi ve iddialı pozlarıyla dikkat çekiyor.

Genç oyuncunun bundan sonraki işlerinde de aynı şekilde dikkatleri üzerine çekmesi bekleniyor.