Kahvaltılarını monoton bir şekilde yapanların dikkatini çeken Fransız tostu, normal tostlardan çok daha farklı bir şekilde yapılıyor. Tavada yapabileceğiniz yumurtalı Fransız tostu, kahvaltınıza farklılık katabileceğiniz lezzetli ürünlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fransız tostu için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 2 dilim jumbo tost ekmeği
  • Kaşar peyniri
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Tuz

Tavada yumurtalı Fransız tostu nasıl yapılır?

Fransız tostu yapabilmek için ekstradan spesifik bir malzemeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Bütün malzemelerinizi evinizden kolay bir şekilde temin edebildiğiniz Fransız tostunu yapabilmek için ilk önce, bir karıştırma kabı içerisine 1 adet yumurta kıralım. Daha sonra kırdığımız yumurtanın içerisine tuz ekleyip güzel bir şekilde çırpmaya başlayalım. Ardından da 2 dilim jumbo tost ekmeğinin kenarlarını ince bir şekilde keselim.

Jumbo tost ekmeğimizin kenarlarını ince bir şekilde kestikten sonra ise üzerine bir dilim kaşar peyniri yerleştirelim ve üzerini diğer tost ekmeğimiz ile kapatalım. Ardından da tost ekmeğimizi üçgen bir biçimde kesmemiz gerekiyor. Tostumuzu üçgen bir biçimde kestikten sonra, elimizdeki 2 adet üçgen tostumuzu güzel bir şekilde yumurtaya bulayalım.

Tost ekmeklerimizi dikkatli bir şekilde yumurtaya buladıktan sonra ise tavamızı en küçük ocağa alalım ve altını da en kısık ateşte açalım. Tavamıza 1 yemek kaşığı tereyağını alalım ve eritelim. Tereyağımız eridikten sonra ise 3 yemek kaşığı sıvı yağını da tavaya dökelim ve tavadaki yağların güzel bir şekilde kızmasını bekleyelim. Tavada bulunan yağ güzel bir şekilde kızdıktan sonra ise hazırlamış olduğumuz tostları tavaya alalım. Her iki tarafını da eşit ve güzel bir şekilde kızartacağımız tostlarımızı, domates ve salatalık dilimleri eşliğinde servis tabağında servis edebilirsiniz.

İzleyin: Tavada Yumurtalı Tost | Fransız Tostu Tarifi