Günümüz dünyasında televizyonların artık akıllı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Yani tümünün kendisine ilişkin bir işletim sistemleri ve bu işletim sistemleri üstünden kullanabileceğiniz TV uygulamaları vardır. Akıllı olamayan bir televizyona sahip iseniz derhal yeni bir akıllı televizyon almayı planlamasını yapmayın. Bu durumun yapılmaması HDMI kablo karmaşasına son veren google chromecast nasıl kullanılır? Akıllara getirmektedir. Mobil telefonlar ve bilgisayarınızdaki medyaların bir Google Chromecast kullanımını yapması suretiyle bir televizyona yahut sorunsuz bir monitöre yansıtımı yapılabilir.

Google Chromecast Nedir?

Google tarafınca geliştirimi yapılmış olan Chromecast bir akım aleti olmakla birlikte dijital medyanın bir oynatıcısıdır. Televizyon veya monitörlere tam olarak bir akıllı televizyon haline getiremiyor. Yalnızca mevcut olan televizyon ve monitörlerde akıllı cihazlardaki veyahut tabletlerdeki veya bilgisayardaki görüntünün yansıtılmasını sağlamaktadır.

Kullanıcıya parasız abonelikler veya uygulamalar sunmamaktadır. Abone olduğunuz Netflix benzer biçimde platformlardaki veya YouTube benzer biçimde kullanımını yaptığınız platformların akışı televizyonlara yansıtılmasını sağlar. Uygulamasını indirdiğiniz bütün işletim sistemleri ve cihazlar üstünden yansıtımını sağlanabilir.

Google Chromecast Nasıl Kullanılır?

Google Chromecast küçük bir cihaz olmasının getirdiği özellikler ile birlikte bir tarafının güç girişine bir diğer ucunu ise yansıtılmasını yapmak üzere dilediğiniz tv yahut monitörün HDMI girişine bağlayablirisniz. Cep telefonlarınız ile senkronize ettikten sonrasında derhal kullanmaya başlama olanağına sahipsiniz. Herhangi bir kurulum gerektirmemektedir. Yalnızca bağlanmasıyla dilediğiniz tv yahut monitörün HDMI girişi olduğu için emin olun.

Google Chromecast cihazınızın bir televizyon veyahut monitörlerin kendisine bağlantısı kurulduktan sonra mobil cihazınızın Netflix ya da YouTube şeklinde bir mobil uygulamasını açılımını yapın. Yansıtma seçenekleri bölümü arasından Google Chromecast cihazınızın seçimini yapın. Saniyeler içinde yansıtma özelliği başlayacaktır. Aynı işlemin cihazınızda yüklü şekilde olan medyaya ait dosyalar için de gerçekleştirilir. Google Chrome web tarayıcısındaki sayfaları da benzer adımların uygulanması yapılarak Google Chromecast aleti üstünden bağlı oldunan ekrana yansıtmanız mümkün olacaktır.

Google Chromecast Nasıl Çalışır?

Google Chromecast, akıllılık özelliği olan televizyonlarda dahili şekilde gelen yansıtma hususi durumunu sunan bir cihaz niteliği taşımaktadır. Yani televizyonunuzu veya monitörünüzü parlak zeka TV haline getirmez. Yalnızca parlak zeka telefonunuzda veyahut tabletinizdeki yahut bilgisayarınızdaki görüntülerin kablosuz bir şekilde bağlı olduğu ekranlara yansıtılmasını sağlamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Chrome şifreleri yedekleme nasıl yapılır?

Google Chromecast Ve Cihazlar Arasındaki Bağlantısı

Google Chromecast üstünden akışların tam olarak sağlanılması için Google Chromecast ile mobil cihazların veya bilgisayarınızın aynı wifi ağına bağlı olduğuna dair kesinlik kazandırın. Çünkü laf mevzusu kablosuz yansıtmaya ait ise bu ağ üstünden sağlanacaktır. Farklı ağların veyahut mobil ağlarına bağlı olan bir aygıtla Google Chromecast üstünden yansıtma yapmanız mümkün değildir.

İNCELEME: Apple Tv’den Daha Mı İyi? (Google TV 4K Chromecast inceleme)

Google Chromecast Özellikleri

Bir Google Chromecast cihazınızı televizyona yahut monitörüne bağladıktan sonrasında akıllı olan bir telefonu ya da tabletinizi yahut bilgisayarınız üstünden test edebilirsiniz. Bunun yanında modeline nazaran değişse de kendine ilişkin kumandası ile yahut sesli test özelliği ile bu cihazları test etmeniz de mümkün.

Özelliklerini sıralamak istersek şöyle sıralayabiliriz:

  • Google tarafınca geliştirimi yapıldığı için Android işletim sistemiyle başta olmak suretiyle bütün Google hizmetlerini başarı göstermiş bir halde kullanır.
  • Kurulum gerektirmemektedir
  • Sadece bir güç kaynağına ve HDMI girişlerine ve WiFi ağına ihtiyaç vardır. Mobil uygulamaları yahut Google hizmetleri üstünden yansıtma yapmanız kesinlikle mümkündür.
  • Kendine ilişkin uygulamalara sahip olan platformun yansıtma seçenekleri içinde Google Chromecast cihazının kendisini de gösterirler.

Bu özellikler genel özellikleri arasında yer almaktadırlar.