Reddedilme korkusuyla pek çok insan hislerini dile getiremiyor ve hoşlandığı kişiye uygun konuşma içerisinde bulunamıyor. Reddedilme korkusuyla iletişim haline geçemeyen kişilerin, ortak olan özelliklerini haberimizin bu bölümünde ele alırken Psikolog Beyhan Budak’ın anlatımıyla, hoşlandığı halde konuşma gayreti içerisinde bulunamayan insanların hangi güruh içerisine girdiklerini inceleyeceğiz. İşte karşılıklı olarak hoşlanma durumu içerisinde olsalar dahi korku dolayısıyla adım atamayan o kişilerin ortak özellikleri ve gösterdiği davranışlar…

Hoşlandığı kişiye açılamayan kişilerin 10 ortak özelliği

Bu yazımızın konusu esasında hoşlandığı halde büyük bir çekingenlik hissi dolayısıyla konuşma durumu içeresine giremeyen ancak karşısındaki kişiden büyük ölçüde hoşlanan kişilerin göstermiş olduğu özellikleri sıralayacağız. Bir kişi diğer bir kişiden hoşlanıyor ancak bunu iletişim yoluyla direkt olarak ifade edebilme durumu içerisinde olamıyorsa gösterdiği bu davranışlar ile o kişinin sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz. İşte o özellikler;

  1. Hayatını sen istemeden kolaylaştırma durumu içerisine giriyorsa o kişinin büyük ölçüde senden hoşlandığını söylemek doğru olacaktır. Örneğin maddi bir zorluk yaşadığın dönemde sana hiç düşünmeden borç teklif ediyorsa, evinde ustalık bir problem olduğunda direkt olarak yardıma koşuyorsa kısacası hayatı senin için daha kolay bir hale çevirmek istiyor ve sen yardım talebi içerisinde bulunmadan hemen yardıma koşuyorsa o kişinin senden hoşlandığını söyleyebiliriz.
  2. Sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi de şudur. Örneğin kalabalık bir arkadaş grubuyla birlikte oturuyorsunuz ve bir anda kafanı çevirdiğin anda onun sana bakakaldığını görüyorsun. Bu durumu çok sık yaşıyorsanız işaret olabilir.
  3. İdeal arkadaşlıkların içerisinde insanların birbirlerinin güzel taraflarını vurgulamasını elbette bekleriz. Ancak bazı durumlarda karşındaki kişi sürekli olarak sana iltifat ediyorsa ve çoğu insanın fark etmediği özellikleri fark ederek sana bu taraftan çeşitli güzellikler söylüyorsa dikkat etmemiz gereken ipuçlarından bir tanesi olacaktır.
  4. Kadın ya da erkek tarafından bakmamız fark etmeksizin, bir gün bir tarafın arkadaş grubuyla yollarınız kesişiyor ve o noktada daha evvel hayatında hiç görmediğin insanların seni tanıdığını gördüğünde karşındaki kişinin senden hoşlandığını ve bu vesileyle de seni tüm arkadaş grubuna anlattığının farkına varmak büyük sayılabilecek işaretlerden bir tanesidir.
  5. Örneğin karşılıklı olarak oturdunuz ve siz iş yerinde yaşadığınız bir problemi onunla paylaştınız. Anlattığınız olay içerisinde hatalı olan taraf siz olsanız bile sizin tarafınızı tutuyorsa ya da sizin haklı çıkmanızı sağlayacak cümleler kuruyorsa mutlak ölçüde hoşlanma duygusuyla hareket ettiğini söylememiz doğru olacaktır.
  6. Bir insanı önemsediğinizi gösteren en önemli durumlardan bir tanesi ondan fikir ya da tavsiye istemek olacaktır. Örneğin alacağınız kıyafette onun fikrini almanız ya da herhangi bir iş noktasında onun düşüncesini merak etmeniz çeşitli durumların sinyalini verdiğini göstermektedir.
  7. Ortada da ilişki açısından herhangi bir konuşma olmadan, seninle zaman geçirmekten büyük keyif alıyor ve seninle çok daha fazla sohbet etmek istiyorsa dikkat edilmesi gerektiğinin bilincinde olmanız gerekiyor.
  8. Espri noktasında çok iyi olmasan dahi, seni üzmemek ya da ortamın enerjisini dingin tutmak amacıyla bol kahkahaların içerisinde bulunuyorsa o noktada da bir takım durumların söz konusu olduğunu söylemek doğru olacaktır.
  9. Sosyal medyada attığın hikayeye, gönderiye ayrı ayrı yorum atıp, beğeniyorsa kısacası seni sosyal medya üzerinden de takip ediyorsa o noktada da dikkat edilmesi gereken bir durum bulunmaktadır.
  10.  Bu durum ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda karşınızdaki kişinin bu tarz tavırları ile karşı karşıya kalmanız durumda eğer sizde karşı tarafa bir ilgi ya da alaka besliyorsanız onun kendisini çok daha iyi hissetmesini sağlamak amacıyla, yardımcı olmak amacıyla çeşitli sinyalleri gönderebilir ve daha sağlıklı bir iletişimin içerisinde olabilirsiniz.
İLGİLİ MAKALE  Bu oyunlara sakın gelmeyin! Aşırı sevgi görünümlü 'manipülasyon' hayatınızı bitiriyor

Video: Bu 11 Şeyi Yapıyorsa Senden Hoşlanıyor Ama Reddedilmekten Korktuğu İçin Açılamıyor