Kişinin karakterinin oluşumunda büyük etkileri olan burçlar kişinin özel hayatından aile hayatına, iş hayatından sosyal hayatına kadar birçok konuda etkilerini göstermektedir. Gökyüzünde meydana gelen çarpışmalar, burçların ev değişikliği ve güneş, ay tutulmaları kişinin karakterinin değişmesine vesile olan durumlar arasında yer almaktadır. Bu değişimlerin yanı sıra elbette her insan birbirinden apayrı özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Bu özellikler her ne kadar ayrı gruplarda sınıflandırılsa da ortak olan ve aynı yörüngede ilerleyen durumlar yer almaktadır. Örneğin, diğer burçlara göre çok daha duygusal olan ve sevgilileriyle iletişimleri çok daha farklı olan bazı burçlar bulunuyor. Bu burçlar ilişkilerinde yıprandıkları bir süreçte olsalar dahi, yaşanılan bir sonun ardından eski sevgililerini unutamıyor. İşte eski sevgilisini unutamayan o burçlar…

Bu burçlar ilk aşklarını unutamıyor

Haberimizin bu bölümünde ilk aşkını unutamayan burçları bir araya getirdik. Bu burçlar farklı ilişkilerde olsalar dahi, ilk aşklarını unutamıyor ve her zaman akıllarının bir köşesinde ilk aşklarıyla yaşadıkları olaylar yer alıyor. Yaşadıkları olaylar sonucunda, ilk aşklarına dair yaşadıkları her olayı hatırlıyor ve o olayları yaşamayı tercih ederek mutsuz bir hayatın kapılarını aralıyorlar. İşte ilk aşkını yıllar geçse dahi unutamayan o burçlar;

Akrep burcu

23 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan akrep burçları genel özellikleri itibarıyla kendi düşüncelerine önem veren ve çevresindeki insanların düşüncelerini dinlemeyerek ilişki anlamında bencil davranan kişilerdir. Aynı zamanda sevmeyi ve sevilmeyi de epey sever akrep burçları. İlişkilerindeki partnerlerini kıskanırlar ve kısıtlayıcı davranırlar. Partnerleri akrep burçlarını kısıtlamak istediklerinde ise büyük bir tepki ile karşı karşıya kalırlar. Fakat akrep eğer gerçek manada seviyorsa oldukça şanslısınız demektir. Güzel sever ve körü körüne sever akrep burçları. Eğer yaşadığınız ilişkinin bir sonu olacaksa da o noktada sizin izlerinizi bir hayli taşır ve bir sonraki hayatlarında bu bölümlerden darbe almak istemezler kendi kabuklarına çekilirler. Hafızası da güçlüdür akrep burçlarının ve yapılan hatayı asla unutmazlar. O noktada akrep burcu sevgiliniz varsa birbirinizde çok daha fazla iletişimde olmanız ilişkinizin güçlü olması için önemlidir.

İLGİLİ MAKALE  Akrep burcu ünlüler

Akrep burcu insanları genellikle şu özelliklere sahiptir:

  • Tutkulu ve inatçı
  • Zeki ve araştırmacı
  • Gizemli ve mistik
  • Cesur ve risk almaya meyilli
  • Adaletli ve eşitliğe öncelik veren
  • İnceleyici ve eleştirel
  • Duygusal ve hassas

Kova burcu

21 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğan kişiler kova burcuna mensuptur. Kova burçları genel özellikleri itibarıyla sosyal hayatı güçlü ve insanlarla her daim iletişimde olmayı seven kişilerdir. Bu özellikleri itibarıyla ve sosyal hayatlarına verdikleri değer sonucunda belli başlı kırılma durumları yaşamaktadırlar. Kırıldıkları zaman bir hayli içine kapanan kova burçlarının varlıkları tamamen sevgiden oluşmaktadır. Sevginin kölesi olan ve sevgiyle her konuda olayları sineye çekebilen kova burcu, ilk aşklarına dair unutamadıkları çok fazla olay bulunmaktadır. Bu durumlar kova burçlarının kırılmasına neden olurken, inatlarıyla da asla geri dönüş atmazlar.

Balık burcu

20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan kişiler su grubuna mensup olan balık burcudur. Balık burçları genel özellikleri itibarıyla diğer burçlara nazaran çok daha duygusal olan ve duygularıyla hareket eden kişilerdir. Kırılgan tavırları dolayısıyla çok fazla üzülen balık burçları bir anda depresyona girebileceği, girdiği depresyondan 2 saat içerisinde de çıkabilir. Sevgi, balık burçlarının vazgeçilmez mihenk taşları olurken sevgisizlik balık burcunun çok çirkinleşmesine neden olmaktadır. Balık burcunu mutlu etmek istiyorsanız, onu bir hayli sevin ve büyük bir ilgi gösterin. Duygusal özelliği yüksek olan balık burçları aynı zamanda hatıraya bir hayli önem verir. Geçmiş dönemde onun için önemli olan tüm hatıralara sahip çıkar ve o kişi hayatında olmasa dahi o kişinin hatıralarını yaşatmaya devam eder.