Yaz aylarına daha fit ve daha formda girmek isteyenler için ya da özel davetiyeleri olanlar için harika bir haberle geldik. Göbek bölgesinde, yağ problemi olanlar için harika bir tarif. Pancarın mucizevi etkisiyle tanışarak, göbek bölgesindeki oluşan yağlardan kurtulmanız mümkün. Üstelik yağlarınızdan kurtulurken aynı zamanda, pancarın içerisinde bulunan antioksidan ve vitaminler sayesinde vücudunuz adeta bir sağlık deposuna dönüşecek. Uygulaması basit, çözümü muhteşem olan bu tarifi kesinlikle kaçırmadan denemenizi tavsiye ederiz. İşte yaza formda girmenin en kolay ve en sağlıklı yöntemi…

Pancar suyuyla zayıflamak mümkün mü?

Zayıflama ya da daha fit bir görünümde olmak isteyenler hemen hemen her yolu denerken, bu uğurda genellikle sağlık noktasında gereken özveriyi göstermemektedirler. Oysaki kilo vermek fiziksel görüntüden ziyade sağlıksal manada çok daha dikkat edilmesi gereken en büyük unsurdur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek; sağlığınızdan ödün vermeden daha fit bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Vücutta doğru kalori alımı yapılmadığı taktirde ya da gereken hareketliliğin sağlanmaması sonucunda belli başlı bölgelerde yağlanmalar mevcut olabilir. Fazla alınan kaloriler vücutta yağlanmaya sebep olurken, yağ tutma noktasında elverişli olan bölgeler buradan nasibini fazlaca alarak, büyük ölçüde yağlanmalar ile karşılaşmak mümkün olabilir. Fakat bazı sebzelerin doğru bir biçimde tüketilmesi, vücutta bulunan bu toksinlerin atılmasına yardımcı olurken, kalorilerin ve yağların da yakılma hızına yardımcı olmaktadır.

O sebzelerden bir tanesi de antioksidan ve yağ yakma açısından zengin pancardır. Sağlık açısından büyük bir şifa kaynağı olan pancar suyunu, günlük yaşantınızın içerisine dahil etmeniz, sağlıklı bir birey olmanızın yanı sıra, kilo vermenize ve belli bölgelerde oluşan yağlanmaların da önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Göbek de oluşan yağları hızlı ve sağlıklı bir şekilde yakmak istiyorsanız pancar suyu bu noktada size büyük şifasını sunacaktır. Düzenli olarak tükettiğiniz pancar suyu, göbek bölgesinde oluşan yağların erimesine yardımcı olarak, sağlığınıza da aynı zamanda etki etmektedir. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olan pancar suyu, yağ yakımının hızlanmasını sağlamaktadır. Beslenme uzmanlarının yaptığı açıklamalar doğrultusunda, kahvaltıdan önce tüketilen pancar suyu, göbek bölgesinde oluşan yağların erimesine bir hayli yardımcı olmaktadır. Göbek bölgesinde oluşan yağların adeta kovucusu olan pancar suyu, hücrelerin yağ yakma hızını çok daha aktive eden bir çeşit asit içerdiği bilinmektedir. Sağlıklı yaşamınıza pancar suyu eklemek, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olurken kolesterol seviyesinin düzenlenmesine yardımcı da olmaktadır. Aynı zamanda kalp sağlığına büyük katkıları olan pancar suyunu, sağlıklı kilo vermek isteyenler kullanabilir.

İLGİLİ MAKALE  Vücuttaki tüm zehri kolayca atın. İşte tahinin mucizevi faydaları

Pancar suyu nasıl hazırlanır?

Pancar suyunu evde hazırlamak elbette mümkündür. Fakat pancar suyunu evde hazırlayabilmek için taze pancarlarınızın olması gerekmektedir. Pancar suyu taze bir şekilde tüketilmesi gerekirken, uzun vadeli bekletilmeler pancar suyunun vitaminin kaybetmesine neden olmaktadır. Pancar suyunu yapmak için ilk olarak yapmanız gereken şey, pancaların kabuklarını güzelce temizleyip akabinde tüm toprağından arınacak şekilde yıkamanız gerekir. Evinde katı meyce sıkacağı bulunanlar, katı meyve sıkacağı içerisine kabuğunu soyduğu ve güzelce yıkadığı pancarlarını makine içerisine koyarak, taze pancar suyu elde edebilirken, evde katı meyve sıkacağı olmayan insanlarda mutfak robotuyla bu işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Pancar suyunu hazırlarken dikkat edilmesi gereken husus, tüketimin 1 – 2 gün içinde bitecek şekilde ayarlanması gerekir. Uzun vadeli kalan pancar sularının vitaminini kaybettiği, yapılan araştırmalar sonucunda saptanmıştır. 1-2 günlük pancar suyu hazırlamak sağlığınıza çok daha etkili olurken, kahvaltıdan önce taze hazırladığınız pancar suyunu içmek göbek bölgesinde olulan yağlarında erimesine yardımcı olmaktadır.