Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 1985’te Portekiz’de dünyaya gelmiştir. Aktif olarak futbol hayatına devam eden Ronaldo, 36 yaşında ve hala futbolun zirve noktasındadır. Premier League ekiplerinden Manchester United’da forma giyen Ronaldo, kariyeri boyunca 800 golden fazlasını atmıştır. Kariyeri boyunca 5 kez Ballon D’or kazanan Cristiano Ronaldo, katıldığı lig ve turnuvalarda tam 19 kez gol kralı olmuştur.

Cristiano Ronaldo, kariyerinde 5 kez Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmıştır. 1 kere de Avrupa Kupasını kaldıran Cristiano Ronaldo, 2 kez dünyada yılın futbolcusu ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca Cristiano Ronaldo Manchester United’daki ilk portekizli futbolcu olma ünvanını da elinde bulundurmaktadır. Golün her türlüsünü atabilen “Terminatör” lakaplı Cristiano Ronaldo, aktif futbolcular içerisindeki en çok gol atan futbolcu konumundadır.

Cristiano Ronaldo Fuji Xerox, Extra Joss, Coca Cola, Suzuki, Castrol, Türk Telekom gibi firmaların reklamlarında oynamıştır. Ayrıca 2010 ilkbaharından beri de Armani’nin iç çamaşırı mankeni olan Cristiano Ronaldo, Nike ile ömür boyu sponsorluk anlaşması imzalamıştır. Nike firmasının kurduğu “Joga Bonito” takımında da yer alan Cristiano Ronaldo, CR7 adında bir butik mağazası açmıştır. Kız kardeşiyle beraber açtığı CR7 butik, şu anda 2 şubeye sahiptir.

Cristiano Ronaldo’nun kaç çocuğu var?

Cristiano Ronaldo şu an Georgina Rodriguez ile birlikte ve bu birliktelikten Alana Martina adını koyduğu bir kız çocuğu bulunmakta. Cristiano Ronaldo, 4 çocuğun babasıdır. Alana Martinez dışındaki bütün çocukları taşıyıcı annelerden meydana gelmiştir.

Cristiano Ronaldo’nun ilk çocuğu olan Cristiano Ronaldo Jr. 2010 yılında dünyaya geldi. Annesi hakkında “Bir Amerikalı” diye bahseden Ronaldo, Cristiano Jr’nin annesinin kimliğini gizlemektedir. Alana Martina’nın doğduğu yıl, başka bir taşıyıcı anne vasıtasıyla ikiz çocukları olan Ronaldo, bu ikizlerin adını Eva ve Mateo olarak belirledi.

Geçtiğimiz ekim ayında paylaşım yapan Cristiano Ronaldo, şu anki sevgilisi Georgina Rodrigez ile ikiz bebek beklediklerini belirtti. Cristiano Ronaldo’nun an itibari ile 4 çocuğu bulunmaktadır. Bu 4 çocuktan 2 tanesi kız, 2 tanesi erkektir. Bu çocukların ismi şöyledir:

  • Cristiano Ronaldo Jr. (Taşıyıcı anne)
  • Eva (Taşıyıcı anne)
  • Mateo (Taşıyıcı anne)
  • Alana Martina (Georgina Rodrigez)