Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yazlık meyvelerde reyonlardaki yerini almaya başladı. Bu meyvelerle lezzetli tatlılar yapmaya da haliyle başlanıldı. Meyvelerin şüphesiz en yakıştığı tatlılar arasında yer alan magnoliayı bir de bu tarif ile deneyin. Her yaptığınızda aynı lezzeti ve kıvamı tutturacağınız çilekli magnolia için hazırlıklara başlayabilirsiniz…

Malzemeler;

  • 5 su bardağı süt (1 litre)
  • 4 yemek kaşığı un
  • 100 ml krema (yarım kutu)
  • 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı şeker
  • 1 paket vanilya
  • 1 adet yumurta
  • 1 paket bebe bisküvisi (yulaflı diğer bisküviler de tercih edilebilir)
  • 1 su bardağı fındık
  • Çilek

Yapılışı;

İlk olarak tatlının muhallebisini hazırlayarak başlayabiliriz. Muhallebi için uygun bir tencerenin içerisine 1 litre sütü, 1 su bardağından 2 parmak kadar eksik toz şekeri, 4 yemek kaşığı unu, 1 adet yumurtayı ve 100 mililitre sıvı kremayı alalım. Tüm malzemeleri tencerenin içerisine aldıktan sonra bir tel çırpıcı kullanarak malzemeleri iyice karıştırın. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra, ocağa alalım ve sürekli karıştırarak pişirmeye başlayalım. Muhallebi koyulaşana ve göz göz olana dek sürekli karıştırmaya özen gösterelim.

Koyulaşan muhallebiyi ocaktan alalım ve içerisine 1 paket vanilyayı ekleyelim. Vanilya ilavesinden sonra şöyle bir karıştıralım ve uygun bir kasenin içerisine muhallebimizi dökelim. Muhallebinin üzeri kabuklanmaması için üzerin bir streç film yardımıyla kapatalım ve dinlenmeye alalım. Akabinde bizde tatlının bisküvi kısmını hazırlamaya koyulabiliriz. Rondonun içerisine 1 paket bebe bisküvisi ve 1 su bardağı kavrulmuş fındığı alalım ve güzelce çekelim. Bisküvili kısmı hazırladıktan sonra dinlenen muhallebimizi 2 dakika kadar çırpalım. Tatlının tüm malzemelerini hazırladıktan sonra sunum yapacağımız kaselere bölme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Sunumu yapacağınız kupların ilk katına bisküviden alalım akabinde kupların kenarlarına dilimlemiş olduğumuz çilekleri dilediğimiz şekilde dizelim. Çilekleri dizdikten sonra muhallebiyi kupların içerisine bölüştürelim. Muhallebilerin üzerini düzelttikten sonra hazırladığımız bisküvili karışımdan tekrar dökelim ve dilimlemiş olduğumuz çileklerle magnoliamızı süsleyelim. Tüm işlemleri hallettikten sonra tatlımızı yaklaşık olarak 2 – 3 saat kadar buzdolabında dinlendirelim. Ardından dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Video: HİÇ DÜŞÜNMEDEN DENEYİN 😍 Çilekli Magnolia 🍓 Her Seferinde Aynı Muhteşem Kıvam 👌🏻