Can sıkıntısına birebir olan aktivitelerin ilk sırasında film izlemek yer alır. Arkadaşlarınızla, aileniz ve sevgiliniz ile bir film izlemek oldukça kaliteli bir aktivite olabilir. Film izlemek güzel olsa bile izlenilecek filme karar vermek oldukça güçtür. Bu noktadan dizi film izleme uygulamaları devreye girer bunların en popüler olanlarından biri Netflix. Netflix de izleyebileceğiniz kaliteli filmlere şöyle bir göz atabilirsiniz.

Don’t Look Up

Son zamanlarda en çok konuşulan filmlerin başında yer alan don’t look up seçkin oyuncu kadrosu ile ön planda olan bir filmdir. Dünyaya yaklaşmakta olan kuyruklu yıldızın oluşturacağı olaylar için insanları uyarmak için çaba gösteren bir gökbilimciyi anlatmaktadır.

The Platform

Sosyal deney olarak ele alınabilecek bu filmde her platformda bulunan iki kişi ve bu 1.kattan başlayan yemek verme başlanıyor. Bir mekanizmada verilen yemek herkese yetecek olsa da üst katlarda kalanların sadece kendilerini düşünmesi ile kaos ortaya çıkıyor. Film bulundurduğu sahneler ile çarpıcı ve belirli bir yaş kitlesi için uygun değil.

Annabelle

Korku filmi sevenlerin izlememiş olsa bile adını duyduğu oldukça popüler olan bu film 2014 yapımıdır. Filmde anlatılan hikaye de hamile olan ve oyuncak koleksiyonuna sahip olan Mia’ya eşi tarafından eşine az rastlanır bir bebek alınır. Bebeğin eve gelmesi ile beraber kötülük de evlerinin içine girer. Film oldukça etkileyici ve akılda kalıcı sahneler ile doludur.

Lucy

Suç dünyasının içine bir gece takıldığı bir insan yüzünden giren Lucy vücudunda koyulan uyuşturucu ile kuryelik yapmak zorunda kalır. Beklenmedik şeklinde bu madde vücuduna girer ve Lucy için inanılmaz şeyler olmaya başlar. Eğer beynimizin %100’ünü kullanacak olsaydık neler olurdu? Lucy tam olarak beyinin kapılarını sonuna kadar açmakta. Her anı heyecan dolu bir film olan Lucy aile film geceleri için ideal bir tercih olacaktır.

Uzay Yolcuları – Passengers

Dünyadan ayrılıp başka bir gezene koloni kurmak adına yola çıkan Avalon gemisi ve 5000 yolcusu 120 yıl sürecek bir yolculuğun yapıldığı esnada iki yolcunun uyku kapsülleri erkenden açılır. Önlerinde çok uzun yıllar olan bu iki kişiyi bekleyen olaylar bu filmde anlatılmıştır. Etkileyici ve son zamanların en güzel filmleri listesinde bulunmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Pazar günlerini boş boş evde geçirmek istemeyenler için Hikmet Anıl Öztekin'in film önerileri

Başlangıç – Inception

Leonardo Dicaprio’nun başrolünde bulunduğu başlangıç filmi usta bir rüya hırsızının hikâyesini anlatmaktadır. Bu eşsiz özelliği onu hem aranan bir insan haline hem de uluslararası bir kaçak konumuna getirmiştir. Dicaprio filmdeki ismi olan Cobb‘ a sunulan teklif ile olaylar başlar. İzleyiciler tarafından her sene ‘en iyi filmler’ listesinde bulunan başlangıç defalarca izlemek isteyeceğiniz türden bir film olarak karşımıza çıkıyor.

Yeşil Yol – The Green Mile

1999 yapımı film herkese adını duyurmuş bir yapıttır. Dram dolu olan sahneler ile etkisinden kolayca çıkabileceğinizi söylemek mümkün değildir. Doğaüstü güçleri bulunan Coffy ile infaz odası memuru olan Paul’un arasında geçen ve Coffy’nin Paul’un hastalığını iyileştirmesini konu alır. İyileştirmenin ardından olaylar değişiklik gösterse de işler daha dramatik olarak devam eder.

Ayla

Gerçek hikayeden uyarlanan ve Türk yapımı olan Ayla Kore savaşına giden Süleyman Astsubay’ın savaş alanında ailesi ölmüş olan bir çocuğu bulması ile başlar. 15 ay Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay Türkiye’ye dönmek zorunda kalır. Her ne kadar Ayla’yıda yanına almak istese de koşullar el vermez. Film sizleri hem mutlu edecek, hem duygulandıracak sahneleri ile bir başyapıt niteliğindedir. Özellikle gerçek bir olay olması insanların üzerinde bıraktığı etkiyi güçlendirmektedir.