İŞKUR, vatandaşlara istihdam sağlamaya devam ediyor. 2022 yılının ilk aylarında en az 2 bin 632 temizlik görevlisi istihdam edecek olan İŞKUR, başvuru şartlarını ve nasıl başvurulacağını açıkladı. Bütün ilanları yayına alan İŞKUR, kamu ve özel sektör olmak üzere birçok yerde iş alımı yapılmasını planlıyor.

İŞKUR temizlik görevlisi iş ilanlarına nasıl başvuruluyor?

İŞKUR’un yayınladığı temizlik görevlisi iş ilanlarına başvurabilmek için İŞKUR’un internet sitesine giriş yapın ve iş ilanlarına gidin. Daha sonra ise filtreleme kısmından aradığıdınız iş olan “Temizlik Görevlisi” seçeneğini seçin. Daha sonra başvuru şartlarını inceleyin ve başvuru şartlarına uyuyorsanız, “Başvur” seçeneğini seçin. Ardından da başvurunuzu tamamlayacak bilgileri doldurun ve başvurunuzu tamamlayın.

Eğer ilk defa İŞKUR üzerinden iş ilanlarına başvuracaksanız, İŞKUR internet sitesine kayıt olmanız gerekiyor. kaydınızı tamamlamak için ise özlük bilgilerinizi eklemeniz gerekiyor. Daha sonra kaydınızı tamamladığınızda ise istediğiniz ve başvuru şartlarına uyduğunuz işlere başvurabiliyorsunuz.

İŞKUR’un temizlik görevlisi iş ilanlarına başvurmak için gerekli şartlar nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Herhangi bir sağlık sorunu olmaması
  • Takım çalışmasına yatkın
  • Kişisel temizliğine önem veren
  • Tam veya yarı zamanlı çalışmaya uygun olmak
  • 18 ile 40 yaş aralığında olmak

İŞKUR’a kayıt nasıl yaptırılır?

İş aramak için ilk önce kayıt olmak gerekiyor. Bunun için de internet üzerinden veya direkt İŞKUR ünitelerine giderek kayıt olabilirsiniz. Başarılı bir eşleştirme için de hem iş arayanın hem de işverenin bütün bilgileri açık olarak vermelidir. Gerek internet üzerinden gerekse kurum personeli aracılığıyla kayıt yaptıracak olanların kişisel bilgilerini tam ve doğru bir şekilde vermesi, işe girmek için oldukça önemlidir. Eğer bilgilerde eksiklik veya herhangi bir yanlış olursa, iş başvurusunda bulunan kişi, işe başladığında belli başlı sıkıntılar çekebilir ve işini hakkaniyetiyle yapamayabilir.

İŞKUR en az lise mezunu bin 349 Müşteri Temsilcisi arıyor

İŞKUR, yayınladığı ilanlarla birlikte bin 349 tane Müşteri Temsilcisi aradığını açıkladı. Müşteri temsilciliğine başvurabilmek için ise tek şart lise mezunu olmak. Ayrıca Müşteri temsilciliğine başvuran adayların KPSS puanları aranmıyor.

İLGİLİ MAKALE  İŞKUR sözleşmeli personel alacağını açıkladı. KPSS şartsız personel alımında başvuru tarihleri belli oldu

Müşteri Temsilciliğine başvurabilmek için ise buraya tıklamanız yeterlidir. Daha sonra buradan meslek bölümüne “Müşteri Temsilcisi” yazın ve diğer kriterlerinizi belirleyin. Ardından da ara seçeneğine tıklayın. Ara seçeneğine tıkladıktan sonra ise karşınıza kriterlerinize uygun iş ilanları listelenecektir. Daha sonrasında ise istediğiniz herhangi bir ilana girin ve başvur seçeneğine tıklayın. Ancak unutmamanız gereken bir husus bulunmakta. Bu husus ise İŞKUR internet sitesine üye olmanız ve özlük bilgileriniz eksiksiz bir şekilde girmiş olmanızdır. Eğer bu bilgilerde yanlışlık veya eksiklik yaparsanız, iş ilanlarında istediğiniz işleri bulamayabilir ve İŞKUR üzerinden girdiğiniz işlerde uzun süre tutunamayabilirsiniz.